Intel'den netbook'lara yeni soluk!

Intel'in tanıttığı yeni nesil nminik PC'ler, bugünkü netbook teknolojisini kökten değiştirecek!

  • Gökay Özbudak

Intel gelecekte çıkartacağı netbook'ları tanıttı. Yeni nesil "Cedar Trail" kod adlı Atom işlemcileriyle çalışacak olan netbook'lar, 2011'in sonunda Noel zamanında piyasaya çıkacak.

Intel'den tabletlerin ve netbook'ların genel müdürü Doug Davis, Cedar Trail Netbook'lar için özellikle şu kelimeleri söylüyor; "Daha sessiz, daha ince, ve daha hafif." Bunun dışında bu yeni nesil netbook'lar hem daha hızlı olacak, hem daha iyi bir grafik silikonu ortaya koyarken hem de daha düşük ısılarda çalışabiliyor olacak. Ayrıca tüm bunların Intel'in 32nm üretim işlemiyle yapılacağını da söyleyelim.

Tabletler üzerine de birkaç şey söyleyen Davis, Intel'in bu konuya eğildiğini ve tablete özel kullanıcı deneyimi sunacak bir teknoloji üzerinde çalıştıklarını da belirtti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

İntel Ne Yapsa Olur Onu Durduracak Birisini Tanımıyorum :D

yapsınlar yapsınlar zira şu anki netbooklar çok dandik kağnı gibi çalışıyorlar. ilk çıkanları iyikisi kullanma fırsatım olmamış kırardım herhalde.

inteli bir tek microsoft yola sokuyor görüldüğü gibi, ms'in isteği üzerine yapıldı düşük güç tüketimli Atomlar, 10-16 çekirdeklileri de yolda sunucular için ;)

mikroişlemci yaptığı gibi birde mikro anakart yapsa piyası siler süpürür ama yapmıyo vicdansız...

intel tabletlerde biraz geç kaldı elini cabuk tutması gerekiyor gelecek onlarda

Ben Tanıyorum AMD! Ve AMD olsun INTEL olsun Benim için farketmez biz şunu istiyoruz artık daha az ısınan daha güçlü ve daha dayanıklı laptop lar istiyoruz markanın hiç bir önemi yok benim için!.

Sen de yorum yaz