Intel'den son hamle: Classmate 2!

Intel'in yeni nesil ucuz laptop'u geliyor: Classmate 2'nin donanımı daha güçlü olacak.

Intel'den son hamle: Classmate 2!
Classmate PC'ler daha çok temel uygulamaları çalıştırmak için tasarlandı.

Dünyanın en büyük çip üreticilerinden biri olan Intel'den dün yapılan açıklamada, çocukların eğitimi için geliştirilen ve eğitimsel yönü ağır basan Classmate PC'lerin yeni donanım ve yazılımlar ile daha fazla kullanıcı dostu olacağı ifade edildi.

Konunun ayrıntılarına girmemeyi yeğleyen ve yakın gelecekte yeni jenerasyon Classmate PC'ler ile ilgili detaylı açıklama yapılacağını açıklayan Intel, birkaç ay içerisinde yeni laptop'ların kullanıma sunulacağının altını çizdi.

Söz konusu ürünün fiyatıyla ilgili bir açıklama yapmayan Intel'in sözcüsü Agnes Kwan, yeni jenerasyon laptoplar'ın kullanıcıların beklentilerini fazlasıyla karşılayacağını savundu. Bunun yanında geliştirilen yeni nesil Classmate PC'ler için geri bildirime çok önem verdiklerini dile getiren Kwan, bu konuda başta eğitimciler olmak üzere toplumun bazı kesimlerinden fikir aldıklarını da sözlerine ekledi.

Daha çok temel uygulamaların çalıştırılması için tasarlanan, dünyanın birçok yerine pazarlanan ve ilköğretime giden yaklaşık 500.000 öğrenciye ulaştırılması beklenen Classmate 2, bir önceki sürüme göre donanımsal olarak da oldukça geliştirilmiş.

Artan hız ve bellek kapasitesiyle Yılbaşı gibi kullanıcılarla buluşması öngörülen Classmate 2'in spesifik özellikleri ise şöyle: 1.6 GHz Intel Atom işlemci, 1GB RAM, 9 inç ekran ve 30GB HDD.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

ucuz olursa büroya kendim alırım cimri patronum pc almıyor benim masama

bunda crysis oynanmaz galiba:-)

2008 yılında o resimdeki soytarılığa yeni nesil bilgisayar diyorlarsa eksik kalsın... intel chip üretmeye devam etsin gayet başarılı... ama bu chipleri kalas, kütük gibi nesneler içine yerleştirip bize bilgisayar diye kakalamaya kalkmasın. 9inch'miş çoluğun çocuğun gözlerini bozup şaşı yapacaklar!...

erronin

9 inçi bi çocuk bile göremez becne

0-6 yas icin ideal ama sonrası imkansız bi classmate ile iki hafta ugrastım system tam bi rezalet yine ssd uzrine yuklu embedded gelirse kimse almaz

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir