Intel Dört Çekirdek Devrini Başlatıyor

Intel 2.66 Ghz hızında dört çekirdekli bir işlemciyi tam olarak Noel de piyasaya sürmeyi planlıyor. İşlemci, üreticinin dâhilindeki yol haritası kapsamında üretiliyor.

“Kentsfield” kod adı altında üretilen dört çekirdekli işlemci, çift çekirdek mimariye sahip olan işlemcilerin uzmanlar tarafından aynı çatıda toplamasıyla üretildi ve işlemci 975 Yonga seti olan anakartlarda da çalışabiliyor. AMD armut toplamıyor Rakip AMD’de bu yıl içinde adı “Quad Father” olan dört çekirdekli işlemcisini piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu işlemcinin 2 çekirdekli işlemcilere nazaran yüzde 80 daha performanslı olması bekleniyor. Akabinde kurulacak olan dört çekirdekli sistem tek çekirdekli bir işlemciyle de çalışabilecek. “Megatasking” gibi özellikle oyuncular için yapılmış ana özellikleri AMD web sayfasında gösterecek. Bu özellik güç kaybı olmadan aynı anda oyun oynamayı, video rendering ve video dönüştürmeyi mümkün kılıyor. Sistemin piyasaya ne zaman çıkacağı ise henüz belli değil.

Uğur Seven - Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Quisque iaculis lorem nec lacus consequat pretium. Etiam urna orci, sollicitudin id, hendrerit non, mollis quis, est. Suspendisse sodales elit accumsan quam. Aenean egestas massa et velit. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Sed luctus. Fusce venenatis lacinia lacus. Sed mauris justo, pharetra id, pulvinar ornare, rutrum at, eros. Suspendisse aliquet. Curabitur odio. Integer id ligula vel nunc ultricies facilisis

dört çekirdek normal bir kulanıçı için bir şey ifade etmiyor özelikle bana.malum çift çekirdek topladım yok şimdiki fikrim olsa almazdım.

işin özü çekirdek başına düşen saat hızı.2,66 ghz sıradan hala, saat hızı çekirdek başına 4 ve dörü aşarsa ben o zaman oldu derim.yoksa normal bir kulanıçı için sadeçe çebindeki parayı çaldırmak olur.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir