Intel'in 4 çekirdeklileri pazartesi piyasada.

Intel'in 4 çekirdekli işlemcilerinden, Core 2 Quad pazartesi piyasada, beklenen fiyat ise 1000$.

Intel'in daha önce duyurduğu 4 çekirdekli işlemcileri 8 Ocak Pazartesi Las Vegas'ta başlayacak olan Tüketici Elektroniği Fuarı'ndaki (CES) tanıtımı ile piyasada olacak. Şimdilik sadece üç modeli sunulacak olan işlemcilerden, ikisi Xeon sunucu bilgisayarları için diğeri ise masaüstü bilgisayarlar için piyasada olacak.

Masaüstü bilgisayarlarda kullanılacak olan, Core 2 Quad 6600 ismi verilen 4 çekirdekli yeni işlemcinin hızı 2,4 Ghz, FSB değeri ise 1066 Mhz. Yeni işlemcinin fiyatı ise henüz belirli olmasa da, Türkiye'de şu an piyasada olan son model Intel işlemcisi Core 2 Duo E6700'ün fiyatının bile 600$ civarında olduğu düşünülürse, netteki 1000$'lık fiyat tahmini doğru bir tahmin olarak nitelendirilebilir.

Sunucu tarafında ise Xeon sunucularda kullanılacak olan 4 çekirdeklilerden 3210 modeli 2,13 Ghz, 3220 modeli ise 2,4 Ghz'de çalışıyor olacak. Her iki işlemci de 8 MB önbellek ve 1066 Mhz FSB'ye sahip olacak.

Erdal Satık

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

ohaa diyom rum başkada bir şey demiyorum

ohaa diyecek bişey yok arz talep meselesi

güzel gerçekten ama fan gürültüsü çok fazla deniliyor çünkü ısınma problemi var ama performans güzel fx 70 72 ve 74 ün performans karşılaştırması nı görmek isterdim

performas güzel ama özel fanla geliyor ısınmadakı çözüm çok yeterli değil çünkü fan gürültülü ama gürültü filan dinlemem diyorsanız güzel ama fx ler rın sonuclarınıda bekliyoruz 4 gözle amd de 3000 mhz vurdu fx 74 le ama bakalım nasıl intelle çarpışması

amd nın ısı zor atı yı aldılar hem kendılerını hemde atı yı batıracaklar
ne demelı dogru sıtratejı her zaman zafere ulaşmaktır
ıntel bunu yıne yaptı 4 çekırdekle
amd tam ıntelı devırmek ısterken ıntel amd yı sılmek uzere
2007 de eger amd ıslemcılerını 5 dolara satmazsa amd nın ısı cok zor
ama 5 dolara satmaya baslarsa yasasın amd hemen alırım :)))
ama bu fıyatlarla bu performansla tabıkı en buyuk ıntel.

Belki bigun benimde benim olur:(

bilgisayar üreticileri iflaz edeccek ben 10kişi taniyorum 10nuda bilgisayarını yalnızca internet için kulanıcagını söyledi bu sstemlere para yetmiyor artık fiyatları uçurdular 7800gtx ekrankartını yerine 8800gt alırsan arda hic bir fark yok kandırmaca sakın almayın vista pahalı alınmaz internet için en ucuzunu alabilirsiniz oyun için konsol alın ekran kartı fiyatına konsol alın bilgsayarcılar if las edecek satışlarda anormal düsüş var piyasada .x men <

yanında bilgisayar hediye ediyorlarsa alalım :)

core duo 2 cekirdekli bir sistemi almayi dusunuyordum,las vegasta intelin tanittigi 4 cekirdekli islemcilerin icin iptal edip akiya aldim!
4 cekirdekli islemciler piyasa suruldugu zaman 2 cekirdekli islemciler dusus yasanacak ayni zamanda fiyata yansitalacaktir.Tum tuketicilere tavsiyem biraz sabirli olun 1 ay kadar!
Saygilar dilerim...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir