Intel'in cep bombasından hız testleri sızdı!

Intel'in cepler için hazırladığı bombanın teknik detayları ve test sonuçları sızdı! İçeride...

  • Zeynel A. Öztürk

Intel'in Medfield yonga setine sahip güç canavarı cep telefonlarını görmemize henüz zaman var, ancak teknik detaylar sızmaya başladı bile.

Intel'in Medfield'li tablet ve telefonundan bu haberimizde sizlere bahsetmiştik, ancak o sırada 32nm'lik yonga setinin detayları hakkında bilgimiz yoktu. Şimdi ise VR-Zone tarafından sızdırılan bilgiye göre 1.6GHz işlemci ve 1GB RAM ile çalışan bir referans tabletin Caffeinemark 3'de tam 10.500 puan elde ettiği söyleniyor. Aynı testte Tegra 2'nin 7.500, Snapdragon MSM8260'ın ise 8.000 puan aldığını biliyoruz.

Bunun yanında ilk cihazlardaki güç tüketiminin beklenenin üzerinde olduğu notu düşülüyor. Medfield'in boştayken 2.6W çektiği ve yükleme sırasında 3.6W harcadığı söyleniyor. Intel ise güç tüketimini boşta 2W'a yükleme altında 2.6W'a çekmeye çalışıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

pil tüketimi fazla bu konuda arm ve yandaşları cok calışıyor ve cok iyiler

yine şişirme ürünler intelden abanmış ssat hızına ve belleğe bu ürünün yaptıklarının daha fazlasını arm düşük saat hızı ile yapıyor amd firması grse 400 mhz ile intelin yaptığını yapabilir ama arm ile ne intel nede amd şuan için yarışacak pozisyonda değil.

Sen de yorum yaz