Intel, Kaby Lake ile GPU'suz Overwatch iddiasında!

Intel'in beklenen Kaby Lake işlemcileri, ekstra bir ekran kartına ihtiyaç duymadan, 4K oyun oynamanızı mümkün kılacak kadar güçlü geliyor!

  • Ercan Uğurlu
Intel, Kaby Lake ile GPU'suz Overwatch iddiasında!

Intel'in beklenen Kaby Lake işlemcileri sonbahar aylarında cihazlarla beraber sunulmaya başlanacak. Kaby Lake, mevcut seri Skylake'le aynı işlem süreciyle üretilse de, performansı bir hayli yukarı taşıyacak.

CEO Brian Krzanich'in IDF sunumunda gözler önüne serilen Kaby Lake işlemcileriyle sunulan dahili grafik işlemciyle beraber, artık oyuncuların çoğunlukla ekstra ekran kartına ihtiyaç duymayacağı söyleniyor. Zira sunum sırasında oynanan Overwatch performansı bunu gösteriyor. Dahili grafik işlemcisiyle 4K video performansında oyun severlerin beklentisini karşılayacak olan Intel 7'inci nesil işlemciler, ayrıca USB-C 2. Nesil ve doğal HDCP 2.2 desteği getirecek.

Kaby Lake işlemcilerin sonbaharla beraber piyasaya sunulacağını tekrar edelim. Yani şu sıralar oyun için bir dizüstü bilgisayar satın almayı düşünüyorsanız, sonbaharı beklemenizde fayda var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Keşke daha erken gelseydi şu an acil bir sisteme ihtiyacım var Kabylake'siz toplamak zorundayım galiba, zira sistemde işlemci benim için daha olacak bu yüzden ekran kartı alamayabilirim fakat Kabylake'ler bu sorunu da çözecekti tabi eğer gerçekse :) Zira Intel'in HD Graphics'e olan saçma sapan övgülerini bilirsiniz yine bir hayal kırıklığı çıkabilir de :D Bekleyip görmek lazım.

FHD'de 750 Ti kadar olursa öpüp başınıza koyun...

Güzel bir haber inşallah sıcaklık sorunu olmaz

AMD Zen işlemcilere karşı İntel grafik gücüyle misilleme yapmış...

@17 Ağustos 2016 16:47 Zen intelin tek çekirdek performansına yetişemeyeceginden sorun yok

AMD ZEN atağını görüyorum ve artırıyorum demiş ama amd zen işlemcilerde artırılabilir apu desteği olacak bunu da göz önüne almak lazım

Skylake'li hd 530 bile eski hd graphicslere göre bayağı iyi görünüyor.

Benzin 1 lira olacak gibi vaat. İnanamadım.

Hayatta başarılar, harici gpu olmadan doğru düzgün oyun oynanmaz. Bir kere ortak bellek hikayesi çok fazla performans düşüşüne neden oluyor.

intel bu işlemci ile amd ye çok büyük fark atacak amd zen işlemcisini çıkarıp acilen yeni ve süper işlemci yapması gerek yoksa intel her zaman bir adım önde başlar

Kaby Lake ile HD 630 işlemci içindeki ekran kartı ile Overwatch oynuyorum ve rahat rahat FHD, orta/yüksek ayarlarda 30FPS. Daha ne olacağıdı? 1080Tİ performansı mı bekliyordunuz??

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play