Intel Kaby Lake, laptop'ları iyice inceltecek!

Intel'in yedinci nesil işlemcisi Kaby Lake, laptop'lar için heyecan verici yükseltmelerle gerçeğe dönüştü!

  • Zeynel A. Öztürk
Intel Kaby Lake, laptop'ları iyice inceltecek!

Laptop'ları daha da inceleştirecek Intel'in yedinci nesil işlemcileri, resmi olarak duyuruldu. Skylake'in devamı olan "Kaby Lake" işlemciler, 10mm inceliğinde 2-in-1 cihazlara izin verecek.

Intel'in yeni işlemcisi, bu inceliğini 14nm+ mimariye ve ince yüzey profiline borçlu. Geliştirilen mimari, işlem hızında yüzde 12 iyileşme ve web performansında yüzde 19 daha iyi performans anlamına da geliyor. Çift haneli performans geliştirmeleri oldukça etkileyici, ancak Kaby Lake bununla yetinmiyor. 4K video ve oyunlar, yeni işlemcinin odak noktaları arasında.

Gen9 grafik mimarisi üzerine kurulu yeni bir medya motoruyla gelen yedinci nesil işlemciler, 4K videoları gerçek zamanlı olarak düzenleyip, bir saatlik kaydı sadece 12 dakikada işlemenize izin veriyor. Yeni VP9 ve HEVC 10-bit çözme teknolojileriyle birlikte 4K videoyu "tüm gün" akış olarak sunmanız (9,5 saat) mümkün olacak.

Oyun tarafında ise Intel, entegre grafiğe sahip 15 watt'lık bir yonganın Overwatch'u 1080p'de yaklaşık 32FPS'de çalıştırabildiğini gösterdi.

Yeni yedinci nesil işlemciler, Intel tarafından altı işlemciden oluşan bir aile olarak piyasaya sürülüyor. Bu işlemciler arasına ultrabook'lara ve ince notebook'lara özel U serisi dahil. Y serisi diğer işlemciler ise güce odaklanan laptop'ları ve fansız tasarımları hedefine alıyor. Intel, bu ilk Kaby Lake işlemcilerini kullanacak 100'ün üzerinde laptop modelini görmeyi umuyor ve bu yalnızca bir başlangıç olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Stick pcler için bir devrim olabilir.

Telefon olayına döndü buda

Millette de sanki çok para var gelse alsak diyordu. Ayni şeyleri %3-5 artırıp satıyorlar AMD inşallah Zeni adam gibi çıkarırda rahatlarık biraz.

acer bu işlemci ile en ince laptopu üretti..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play