Intel Larrabee,3D dünyasını hareketlendirecek

İşlemci devi Intel, grafik işlemci pazarına Larrabee ile geri dönmeye hazırlanıyor.

Intel Larrabee, 3D dünyasını hareketlendirecek
Intel üçüncü boyut dünyasına geri dönmeye hazırlanıyor...

Uzun süredir onboard çözümler dışında grafik işlemci üreticileri arasında ismi geçmeyen Intel, NVIDIA ve ATI'ye karşı Larrabee ile meydan okuyacak. Önümüzdeki yıl piyasada olması beklenen Larrabee kod adlı grafik işlemci ile kullanıcılar özellikle orta segmentte yoğunlaşacak rekabetle bir alternatif daha kazanacaklar.

Larrabee kod adlı grafik işlemcinin performans açısından halen liderliğini sürdüren NVIDIA'yı tehdit etmesi beklenmiyor. AMD'nin yolundan giderek işlemci, çipset ve grafik işlemciden oluşan komple platformlar geliştireceği tahmin edilen Intel, özellikle yüksek performansa ihtiyaç duymayan ve donanım bileşenlerini tek üreticiden temin etmek isteyen OEM üreticilerine cazip gelebilir.

İlk aşamada 45 nm teknolojisiyle üretilecek Larrabee grafik işlemcilerin PCI Express 2.0 veriyolunu kullanacağı ve çoklu çekirdek yapısına sahip olacağı gelen haberler arasında.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

isimden kaybediyoo

gelsin, rekabet artar, fiyatlar düşer...

aynen isme bak ya bune böle kafa yaracakmış gibi :S

Helal be , aslanım benim ...

şimdi intel zaten yapıyordu bu işi kafatutmayada calıştı önceden ama yemedi ati olsun nvidia olsun güclü cıktı bu ekran kartı işlemcilerinde intelde cpu ya göneldi birde anakart işlem çileri yaptı şimdi gene bi deneme salvosu atıyor ama bence gene yemez ya sen git işini yap ekran kartıneyine senin

Ekran kartına bi QX9775 koysun o zaman onun da grafik işlemlerine uygun versiyonunu yapsın, madem çoklu çekirdek merağı varmış

UMARIN süper grafik kartları üretirde hayalimdeki ati3870 alırım ::D

birinin gpu konusunda dual core çalışacağı belliydi ama bunu intelden beklemiyordum açıkcası..yapsa yapsa amd yapar diyodum.intel şaşırttı.
çift çekirdekli bir gpu yaparlar,üzerine entegre bellek denetleyicisini de çaktılar mı kimse yanına yaklaşamaz o kartın.o kartla crysis ve coh oynamak isterim..grafikleri düşünemiyorum.

imza:robin

Ekran kartı intel'e kalırsa fiyatı nvidia'yı da geçer onun. Ben şahsen intel'in grafik alanında güçlenmesini istemiyorum işlemcileri çok iyi olduğu için milleti güzel sömürdü grafikde de aynı şey olursa iyi olmaz ama öte yandan rekabet kızışır buda pozitif etkisi.

İntel in işlemcileri ve chipset leri süper ancak anakart,özellikle garfik konusunda başarısız.bende ATI radeon 256 MB bi grafik kartı war.resmen renkler dans ediyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir