Intel, Skylake ile sizi dinleyecek

Intel'in yeni nesil işlemcileri Skylake, hem endişe veren, hem de faydalı bir işlevle geliyor!

Intel, Skylake ile sizi dinleyecek

Intel'in yeni 6'ıncı nesil işlemci mimarisi Skylake, kullanıcıları her an dinlemede olacak. Evet, bilim kurgu filmlerinden aşina olduğumuz o korkutucu dünyaya doğru adım adım yaklaştığımızın siz de farkındasınız, değil mi? Windows 10 tabanlı bilgisayarlarda sizden sesle komut alabilecek olan Intel'in yeni işlemcisi, böylece bilgisayarınızı sesle kontrol edebilmenize imkan tanıyacak.

"Hey Cortana" veya "Cortana, wake up" dediğinizde bilgisayarınızı otomatik olarak açabilen Intel'in Skylake işlemcileri, bilgisayarı açma / kapama dışında ayrıca bazı standart ses komutlarını da algılayabilecek. Bunlara şimdilik müzik veya video oynatma gibi özellikler dahil edilmiş durumda.

Intel'in San Francisco'da düzenlediği Geliştirici Forum'da açıklanan bu yeni özellik, bilindiği gibi daha önce Microsoft'un Xbox One konsolunda da karşımıza çıkmıştı. Her ne kadar şu an kullanılabilirliğe büyük farklılık getirmese de, bu gibi özellikler her şeyi sesle kontrol edebileceğimiz geleceğin temel taşlarını oluşturuyor.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Büyük güvenlik açıklarına ve dinlemelere hazır olun.

Korkutucu ve tehlikeli

bu işleri yapabilmesi için sürekli ortam dinlemesi yapması gerek buda önemli devlet kurumları ,önemli kişiler için büyük risk kırılması uzun sürmez tabi kasıtlı kulanılır usa ve İsrail tarafından casusulara büyük kolaylık aynı şey ses le kontrol edilen her cihaz için geçerli.

Yani bilgisayar kapalı iken, amerika tarafından istenen kişiler dinlenebilecek. Ben bunu anlıyorum. Yanılıyor muyum?

Abd senin sdkli hayatını naapsın kaldı ki etherneti bağlamadığın sürece dinleyemez halihazırda istese zaten yapabilir bunu

Gizli işi olsa açık açık tanıtmaz. Seni dinlemek için buna gerek yok zaten. Sen bülbül gibi telefonda konuşup duruyorsun...hem napsın seni...sen onlar için dinleme kirliliğisin.

geleceğe hoşgeldiniz!(?)

Umarım kapatma seçeneği sunulur

@22 Ağustos 2015 23:52 kaptma seçeneği car cpu söküyosun şarteli indiriyosun veya benzin döküp yakıyosun.

Nsa skandalı ile ortaya çıkan gizli işleri artık bir özellik ile birlikte açıktan yapma niyetindeler anladık. Lan düğmeye basar açarız bunun nesini kullanalım. Asıl biz bunları dinleyelim bakalım hakkımızda nasıl bir berbat gelecek tasarlıyorlar...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir