Intel sonbaharda fiyatları aşağı çekecek

İşlemci devi yeni ürün ve fiyat ayarlamalarıyla rakibi AMD'yi köşeye sıkıştırmak istiyor.

Intel sonbaharda fiyatları aşağı çekecek
Intel, yeni işlemcileri ve fiyat indirimleriyle gündemde...

Intel'in yeni yol haritalarında yer alan bilgiye göre içinde bulunduğumuz yılın üçüncü çeyreğinde çıkacak yeni dört ve iki çekirdekli işlemci modellerine mevcut ürünler için fiyat indirimleri de eşlik edecek.

Yeni çıkacak işlemcilerden üst sınıfta 3.0 GHz hızında çalışan Core 2 Quad Q9650 modeli çıkışıyla birlikte bin adetlik alımlarda birim başına 530 dolarlık fiyata sahip olacak. Halen piyasada olan Core 2 Quad Q9550 ise 530 dolardan 316 dolara inerek kayda değer bir indirime uğruyor.

Core 2 Quad 9450 modeli üretimden kalkarken yerini 2.66 GHz hızında çalışan bir Core 2 Quad modeline bırakacak. Aynı şekilde Q9300 ve Q6700 modelleri de sonbaharla birlikte üretimden kalkıyor.

Yeni çıkacak çift çekirdekli işlemcilerde ise Core 2 Duo E8600 modeli 3.33 GHz hızıyla dikkat çekiyor. Bu işlemci Core 2 Duo E8300'ün yerini alırken giriş seviyesi olarak 2.66 GHz hızındaki E7300 modeli 133 dolardan satılacak. Halen piyasada olan E7200 ise indirimden sonra 113 dolara inecek olan fiyatıyla düşük maliyetli PC'ler için cazip bir alternatif olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

fiyatlar amdye oranla hala fahiş...

CELL pc'lerde ( ve umarım notebook pc'lerde de) kullanılmaya başladığında, Intel ve AMD-ATI'ın pazar paylarının çok ciddi oranda düşeceğini sanıyorum (Apple firmasının söz konusu işlemci ile ilgilendiğini unutmayalım). Yeter ki Windows ve Mac OS X yeterince hızlı çalışsın.

Çok pahalı memur adamız nasıl alacağız.

fiyatlar düşmeye başladı.

"fiyatlar amdye oranla hala fahiş..."

ama ne ilginçtir ki halen işlemci devi :)

cok para abi intell amdye devamm alamam param yok..

İntelin hala İşlemci devi olmasında verdiği reklamlar, -AR-GE ye yatırım- yapmasıdır... fiyat olarak hala AMD daha iyidir.:

bahsedilen işlemciler bana o kadar uzakki daha pentium4 kullanıyorum

3 ayda uzun sure aslında ya

Valla ben esnafım ne stok ta var ne elde fıss

hergün yeni birşey çıkıyor ne alacağımızı şaşırdık

aslında simdi 3 ay bekledik indirim geldi yeni seyler cıktı diyelim tekini aldık yeni ee ne olcak 3-4 ay sonra yenisi cıkacak yeni cıkıcak seylerin haddi hesabı yok

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir