Intel, USB 3.0 desteğini neden erteledi?

İşlemci devi Intel'in USB 3.0 açıklaması, bu yeni standardı heyecanla bekleyenler için...

  • Ümit Öncel
Intel, USB 3.0 desteğini neden erteledi?
Intel'in USB 3.0 desteği 2011'e kaldı...

CHIP Online'ın A'dan Z'ye USB 3.0 rehberine ulaşmak için tıklayın...

Pek çok bilgisayar kullanıcısı yüksek miktarda veri transferi söz konusu olduğunda, USB 2.0'ın yavaş kaldığı konusunda aynı görüşte olacaktır. Bunun çözümü ise USB 3.0 ile gelecek. Fakat Intel'den gelen habere göre bu çözüm bir yıl daha ertelenmiş durumda.

Normal şartlarda Intel'in 2010 yılı içerisinde USB 3.0 desteğine sahip işlemcilerini piyasaya sürmesi bekleniyordu fakat son gelen haberlere göre firma bu desteği ancak 2011 yılında veriyor olacak. 2010'da ise bu konudaki çalışmalarını sürdürecek olan Intel, sadece sınırlı sayıda üretilen ve ağırlıklı olarak grafik işlem cihazlarında kullanılan bazı işlemcilerinde bu desteği sunacak.

Intel konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı ama firma içerisinden gelen duyumlara göre bu ertelemenin sebebi; USB 3.0 uyumlu cihazların şu anda piyasada oldukça az olması. Fakat Intel 2011 yılında USB 3.0 kullanan cihazların artacağını ve dolayısıyla bu desteği sunacak işlemcilerin de daha çok talep göreceğini düşünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

hızlı usb istiyoruzz

komedi :D Sen destek vermsen diğer firmalarda niye versinlerki ona uygun işlemci vb. destek yoksa çıksa bile işe yaramazki tam olarak. Kısaca 2012 de usb 3 artık yaygın olur.

Nec zaten cikardi ve su an kullanan firmalar var,
Intel kendini biryerlerde gormeye devam etsin.

geciktirceklerki para kazansınlar. yoksa usb 2 ler ellerinde kalcak. sırayla soycaklar. şu anda usb 4 üzerinde çalışıyolar kanımca...

ii ii çıkartmasın esata biraz daha yerleşsin, zaten usb porta entegre ediyorlar yakında, usb3 de yakında amd anakartlarda gelmeye başlar.
"destekleyen cihaz yokmuş" sen ver desteği ben bulurum destekleyen cihaz!

ya paragöz intel

Bence intel usb'yi yok etmek yerine başka bir şey getirmek istiyor.

Intel'in yerine resmi açıklamayı ben yapıyorum: Öhhö..öhhööö... elimizde USB 2.0 a göre olupta henüz son kullanıcıya iteleyemediğimiz dünya kadar ürün kaldı.Hele bunları bir güzel satıp bitirelim sonrasına da elbet bakarız.Hiiç merak etmeyin...!!!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play