Intel ve MS daha hızlı Win 7 için çalışıyor

Microsoft, Windows 7'nin mükemmel olması için uğraşıyor. İşte yazılım devinin son hamlesi.

  • Ümit Öncel
Intel ve MS daha hızlı Windows 7 için çalışıyorlar
Intel ve Microsoft daha hızlı bir sistem için beraber çalışıyor

Microsoft, Vista satışlarındaki hayal kırıklığını Windows 7 ile unutmak istiyor. Bu yüzden elinden geleni ardına koymayan bilişim devi, şimdi de Intel ile çok özel bir iş birliğine gittiğini açıkladı. Windows 7'nin işlemci üreticisi Intel'in çok çekirdekli işlemcilerinden mümkün olan en yüksek performansı alabilmesi için iki dev firma kafa kafaya verdiler ve en iyi optimizasyonu yakalamak amacıyla kolları sıvadılar.

Bu iş birliği sonucunda Windows 7'nin özellikle aynı anda birden fazla uygulamayı çok daha rahat çalıştırabilmesi için özel yöntemler geliştirilmesi hedefleniyor. Çalışmalar bunun dışında işletim sisteminin daha hızlı açılması ve daha hızlı kapanmasını da sağlayacak. Tabi ki bu iki dev firmanın ilk iş birliği değil. Geçtiğimiz 20 yıl içerisinde pek çok farklı alanda iş birliğine giden Microsoft ve Intel böylece bir kez daha güçlerini bu kez Windows 7 için birleştirmiş olacaklar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

iki tekelci anlaşmış kadehleri tokuştururuz güzel fiyata

İNTEL--WİN7 BİRLEŞMESİ AMD'NİN CANINI SKICAKTIR

Biz AMD kullanıcıları ne olacak ? Biz o zaman para vermeyelim illegal yoldan edinelim Win7'yi bu bazılarının ne kadar zoruna giderse bize layık görüleni hak ederler ?

Max_Real Qnx

xp win7 den daha hızlı rar sıkıştırıyor intel xp ye iyi destek veriş 8 senedir microsoft bile çözemedi

Fedora-linux guncel bir sistemde acilis suresini 20 saniyeye indirdi. Ubuntu-linux de netbook sistemde bile 10 sn de acilacak sistem icin calisiyor. Bakalim neredeyse 10 dakikada acilan Vista dan sonra Win 7 linux un basarisini yakalayabilecek mi ?

Yoksa Windows cular yine paralariyla rezil olmaya devam mi edecek ??

AMD ' nin Canının SıkıLmasına Bence Hiç GeRek Yok Çünkü AMD Ürettiğini EkRan KartLarından Satış RekorLarı Kırıyor. Bence AMD ' nin Canı SıkıLmıyor Canı SıkıLan TeK Firma NVİDİA Çünkü Hep Kan Kaybediyor :)

Onlar kafa kafaya versin. Sayın AMD yetkilileri sizde Esas alıcı ve belirleyici olan biz kullanıcılarla kafa kafaya verin. Uygun fiyat ve performans için her türlü desteği biz kullanıcılar olarak vermeye hazırız. Bugünden başlayın.

Niye sen açılış hızına göremi işletim sistemi satın alıyorsun ? tek kriter bumudur yani ?

Bugün 13:40
----------------------------------------
vista 30 saniyede açılıyor senin dediğin 20 sndeymiş
hiç bi oyun ve vazgeçilmez programlarımın çalışmadığı bir işletim sistemi bırakda 20 saniyede açılsın zaten işe yaramıyo açılsada...

Arkadaşlar eğer Amd ve Ati sizin dediğiniz kadar başarılıysa neden oyun firmaları ve windows desteklemiyor, Acaba İntel'de Amd'cilerin cebine göre hareket etseydi, işlemciler bugünkü noktalara gelebilir miydi ?

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir