Intel ve Nokia'dan dev işbirliği...

CPU pazarının devi Intel ve cep pazarının devi Nokia güçlerini resmen birleştiriyor. İşte ayrıntılar

HSPA/3G modem teknolojilerinin lisansını alacak

HSPA/3G modem teknolojilerinin lisansını alacak

Intel, Nokia'nın HSPA/3G Modem Teknolojilerinin Lisansını Alıyor

Intel'in, sınıfının en iyisi 3GPP modem teknolojisini geleceğin Intel Mimarisi'ne dayanan platformlarının yüksek performansı ve düşük enerji harcama özelliği ile birleştirerek,güçlü ve esnek bir bilgi işlem deneyimi sağlayan gelişmiş mobil bilgi işlem çözümleri geliştirmesi amacıyla, Intel ve Nokia arasında, Intel'in Nokia'nın HSPA/3G modem teknolojilerinin lisansını almasına izin verecek bir anlaşma imzalandığı da açıklandı.

Intel, dünya çapındaki servis sağlayıcıların ihtiyacını karşılamak ve insanlara sürekli bağlantıda kalan bir deneyim sağlamak için platformlarında birden fazla mobil geniş bant standardını destekliyor.

Nokia modem lisansı, Intel'in geniş bant kablosuz teknolojilerini tamamlıyor ve aynı zamanda da şirketin, Nokia'nın modem teknolojilerini gelecekteki mobil ürünlerle birleştirerek yonga seti çözümlerini genişletmesine izin verecek.

Nokia, WCDMA/GSM ve onun gelişimi yoluyla tam 3GPP standartları setine ilişkin dijital tasarımı ve protokol yazılımını içeren lider modem teknolojisini geliştirmeye devam ediyor ve sonra bu teknolojinin lisansını, cihaz üreticileri için yonga setleri geliştirip üreten yonga seti üreticilerine veriyor.

Nokia'nın lisanslanabilir modem teknolojisi, Nokia kablosuz modemlerin gömülü tarihine ve deneyimine dayanan endüstri için güvenilir seçenekler sağlayan güvenli bir bağlantı seçeneğidir. Nokia'nın modem teknolojilerinin lisansının Intel'e verilmesi, endüstriye birden fazla, rekabetçi yonga seti seçenekleri sağlama konusunda Nokia'nın yonga seti stratejisinin uygulanmasındaki başka bir adımı da oluşturuyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
3
HSPA/3G modem teknolojilerinin lisansını alacak
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir