Intel'in 40. Yıl Özel İşlemcileri Monster'da!

Intel Core i7-8086K işlemciler Türkiye'de taşınabilir sınıfta yalnızca Monster oyun bilgisayarlarında yer alıyor.

Intel'in 40. yıl özel işlemcileri Monster'da

Yüksek performanslı oyun bilgisayarlarıyla oyun severlerin beğenisini kazanmış olan yerli marka Monster Notebook, oyuncuların karşısına özel bir ürünle çıkıyor. Intel®'in 8086 işlemcisinin piyasaya sürülüşünün 40. yılına özel olarak ürettiği Core i7-8086K işlemci Monster modellerinde yerini aldı.

Monster ve Intel İş birliğiyle Türkiye'de

Intel'in bu tarihi olaya istinaden yayınladığı karşılaştırma tablosu aradan geçen zamanda teknolojinin kat ettiği mesafeyi çarpıcı biçimde sergiliyor. Firmanın 1978 yılında piyasaya sürdüğü 8086 en fazla 5MHz hızında çalışırken, bu işlemciden esinlenilen 8086K 5GHz turbo hıza sahip. Coffe Lake mimarisine göre üretilen 6 çekirdekli işlemcinin 12 iş parçacığı bulunuyor. İşlemcinin temel çalışma frekansı ise 4.00 GHz.

X86 mimarisine sahip işlemcinin 40. yılında piyasaya sürülen Core i7-8086K kısıtlı sayıda üretildi ve tüm dünyada yalnızca şanslı 50 bin kişi bu özel işlemcinin sahibi olabilecek. Ülkemizde ise oyuncu laptopları arasında yalnızca Monster kullanıcıları bu masaüstü işlemciden faydalanma şansını yakalayacak!

Sınırlı sayıda özel model

Intel'in piyasadaki en güçlü son kullanıcı ürünü olan bu özel işlemcisi masaüstü işlemci kullanan Tulpar T5 ve Tulpar T7 modellerinde "Özelleştir" menüsü altından seçilebiliyor. Tüm Monster modellerinde olduğu gibi oyun tutkunlarına en yüksek performansı sunmak için NVIDIA GTX 10 serisi grafik kartları, yüksek performanslı SSD ve bellekler de bu işlemciye eşlik ediyor. RGB aydınlatmalı mekanik klavye, her ortamda rahat bir görüş sunan 1920x1080p çözünürlükte G-SYNC IPS mat LED ekran, her türlü oyuncu donanımını kullanmaya imkân tanıyan kablolu ve kablosuz bağlantı noktaları gibi pek çok artısı Monster gaming laptopları ideal birer oyuncu bilgisayarı yapıyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

spectre ve meltdown ile canlı yayında çığır açın...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost