İnternet bağlantılarını kesen ülke!

İnternetin fişini çeken ülkeler arasına komşumuz da katıldı! Işte o ülke ve yaşananlar

  • Gökay Özbudak
Suriye'de interneti kestiler!
Suriye vatandaşları şu an bu haberi okuyamıyor....

ZDNet'in haberine göre; Suriye'de yaşayan bilgisayar kullanıcıları internete bağlanamıyor. Gelen ilk haberler internetin Suriye hükümeti tarafından kesildiği yönünde olsa da daha sonra gelen haberler internetin ülkenin bazı bölgelerinde "bozulduğu" yönündeydi.

Suriye vatandaşlarının yalnızca yüzde 17.7'sinin internet bağlantısı olmasına rağmen, hükümetin internette çıkan bazı haberleri engellediği olmuştu. 13 yaşındaki Suriyeli bir çocuğun vahşice öldürülmesi ve bu videonun internette yayınlanması büyük protestolar yaratmıştı. Libya gibi ülkelerdeki protestoların başlangıcının internette başlaması nedeniyle Suriye hükümetinin böyle bir yol izlemiş olabileceği de düşünülüyor.

Ülkede internetin kesilmesinin daha fazla protestolara neden olup olmayacağını ise önümüzdeki birkaç günde anlayabiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

inceledim. güzel olmuş. google ninkine bin basar

son bir aydir 2 mobil saglayicisinin da 3G hizmeti hic calismiyor ! sozde teknik ariza diye cevap veriyorlar musteri hizmetleri telefonlarinda. ADSL hatlari ise dial-up gunlerini hatirlatiyor, gunde en az 10 kez kesiliyor, calistigi zamanda ise cok asiri yavas (2Mbps hizindan bahsediyorum)

ama resmin altindaki not dogru sayilmaz cunku bu yorumu Suriye'den yaziyorum ;)

suriyede kapansa ne olur kapanmasa ne olur

Bizde de biraz daha farklı bir yol izlenerek "öldürmeden süründürme" politikası uygulanıyor. Yasaklar, kopmalar, düşük hız-yüksek fiyat ile varlığı yokluğunu aratmayacak cinsten.

Suriye internetin fişnii çekse ne değişicek halk ayaklanırsa karşında hangi devlet durur...Suriye hükemeti sadece sonunu geçiktirmiş olur,Ağalıkla paşalıkla devlet sürümez muhakka birileri çıkar.Reyhanin dediği gibi;
Sakın dağlar gibi yüceyim deme
Zaman gelir etrafın kar olur.
Bir günde toprağı verirler üsten
Varlığın Kefendir evin kabristan
Nöbetçin 2 daş 1 mezar olur...

Evet çok doğru

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost