Bir internet dahisi İstanbul'a geldi

Hepimizin yakından tanıdığı sosyal ağların yaratıcısı Jason Goldberg yeni projelerini duyurdu.

Jason Goldberg hakkında

Jason Goldberg hakkında

2004-2007 yılları arasında Jobster'ı kuran ABD'li internet girişimci Jason Goldberg daha önceleri AOL Time Warner'da yöneticilik yaptı. ABD'li T-Mobile firmasında Stratejik Planlama ve İş Geliştirme'den sorumlu yönetici pozisyonunda ve 1993-1998 yılları arasında ise Washington DC'de Beyaz Saray'da görev aldı.

Standford Üniversitesi'nden işletme yüksek lisansına sahip olan Goldberg'in kurucusu ve CEO'su olduğu sosyal haber ağı Social Median, 2008 Aralık ayı itibariyle XING bünyesine katıldı.

XING hakkında
7,5 milyonu aşkın üyesiyle Türkçe dahil 16 dilde yayın yapan XING, profesyonellere yönelik " iş ağı" alanında Avrupa lideridir. Hedef kitlesi olan "dünya çapındaki iş insanları"na odaklanarak, bu alanın ihtiyaçlarına uygun, özel olarak geliştirilmiş hizmet ve işlevler sunan XING, iş bağlantılarının oluşturulmasını ve mevcut bağlantıların yönetimini çok kolaylaştıran bir çevrimiçi platformdur. XING, ağ bağlantılarının ve üyeler arasındaki profesyonel bağlantıların yaratılması ve geliştirilmesi için ortam sağlarken, sayısı 26.000'i aşan uzman grubu ve tüm dünyada düzenlenen 90.000'den fazla ağa erişebilen üyelerinin bağlantıları aracılığıyla yeni iş ve proje fırsatlarının oluşturulmasına da olanak sağlıyor. XING AG, Aralık 2006'da başarıyla borsaya giren ilk ve tek web 2.0 şirketi olma özelliğini de taşıyor. XING AG, Hamburg'daki merkezinin dışında Barselona, Pekin, İstanbul ve Milano'da temsil ediliyor.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir