Internet Explorer 11, 100 sekme açabiliyor!

Windows 8.1'in çok konuşulmayan önemli yeniliği Internet Explorer 11'de bakın ne yetenekler varmış!

  • Zeynel A. Öztürk
Internet Explorer 11, 100 sekme açabiliyor!

Windows 8.1'in önizleme sürümü geçtiğimiz haftalarda ortaya çıksa da, güncellemeyle birlikte gelen Internet Explorer 11 hakkında henüz çok fazla şey yazılmadı, konuşulmadı. Microsoft ise IE11 hakkında yayınladığı yeni blog gönderisi ve videolarla bu sessizliği bozmaya karar verdi.

Microsoft'un blog'unda paylaştığı bilgilere göre Internet Explorer 11, 100 sekmeyi rahatça aynı anda açabiliyor ve bu sırada sisteme hiç de yük bindirmiyor. Bunun yanında sekmelerini ve adres çubuklarını her zaman görmek isteyen kullanıcılar, bunu Ayarlar'dan "Adres çubuğunu ve sekmeleri her zaman göster" seçeneğini etkinleştirerek yapabiliyorlar.

Bunun yanında IE11'de yapılan optimizasyonlar, bir web sitesinin adını yazmaya başladığınızda size gösterilen önerileri daha isabetli hale getiriyor. Microsoft'a göre bu önerilere web sitelerinin belirli bölümleri ve hatta Windows Store'dan uygulama önerileri bile dahil ediliyor.

Windows 8.1 ile birlikte iki IE11 penceresini yan yana açmanız da mümkün hale geliyor. Mail uygulamasını açan bir bağlantıya tıkladığınızda da görünüm, otomatik olarak ikiye bölünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 35 Yorum

Biz hala chrome!

@24 Tem 2013 10:43 o tarayıcı hala var mı?

Yemişim İE'sini ölümüne FireFox varmı ötesi ;)

@24 Tem 2013 10:48 o ne? ilaç ismi mi?...

Metro şimdilik emekleme aşamasında ancak ileride çok güzel bir UI olacağına eminim

100 sekme açıp aynı anda kullanan bir insan evladı var mı acep

@ogzgl şu anda 3 tane tarayıcı kullanıyorum, 2 sinin gizli tarama özelliğini de kullanıyorum. toplam yaklaşık 90 tane vardır.

@ogzgl ahh bu gençlik ah :d chrome da 10 sekme aç saatlerce takıl :)

@ogzgl işte olaya türk bakış açısı.

@24 Tem 2013 14:35 türk bakış açısı değil hemen yapıştırmayın türk bakış açısı diye var mıdır kullanan göz boyamak için bir bilgi gibi geldi bana

ne kadar cahilce yorumlar...IE nin ne kadar stabil olduğunu ifade etmek için bir test o ..yaşasın IE ...

bunu ben operayla yapmıştım 100 küsur sekmeyle hiç bişey olmamıştı chromela denediğimde pc kitlenmişti

Amerikalılar yapıyor. Amerikan malı kullanmak ilk tercihimdir her zaman.

şuan kullandığım Firefoxda rahat 300-350 sekmeyi yan yana açmışlığım var, "kasmadan" 100 neymiş :)

@24 Tem 2013 13:36 at yalanı öpeyim inananı diye boşuna dememişler....

@24 Tem 2013 13:36 Firefox birini açtı da 300 - 350 'si kaldı.. :))

windows phone'da da 6 sekme açabiliyorsunuz ne süpermiş değil mi..

Maxthon diye bir tarayıcı var. Eskiden hep bunu kullanırdım. O dönem aşırı google sempatim vardı. Chrome'a geçtim. Şimdi uzun zaman sonra tekrar Maxthon'u kurup baktım. Şunu bilin ki Maxthon gibisi yok.

100 sekmeyi aynı anda bir tek pornoseverler kullanır sanırım. bu yüzden microsoft'u bu sapıkça davranışından ötürü kınıyorum. hesap makinesi ruleZ

@24 Tem 2013 16:05 zekasız....

bu sefer olmuş ie 11 işte

IE 11 geleceğin tarayıcısı olmuş... hala daha bunu kabullenmek istemeyen ergen beyinliler artık gidin ve başka bir eko sistemde yaşayın yahu....

cahiller ie11 kullanır bilgililer Firefox ve OPERA kullanır...

@grezimonk senin dediğin ile anlatılan konu kel alaka olmuş farkında mısın ??? firefox ile 20 sekme üstüne çıkınca sapıtıyor sistem ve ayrıca chrome içinde şunu belirteyim 16 gb ram çok zor yetiyor istediğiniz kadar sekme açtırıyor ama çok büyük bellek gereksinimi duyuyor. ie ortamında 2 gb tan fazla ram tüketimi söz konusu değil çok aşırı sekme açıldığında. 100 sekme olayına gelince o kadar sekmeye ihtiyaç dutyabileceğimi hiç düşünmüyorum ama standart 20 sekmeye ihtiyaç duyuyorum.

@black_flood Yalanın batsın. 30 sekme açtığım zamanlar oldu Firefox'ta. 4 Gb ramim var, bu bilgisayar daha 1.5 gb rami geçmedi.

@black_flood sallama normal kullanımda minimum 20 sekme ile kullanıyorum ve ram tüketimi iddia ettiğin gibi değil...

@grezimonk Bak tamam anlıyorum open source'u seviyorsun onu benimsiyorsun fakat burdakiler hiç open source kullananlar salak veya cahil diyorlar mı? Demiyorlar peki sen niye böyle diyorsun ? Kişiye hakaret etmeye hakkın yok git Microsoft'a hakaret et.

Aynı anda 100 sekme, sisteme yük bindirmiyorsa o sistem, 8 gerçek çekirdek ile 8 sanal çekirdek ekleyip 16 çekirdekli ve 16 Gb ramli bir sistem olsa gerek.

ağzıyla kuş tutsa farketmez internet explorer a dönüş bir düş

ie ye laf atanlar korsan kullanıyor, böyle olunca yeni sürümlerde yüklenemiyor bu seferde yok crom yok tilki en iyi oluyor tabi.Kendinizi kandırmayın, gerisi zaten inanmıyor.

@24 Tem 2013 21:49 Ömrün yalanla geçiyor ve hala ie, hala microsoft diyorsun. Bu yalandan uyanacaksın ama geç olacak !

@25 Tem 2013 02:23 Beyler, alt tarafı yazılım. İsteyen istediği tarayıcıyı kullansın. İşletim sistemleri, mobil platformlar konusunda o kadar gereksiz tartışma varken burada ne gerek var sert sözlere. Gören de bu yazılımları kendileri yapıyor zanneder.

ie 10 blueda denedim gercekten chorome kadar hızlanmış müthiş olmus

sadece 100 sekmecik mi? hah güleyim bari. Mozilla da 800+ ü gördüğümü biliyorum.

Sen de yorum yaz