Internet Explorer 12'nin arayüzü değişebilir!

Microsoft, Internet Explorer'ın yeni sürümünde tasarım dahil, önemli değişikliklere imza atacak!

  • Zeynel A. Öztürk
Internet Explorer 12'nin arayüzü değişebilir!

Microsoft'un web tarayıcısının yeni sürümü, kendini hissetten değişikliklerle gelebilir. Internet Explorer 12'yi henüz görme fırsatını yakalayamadık, ancak yazılım devinin ipuçları, arayüzde yapılacak yeniliklerin haberini veriyor.

Microsoft Connect'teki bir soruya cevap veren bir IE takım üyesi, IE12 hakkındaki ipuçlarını şu sözleriyle verdi: "Geri bildiriminiz için teşekkürler. Arayüzde önemli değişiklikler yapıyoruz, önerinizi göz önünde bulunduracağız. Saygılar, Internet Explorer takımı."

Firmanın IE'de değişiklikler yapmaya hazırlandığı belli, ancak bu değişikliklerin hangi IE sürümünde ortaya çıkacağı tam olarak anlaşılmıyor. Internet Explorer, son zamanlarda Metro arayüzüyle önemli yenilikler sunmuştu, ancak tarayıcının masaüstü sürümü, basit ve sade arayüzüyle uzun süredir olduğu gibi duruyor ve değişikliğe ihtiyacı olmayabilir.

IE'nin en önemli rakiplerinden Firefox, son zamanlarda arayüzünde köklü değişiklikler yapmıştı. Internet Explorer takımı da geri kalmamak için tarayıcılarını yenilemek istiyor olabilir. Bu arada IE takımının tarayıcıya eklemeyi düşündüğü özellikler arasında Web Audio, Media Capture ve HTTP/2 desteği gibi yeni işlevlerin bulunduğu söyleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

OPERA CANDIR

@11 Haz 2014 12:53 sadece ölmek istiyorum

internet Explorer 11 çok hızlı gerçekten çok hızlı ve stabil

eğer microsoft IE 12 yi metro ara yüzün de normal masaüstü tarayıcı ara yüzün de kullandığımız gibi daha işlevsel kullanmamızı sağlarsa işte o zaman sağlam bir iş çıkartmış olur.

Adam Microsoftta çalışıyor ama tanıdıkları ne üzerinde çalışıyorsun deyince İnternet Explorer demeye utanır be. :)

ne ipucu vermiş adamlar be :))

Internet Explorer mı??? Milenyumdan önce kullanıyordum.

@11 Haz 2014 18:43 senini gibi zihniyet kaldımı yav

@12 Haz 2014 11:48 Forever linuxcuyuz gözüm...

@12 Haz 2014 11:48 asıl senin gibi zihniyet kaldı mı? internet explorer kullanan cahildir... diye boşuna demedik...

Opera kalmadı artık o da chromiumgillerden. Tek adam gibi (hızlı demiyorum) tarayıcı firefox var.

@11 Haz 2014 19:05 hangi devirdensin?

IE 11 64 bit versiyon CANDIR

@11 Haz 2014 19:17 hehehe öyledir.

@12 Haz 2014 07:50 biz nediyoruz ya

Eklenti desteği olmadığı sürece bir işe yaramayacak. İe 11 bence çok çok iyi bir tarayıcı ama sırf eklentileri yok diye chrome ve firefox kullanmak zorunda kalıyorum. Yoksa çok iyi bir tarayıcı artık 11 ile birlikte ie. Eklenti geldiği an bozmasınlar kendilerini geçerim.

@gcb1903 haklı sayılırsın ama yinede ie 11

Şuan için şıklık ve kulanışlık bakımından en iyisi Opera sonra Safari sonra İE sonra Chrome ve en sonada firefostirik denen zımbırtı tilki ...

YIL 2016 hala çıkmadı internet Explorer 12 keşke hemen çıksa :)

Sen de yorum yaz