Internet Explorer 6, yüzde 4'ün altına düştü!

Microsoft henüz Windows XP'den kurtulamadı ama diğer bir baş belasından kurtulmak üzere...

  • Zeynel A. Öztürk
Internet Explorer 6, yüzde 4'ün altına düştü!

Microsoft, kullanıcıları Internet Explorer'ın eski sürümlerinden kurtarmak için yıllardır çalışıyor. 2001'de Windows XP'yle beraber ortaya çıkan IE 6'nın kullanım oranı ise sonunda yüzde 4'ün altına düştü.

Net Applications'ın Nisan 2014 verilerine göre Internet Explorer 6'nın kullanım oranı, yüzde 3.73'e düştü. Mart ayında bu oran, yüzde 4.15 idi. IE6'nın kullanım oranındaki bu sert düşüşte muhtemelen Windows XP'ye verilen desteğin Nisan'ın başında bitmesi etkili oldu. Web siteleri ve hizmetler ise IE6'ya verdikleri desteği son birkaç senede sonlandırmışlardı.

Windows XP'de çalışabilen Internet Explorer 8 ise yüzde 21.14 ile dünyanın en çok kullanılan web tarayıcısı olmaya devam ediyor. İkinci sırada ise yüzde 15.71 kullanım oranıyla IE11 yer alıyor.

IE'nin tüm sürümlerinin kullanım oranı ise Nisan ayında yüzde 57.88'ya geriledi (Mart ayında yüzde 57.96'ydı). Google Chrome,  yüzde 17.52'yle ikinci, Mozilla Firefox yüzde 17.26'yla üçüncü sırada yer aldı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

oha hala kullan mı var hiç bir siteye girmezki :)

ie6 olsa ne olur, olmasa ne olur. sanki çok ciddi birşeymiş gibi haber taklidi yapıyorsunuz bırakın microsoft reklamını, millet xp ile mutlu ve öyle kalacak

internet explorerı kullananları anlamak zor o yavaş tarayıcıyı hele internet explorer 8 in yavvaşlığı insanı delirtir win 7 kullanın internet explorer 11 i bir bakın derim tabi yine chrome yine en iyisi ama explorer da büyük yol kadetdiğini görmüş olacaksınız kullananlar biliyor zaten

standart olarak pclere gelmeside cabasi

standart olarak pclere gelmeside cabasi

Neden kullandın Windows kullanma

İnternet Explorer 6 efsanevi bir şey. Zamanın en iyi tarayıcısı. ..

Tamamen IE kaldırılacak sanıp sevinmiştim... :)

hala internet explorer kullanan vaemı diyenler kamu binalarına gitsin bide firefox candır

Geçenelerde işim düştü hiç açmamıştım ie'i win8 de normalde firefox kullanırım ve ie'yi firefox'u indirmek için bile kullanmam formattan önce indirmiş olurum zaten neyse açtım ie'yi ilk yaptığı iş ne oldu dersiniz evet doğru tahmin ettiniz bilgisyar 1 dakika yanıt vermedi ve bilgisayar yanıt verdikten 20 sn sonra ie çalışmaya başladı :D Ek bilgi olarak işlemcim i7 4702MQ. Gerçekten başka tarayıcı bilmediği için her gün bu eziyeti çeken insanlar var ellerinden tutup daha gelişmiş tarayıcıları öğretmek boynumuzun borcu olmalı :)

IE 8'den daha hızlı IE 6 ama siteler doğru düzgün açılmıyor.

Bence Yandex Browser en iyisi...

Sen de yorum yaz