Internet Explorer 8 Beta 2 hazır. İndirin…

IE8'in 2. Beta sürümü yayınlandı. Denemek isteyenler için download linki ilk kez burada...

Internet Explorer Beta 2 yayınlandı. İndirin…
Internet Explorer 8'in ikinci beta sürümü nihayet yayınlandı.

Uzun zamandır yayınlanması beklenen Internet Explorer 8 Beta 2 nihayet indirilmeye sunuldu. Yeni Beta sürümde arama önerileri ile daha akıllı bir arama sistemi, yeni güvenlik önlemleri ile daha güvenli sörf, eski sürümlerle çok daha hızlı ve siteye özel kişiselleştirilebilen uyumluluk modu, daha önce buradan duyurduğumuz InPrivate Browsing (Gizli sörf) modu ve daha hızlı çalışan bir tarayıcı vaat ediliyor.

Şimdilik İngilizce, Almanca, Japonca ve Çince olmak üzere 4 farklı dilde yayınlanan IE8 Beta 2'nin, ilerleyen günlerde Türkçe sürümü ile de karşımıza çıkacak.

Download: Internet Explorer 8 Beta 2

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Varya bende türkçesi çıktı diye heyecan yaptım :D

Tınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn ının ının...:D

İlk görüşüm, Beta 1'in üzerine tatlı. Oldukça farklılaştırılmış, Beta1'deki hataların hemen hemen hepsi giderilmiş. Vista üzerinde render hızı oldukça hızlılaştırılmıştır. InPrivate browsing her bilgisayarda olması gereken bir şey. Ayrıca çalışmayan eski siteleri özel de belirleyebiliyorsunuz. Şu site IE7 gibi açılsın, şu site IE6 gibi açılsın vs. Testlerim devam ediyor. Şimdilik şahane. Maxthon kullananlar dikkat, henüz IE8 Beta 2'yle uyumlu değil Maxthon. Şimdiden uyarayım. Renkli tablar oldukça beğenimi kazandı. Aynı sayfadan açılan tabler/pencereler şimdi aynı renkte, diğer tablerden ayırdediliyor. Forumdaki resimde gördüğünüz üzere, en sondaki sarı site, bir öncekinde "open in new tab"le açıldı. Aynı siteden gidilen linkler aynı renk vs. Ayrıca sağ tıklayıp sadece "o siteden olan tableri" (örneğin yeşilleri) tek tıkla kapatıyorsunuz.

Tabi CHIP Online da IE8'e hazır. IE8 Beta 1'deki hatalar giderildi ve her tarayıcıda en iyi görünecek şekilde ayarlandı.

JS'lerde sorunlar var. Adsense reklamlarında bile...

finale çıkıversin hele bi..

mozillayı geçemedikten sonra özellikleri olsa ne yaar

microsoftla dalaşılmaz , böyle sallar adamı.

firefox ta karşı cevap verir çöküyorum çöküyorum çöktüm bak yine çökerim ha :)

IE bende çok çöküyor

yok abi alın internet explorerınız sizin olsun firefox yeter bize!

indirdim fakat beta 1 de olan emulate ie7 sekmesini bulamadım dev. tools da var fakat işe yaramıyor. bazı sitelere giremiyorum bu sebeple..

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
firefox ta karşı cevap verir çöküyorum çöküyorum çöktüm bak yine çökerim ha :)

Diyen arkadaş, sen her kimsen her web tarayıcı haberine bu süper komik(!) yorumunu yazıyosun.Web tarayıcılarıyla ilgili ne kadar bilgili(?) oldugun firefox'u kötüleyen aynı cümleyi her haberde tekrarlayıp durmandan belli oluyor

firefox her yönden ie yi geçer işter 8 olsun ister 7 olsun ie hep geriden geliyo firefox öle değil firefox a geçeli 2 hafta oldu bir daha zor geçerim ie yi

herşeyi oldukça güzel bu şekilde giderse final sürümde belki firefox stabilitesine yaklaşır özellikle yeni sunduğu özellikleri firefoxtan bile güvenli&keyifli surf yapmaya yarayacak gibi görünyor.. yalnız beta olmasından kaynaklanan bir sorun olsa gerek iebeta2explorer.exe çok yüksek cpu kaynağı tüketiyor.. özellikle facebook + softpedia gibi bol bol resim-txt yüklü sitelerde cpu 60 a kadar yükseliyor bu da sistemi acayip kasıyor ve sayfa yüklemesini güçleştirip yavaşlatıyor.. can sıkıcı bir özellikte uyumluluğu yeterince iyileştirilmemiş.. özellikle firefoxta bazı scriptler çalışmıyor... sonuç iyi bir program gelecek gibi ama microsoft bu güven olmaz diyorum :))

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
Diyen arkadaş, sen her kimsen her web tarayıcı haberine bu süper komik(!) yorumunu yazıyosun.Web tarayıcılarıyla ilgili ne kadar bilgili(?) oldugun firefox'u kötüleyen aynı cümleyi her haberde tekrarlayıp durmandan belli oluyor
------------------------------------------------------------------------------
cvp :

seninle alakalı kısmını anlayamadım, bana göre kötüdür bunun senle alakası yoktur, sana göre iyidir bununda benimle ilgisi yoktur, iyi bir tarayıcı olsa çökmez zaten, bilgi olayına gelince burası kısa yorumların yapıldığı bir bölüm , ben en iyi açıklayan ifadeyi kullandım, ama seni kesmediyse birde link verelim :)

http://www.chip.com.tr/konu/Firefox-3-Internet-Explorer-in-izinde_7916.html

yetmez ise daha kaynaklarımız çok fazla.

Bence en iyisi Opera. Bir süre Opera'yı kullanıp daha sonra explorer kullanınca sanki eski model dandik bişey kullanıyomuş gibi geliyor insana

Bana firefox kötüdür diye link gönderen arkadaş:
". . .Diğer üreticiler gerçekten yeni özellikler sunarken IE ancak onlara yetişmekle uğraşıyor. Mesela Microsoft, IE8 ile çökme koruması ACR'yi (Automatic Crash Recovery) sunuyor. Bu özellik sayesinde bir çökme anında kullanılan içerik ve sekmeler yeniden oluşturulabiliyor. Opera ve Firefox bunu ÇOKTANDIR yapıyor." Firefox gene de çöküyor diyorsan çöktüme amacıyla yüzlerce eklenti kurarsan tabii ki çöker. Internet Explorer'da yüzlerce eklenti seçeneği olmadıgından çökmüyorsa bu Firefox'un suçu mu?
"Bunun dışında RAM kullanımı ölçümleri bizi pek şaşırtmadı.Amaç: Mümkün mertebe az RAM kullanmak. Firefox bu alanda en iyi sonuçları verdi. IE7 pek de zeki çıkmadı ve yaklaşık 200 MB ana belleğe ihtiyaç duydu(Bu değer IE8 Beta için de aynı). Bu şekilde süper kahraman olunmaz."
"Cidden tavsiye etmeyeceğimiz tek tarayıcı Internet Explorer. Hem 7. hem de 8. sürüm. İki sürüm de güvensiz ve çok az özellik sunuyor."

Bunlar seni kesmediyse detayları burda: http://www.chip.com.tr/konu/Super-tarayicilarin-savasi-IE-Firefox-Opera_8273.html

http://www.chip.com.tr/konu/Firefox-3-Internet-Explorer-in-izinde_7916.html

adamlar basbaya yazmışlar ff ie nin yolunda diye, daha ne olsun :)

firefox çökmesi için hiç eklenti yüklemene gerek yok, onu eklentisiz çok rahat şekilde başarabiliyor :)

1- http://www.chip.com.tr/konu/Firefox-3-e-ciktigi-gun-kotu-surpriz_7398.html

www.google.com ie 7 açılış yükleme ram 28mb- firefox3 51mb :S

http://www.chip.com.tr/konu/Test-IE8-Beta-2-Tablolar-SunSpider-JavaScript-isleme_8448_6.html

Not:Milisaniye cinsinden değerler ne kadar düşük olursa o kadar iyi.

http://www.chip.com.tr/konu/Test-IE8-Beta-2-Tablolar-SunSpider-JavaScript-isleme_8448_6.html

Not:Milisaniye cinsinden değerler ne kadar düşük olursa o kadar iyi.

Arkadaşım buraya yazdığım http://www.chip.com.tr/konu/Super-tarayicilarin-savasi-IE-Firefox-Opera_8273.html linki, web browserlar arası en son yapılan ve chip'de daha geçen hafta yayınlanan en geniş karşılaştırmadır. Zahmet olmazsa gir gönderdiğim linke de neden araştırmanın en son cümlesinde "Cidden tavsiye etmeyeceğimiz tek tarayıcı Internet Explorer. Hem 7. hem de 8. sürüm. İki sürüm de güvensiz ve çok az özellik sunuyor." yazıyor bir oku. Yok okumuyorum diyorsan ve üzerinden 2 aydan fazla zaman geçmiş haberin linkini buraya yolluyorsan "YA BIRAKIN %40LIK güvenlik açığı ie7 kullanmak isteyen varsa kullansın.bizim hackerlerin işini zorlaştırmayın yawww.adamların bilgisayarını onlardan çok mu düşünüyorursunuz.güvenlik ve hız isteyen firefox kulanır,kullanmak istemeyende kulanmasın.kaplumbağa ie ile internete girsinler akıllılar.ne çene yoruyosunuz" yorumunu yapan arkadaşa katılıyorum.

Internet Explorer 8 Beta2 sürümüyle Beta 1 ine ve ie7 ye göre ne kadar gelişmiş olduğunu gösteriyor. Ama sonuçta Beta sürüm olduğu için hala hataları var. Örneğin New facebook u açmaması bir yeni eski facebook u da tam manasında açamıyor. Tabi bu sadece bir kısmı bunun gibi birkaç site daha var. Zamanla düzeleceğine eminim. Gelelim firefox a: Firefox piyasada en çok rehabet gören açık kaynak browserlardan biri. Ama o da tam olarka hatalarını giderebilmiş değil. Bazı sayfaları açarken özellikle okulla ilgili sayfaları acarken sorun yaratıyor, ve IE kadar tatmin edici durmuyor.
Sonuçta IE bana göre firefoxtan biraz yavaş olmasına rağmen daha iyi. Umarım kendini geliştirerek daha da güzelleşir..

türkçesi çıktı ya ahda indiriyom microsoft un sitesinden

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir