Internet Explorer 8'i çekip deneyin…

Microsoft'un en son web tarayıcısı Internet Explorer 8 artık çekilebiliyor, sistemlere kurulabiliyor

Web tarayıcı arenasında Firefox'a karşı çok büyük bir mücadele veren ve kaybettiği pazar payını yeniden kazanmak için elini her zamankinden çabuk tutan Microsoft Internet Explorer'ın son sürümünü yayımladı.

Program indirmek ve sisteminize kurmak için tıklayın. (dikkat, bu sürüm İngilizcedir).

Okuyucu Yorumları

Toplam 67 Yorum

indiriyorum bakalım ne gibi değişiklikler var gerçi beta henüz her an herşey olabilir :)

çok güzel olmuş

Ben memmunum Firefox ve İE7'imden.Microsoft'un deneme tahtası olmak isteyen uyursun

firefox 3 ve opera 9.5 e yetişebilmesi için daha 40 fırın ekmek yemesi lazım.

firefox tek geçerim ne derlerse desinler kolay kolay ie kullanmam artık

Firefox forever

IE çok kasıyor download mevzusuda başka bir hikaye hard disk i yedi kör olasıca nereyi download eder sonra nerden alır nereye kopyalar bill amcanın hikayesi

Ben Vista sistemli makineme kurdum, sorun yarattı. Tekrar IE7 kurmak istedim sistem izin vermedi. Sistem Restore ile eski haline döndürebildim. Bence IE8 için son sürümü beklemekte yarar var. Ayrıca, Live Programları üste dizmiş olması dışında, kullanıcı olarak görünümünde hiç bir fark göremedim. Sadece adı IE 8.

çok güzel özellikleri var ve sayfa geçişi gözle görünür şekilde hızlanmış

ne olursa olsun isterse şimdi ve bundan sonra yapılabilecek en iyi browser olsun sadece açık kaynak gelişsin ve tekelcilik zihniyeti güçlenmesin diye açık kaynağa devam. işletim sisteminde biz oyun severleri windowsa mahkum eden zihniyet aynı şeyi internet tarayıcılarında da yapmamalı. o yüzden firefoxa devam......

değişen hiçbirşey yok gene aynı

valla ne diyecğeimi şaşırdım ilk önce ie7 yi sadece vistada kullanılacak dediler baktılar herkes ieden kaçıyor diye xp içinde kullanılma şansı verdiler.

Allah rekabeti eksik etmesin yoksa microsoft milleti yolacak.

ben vazgeçmem İE'mden.....
Firefox'u hiç sevemedim bu gidişlede sevemicem....
ıyykk........

beta kullamak bence çok gereksiz neden sorun yaşayayımki
firefox3 güzel zaten

Microsoft yapıyor fakat daha kendi sitelerini görüntüleyemiyor bu ie8.
hotmaili yükleyemiyor. lütfen bekleyiniz diyor kalıyor :)
emulate ie7 yaptıktan sonra açabildim.

firefox2!

fark göremedim

firefox'un şu anki haline ie80 gelecek heralde???!!!! :)

Hiç Güzel Olmamış İE 7'nin Aynısı ve Sadece Eklentiler Eklemişler.En Güzeli, FireFoxtur.

Şimdilik Int. browser'i denince Opera 2.5 veya IE7 gayet yeterli geliyor. Ne olacakmışki de yeni sürüm diye IE8 çıkarıyorlar anlayan beri gelsin.. Güvenlik, hız, daha stabil çalışma kaynakları sömürmeme, sorunsuz her türlü Int. sayfası açılımı vb konularda yeni neler var gelişmeler neler asıl ondan haber versin. Bir kaç makyaj hilesiyle bizleri kandırmasın...

Hotmail.i açamıyor doğrudur. Beni de çok sinir etti. Sonunda çözüzümü msn sitesinde buldum . ''Emulate IE 7'' seçeneğini tıklarsanız hotmail açılıyor.
IE 7 ye dönmek isterseniz dönemiyorsunuz ..Ona çözüm bulamadım.????
Hep aynı tatsız ..anlamsız akılsız Windows yaklaşımları .İşe yaramaz bir sürüm. !!!!

kurdum ve sildim daha sayfaları doğru düzgün açamıyor

tarayıcı olarak firefox yeterli

Beta Olduğu Apaçık Belli Oluyor.. O Kadar Çok Eksik Varki.. Ben de Firefox'u Daha Bugün Keşfettim.. doğrusu Kendime Çok Kızdım.. Firefoz Gibi Bir Tarayıcıyı Daha Önce Nasıl Görmemişim Diye.. IE8 Hiçbir İşe Yaramaz. www.chip.com.tr'deki C Haber Bölümündeki Kayan Haberleri Bile Doğru Düzgün Gösteremiyor.. IE7'ye Biraz Makyaj Yapmışlar.. IE8 Olmuş.. Millet Artık Yutmuyor Bunları Microsoft Bize Yeni Bir Tarayıcı Lazım..

Firefox her zaman bir numara , bence bunlar microsoft'un son çırpınışları.

Bazı arkadaşlar IE8in niye çıkarılacağını anlamamış. MS web standartlarına çalışan bir tarayıcı yapmamıştı. Bu durum OPERAnın avrupa da MS aleyhine dava açmasına sebep olmuştur. MS ceza almamak ve artık alay konusu olan web standartlarına uyum sağlayamama sorununu çözmek için MS IE 8 i çıkartıyor. Bunun yanında elbette güvenlik ve hız konusunda iyileştirmeler olacaktır. INTERNET EXPLORER 8 BAŞARIYLA ACID 2 TESTİNİ GEÇMİŞTİR. Bütün olay web standartlarına uyum, hız ve güvenlikten ibaret olacak. Ayrıca 2. beta sürümü, rc1, rc2 aşamalarından sonra IE7 deki gibi nadiren de olsa yaşanan çökme sorunlarının yaşanmayacağına eminim. Bu arada da arayüzün yenileceğiini düşünüyorum.

Firefox kullananlar da niye IEye saldırma eğilimi içerisindeler anlamıyorum. Firefoxa çok güveniyorsanız Internet Bankcalığında da kullanın. Niye bankalar Firefoxa doğru dürüst destek vermiyor web siteleri için ? Çünkü firefox ms ie den daha fazla açık kapı bırakıyor.

Nedir bu MS düşmanlığı anlamadım. Hiç Vista kullanmayanlar bile vistaya çamur atıyor. (vista kullanıyorum sp1 kurulu değil ve ilk zamana göre otomatik güncelleştirmelerle gelen güncelleştirmeler sayesinde eskiye göre daha iyi , daha hızlı. Vista ara sürüm olduğuna inanmıyorum. Üzerinde 6 sene çalışılmış bir işletim sistemi ara sürüm olamaz. Vistanın bu kadar gecikmesinin nedeni MSin bir türlü vazgeçmediği geri döük uyumluluktur) Umarım IE de de aynı durum söz konusu değildir.

Hotmailin açılmaması konusuna gelince, bundan önceki IEler web standartlarını desteklemeyip kendi standardını oluşturunca ve %90 pazar payına ulaşınca web siteleri de otomatikman MS standartlarına göre oluşturuldu. Bu yüzden diğer tarayıcılarla sorun yaşıyorlardı. Şimdi IE 8 kendi standartlarını oluşturmaktansa web standartlarına uyum sağlamaya çalıştığından MSin eski standartlarına göre oluşturulmuş web sitesini açamayabilir. Çözüm ise çok basit: Emulate IE7 seçeneğini seçmek.

By LION HEART

Denemeyin çalışmıyor.

sevgili arkadaşlar chip olsun veya başkası şu anda testlerde ilk gelen IE7 dir arkadan opera onun arkasından firefox gelir. bırakın şu sokak tarayıcısı muhabbetini. firefox düşük sistemlerde bir avantaj olabilir ama IE gerçekten iyi..

Bunların içinde en hızlısı ve güvenli olanı opera............

vista kullananlar windows update dan ınt. exp. 8 günçellemesini kaldırsın yeter eskş haline gelir ama xp de nasıl olur bilemicem belkide aynıdır

ne ıe ne firefox eniyisi opera

Peki niçin mi Firefox? Çünkü firefox bir tilki kadar kurnaz, çevik.

Tam sürüm olmadan indirmek bir hata olabilir. Tam sürüm sanmıştım oysa ki...

tam anlamıyla kötü geliştirilmesi lazım büyük umutlarla beklediğim tarayıcıydı tam anlamıyla hayel kırıklığı.

opera sade ve hafif

Sıradan bir IE versiyonu.IE 8 Beta ..Bu arada Maxthon konusunda hiçbir fikir göremedim. Bence Dünya nın en mükemmel tarayıcısı..Hiç müdahele etmeden ...boş sayfa açmadan ...otomatik olarak çoklu sekme açabiliyor. Güvenlik uyarıları çok yerinde ..ne kayıtsız kalıyor nede insanı bayıyor !!!IE de bir web sitesi adresini yanlış girin...silmek için tüm tarayıcı geçmişini silmeniz gerekir..Maxthon ..la istemediğinizi tık tık silersiniz..Son derece hızlıdır...Her zevke yönelik arayüzleri yüklenebilir...MÜKEMMEL!!!

FİREFOX FOREVER xD

Bu güzel haber için teşekkürler Chip :D

Max_Real Qnx

Sp1RC li vistada yükeme yapmıyor. Denedim. Belkide ben yüklemeyi yapamadım.

x64 Vista sürümünü kurdum denedim flash gösterimlerinde sorun var (www.chip.com.tr main page) ve bendemi oluyor bilmiyorum ama sayfalarda ara ara donmalar oluyor.

Emulate IE7 butonu ise bütün bu sorunları ortadan kaldırıyor.

Quick Tabs özelliği gayet işlevsel bir de mouse hareketlerini desteklese 3. parti yazılım olan IE7 Pro'ya ihtiyaç kalmayacak.

Sayfa açılım hızında gözle görülür bir fark göremedim, ama sayfa kurtarma özelliğinin eklenmiş olması rakiplerine bir gözdağı olmuş.

Başlangıç için şunu söyleyebilirim Microsoft işi sıkı tutmuş devamında kullanıcı ihtiyaçlarını karşılayabilicek süper bir final sürümü olacak gibi gözüküyor.

Max_Real Qnx

gayet güzel olmuş, firefox falan hikaye, işletim sisteminin orjinal programlarını kullanmak taraftarıyım.. ie ye dewam ölese... kolay gelsin

en iyi tarayıcı maxthon

ama su var ben indirim sp1 istiyo bunu nasıl asacagız

ie8 den ie7 ye geri nasıl geçecez vista olarak

bu çok yavaşmış ya resimler falan bir saaatte açılmıyo

post by FatalError

bu ne boyle yaaa
kurdum FF den cok fazla cALINTI yapmıs ama ınanlımaz derecede hata verıyor sureklı tekrar acmaya kalkıyor kendısını ve yogn olarak FF kullanıyorum sadece heyecan olsun dıyerek kurdum
2 dk acıyorum sıkılıp gerı kapatırıyom
cok yavas cok gereksız ve kullanıssız
yanı acıkcası hatalı hanı beta surum ama bu kadar hatalı olarak cıkmamalı bence

x86 Vista SP1 olmadan denedım IE7 emulate de cok gereksız ayrıca

ie de neymiş.. firefox her zmn favorim

opera varken mi

ie 8 Beta kurdum denedim ama hotmail kullanırken bile çok yavaş... Ayrıca ie eklentisi olan fotoğraf galerisini bile ekleyemedi... :(

Firefox'u kullanmaya başladıktan sonra değil ie8 , ie 888 gelse de vazgeçmem firefox'tan.

1 ay kadar firefox kullandım verdiği hatalar ve istikrarsız çalışması nedeni ile tekrar ie7 ye dönüş yaptım bence ie7 daha düzgün çalışıyor...

operaya yetişmesi için daha 100 sürüm çıkartması lazım

performansı en düşük tarayıcısın gelişmen ve kendini türkçeleştirmen gerek ve puanın 2,5

firefox dan vaz geçmem...en iyisi o..istedigi kadar kendisini geliştirsin

Kesinlikle bu ıe8 i tavsiye etmiyorum kurduğumuda o kadar pişmanımki şimdi nasıl geri mıe7yi kuracağım diye düşünüyorum illa format yada sistem geri yüklememi yapmam gerekecek?

Bence kimse ie8 yüklemesin o kadar pisman oldumki yüklediğime hatta abartmıyorum pcnin cd sürücüsünü bozdu.Sonra vista manager diye bi program var onu indirdim ordan ie7 ye dönüstürdüm.Cd sürüsü hemen oldu.

Yahu kardeşim, adı üstünde BETA bu BETA! Niye kuruyorsunuz çok meraklı değilseniz, madem bu kadar ağlayacaksınız kurduğunuza... BETA demek TEST demek ÖNİZLEME sürümü değil! Hatalarını gediklerini vs. bildirmek, son üründe en kalitelisini almak demek. Kuran hangi biriniz, hatalarını Microsoft'a bildirdi veya görüşlerini? Hiçbiriniz! Şimdi burada ağlaşmayın...

ie8 i nasil ie7 donusturebilirim sistemi geri almak veya format atmak istemiyorum.

bence iyice yerleşmesini beklemek gerek ayrıca firefox u da hiç sevemedim

kaldırım
yerıne 7 kurun
bu kadar

ben firefox'umdan cok cok cok cok cok cok memnunum, meraktan ie8 ide deniycem işim gereği insanlar sorduğunda bir cevap vermek gerek.

görünüm aynı ie7 tek eklentiler var başka da bişey yok ie7 pro vardı zaten onda vardı eklentiler

Ben ce internet explorer çalışmasının en iyi sürümü. Kafamdan söylemiyorum bilgisayar işi ile uğraşan biriyim. Sistemi yormadan en üst güvenlik düzeyinde yüksek verim sunan tarayıcı diyebiliriz. cpu ve ram bakımından ie7 den çok iyi. tümleşik güvenlik yazılımları var iyi bir özellik üstelik firefox kadar hızlı denenbilir. microsoft kullanıcısı iseniz xp niz var ise tam size göre derim tereddüt etmeden indirin.

denemedim ie7 kullandım firefoxda kullandım operada ama en iyisi firefoxdan şaşmam pc işim deildir ama firefox tek keliemyele ama firefoxdada bankacılık işleri yapmamamız gerekiyormus duyumlarıma göre bu dogrumudur sayın arkadaslar

mevcut antivirüs ve int. sec programları firefoxu desteklemiyor. destekliyor diyen cesur adamdır. alışveriş banka işlemlerini ie den başka tarayıcıda yapmam ben .

ii ama geçmiş olarak hiç bir şeyi hafızasında tutmuyor. kapatıp açtığımda yeni kurulmuş gibi sıfır açılıyor. beta olduğundan mı yoksa bir ayarı mı var?

Opera gerçekten iyi. 8i şimdi denicem ama explorer kullanmayı seviyorsanız maxthon'unda yanında denemezseniz keyif alamazsınız. Maxthon çok büyük bir kolaylık.

eğerki tam sürümünde(şimdiki betayı demiyorum) ie7 gibi çalışıp olmadık anda hata verip kapancaksa isterse üzerinde en güzel foto galerisi o bu olsun kurmam, ff gibisi yok ben mecburi işim açısından explorer kullanıyorum yoksa ff un yanından geçemez, ie8 betayı yorumları görünce kurmadım

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play