Internet Explorer 8: İkinci beta yaklaşıyor

Microsoft kısa bir süre sonra Internet Explorer 8'in ikinci beta sürümünü sunmak istiyor...

Internet Explorer 8: İkinci beta yaklaşıyor
WebSlices: IE8'in yeni bir özelliği.

Microsoft bir sonraki nesil tarayıcısının ikinci beta sürümünü duyurdu. Internet Explorer 8 Beta 2 yüksek bir ihtimalle 2008'in üçüncü çeyreğinde çıkacak.

Microsoft, Internet Explorer 8 ile her şeyden önce web standartlarını ve CSS'i daha iyi desteklemek istiyor. Şimdiye kadar Microsoft tarayıcıları, bir web sitesinin kaynak kodlarını kendine has yorumlama tarzı ile ünlüydü. Bu yeni amaca rağmen IE8, sayfaların aynı IE7'de olduğu gibi görüntülenmesini sağlayan bir geri uyumluluk moduda sunacak.

Internet Explorer 8'in hangi yeni özellikleri sunduğunu ilgili makalemizden öğrenebilirsiniz.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Internet Explorer 8 En iyisi olacak. Internet Explorer 8 Beta 1'i denediniz mi? (Hayır daha ingilizce'dir) Haziran Firefox 3 son sürümü çıkıyor. Ama Internet Explorer 8 Beta 2 sonbahar çıkacak.

Microsoft, Internet Explorer 8 için ikinci beta sürümünü sonbaharda yayınlayacak. Bu vakte kadar internet sitesi sahiplerinden küçük bir ricası da var: Biraz tadilat.

Firefox 3.0 geldi gelecek; ama Microsoft'un Internet Explorer 8 için pek de acele ettiğini görmüyoruz. Artık rakip olarak mı görmüyor yoksa teknik konularda bu defa işi sıkı mı tutuyor; o kısmını çok net bilemiyoruz. Fakat bildiğimiz bir şey var ki, o da standartlara daha uygun bir Internet Explorer'ın yolda olduğu. Bunu hem geliştiricilerin günlüklerinde hem de yayınlanan Microsoft bilgi merkezi makalelerinde görebiliyoruz.

Sayfanız IE8'de Çalışmazsa...

Yayınlanan bir bilgi merkezi makalesi, eğer sayfalarınız Internet Explorer 8 altında doğru görüntülenemiyorsa alacağınız önlemlerden bahsediyor. Bu adreste görebileceğiniz makalede standartlara uyumdan bahsedilmiş olması, Internet Explorer 8'in daha az başına buyruk bir tarayıcı olacağının göstergesi sayılabilir.

operayı tercih ederim.

microsoft parayı kırdı netcpeyi batırdı
fakat şu ie nin haline bak yaşasın rekabet yaşasın mozilla ve opera hatta safari

Hızlı çalışsın, stabil olsun, hafıza da fazla yer kaplamasın, açığı olmasın o zaman tam sürüm olur ben yine de zannetmiyorum bunların olacağını :D Bakalım Türkçe olacak mı ?

beta 1 i pc den zor kaldırdım zaten final sürümü olmadan yüklemem kesinlikle

safari türkçeyi tercih ederim.

beta1 sistemi yormaktan başka bir özelliği yoktu bunda ne özelliği var direk hacklara yol gösterme falan mı ?

daha ie7 yi tam olarak tanımamıştık ie8 nereden çıktı (ama firefox derim)

Evet denedik ama ağır gelince zor ile sildik ! kurtulmakta olsa olsa firefox'u kullanmak gerekir !

ie8 kuranlar ve kasıyor diyenler birde temiz kurulum yapıp söylermisiniz(Formattan sonra driver bile yüklemeden kurun bakalım NOLCAK).

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir