Internet Explorer 8'in takvimi netleşiyor

Microsoft, Internet Explorer 8 takvimini netleştiriyor. Yeni IE'yi ne zaman indirebileceğiz?

  • Halil Mollaoğlu
IE 8: Çok yakında bilgisayarlarda
Internet Explorer 8: Microsoft RC sürümünü 2009 başında sunmak istiyor.

Microsoft, yeni nesil web tarayıcısı Internet Explorer 8'in Release Canditate (nihai sürüm adayı) sürümünü 2009'un ilk çeyreğinde yayımlamayı planlıyor. Haberi IE takımının şefi Dean Hachamovitch blog'unda açıkladı. RC sürümünün hemen ardından ise birkaç ufak değişiklik yapılarak final sürümünün yayımlanması planlanıyor.

Tarayıcının ikinci beta sürümünün çıkmasında bu yana IE-takımı kendini kullanıcılar tarafından bildirilen site görüntüleme hataları ve diğer problemlere adadı. Ayrıca güvenlik programı yöneticisi Eric Lawrence daha iyi bir performans ve HTML5 tanımlamalarının (postMessage, DOM Storage) uyarlanması için de çok çaba sarf edildiğini ekledi.

RC sürümüne kadar web geliştiricilerinin ve cesur kullanıcıların Beta 2 sürümündeki hataları bulmaları bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

ie bitik bi browser

Aman eksik kalsın :D

Hicbir ek özellik yok, sadece alt yapı çalışması, ie yine aynı ie, firefoxa devam

mozilla firefox en iyisi.

bunu deneyecek olanın gerçekten de çok cesur olması gerek hahaha

firefoxla tanıştım hayatım hızlandı ie de neymiş

en iyisi opera ve firefox.

Nihai sürümü nasıl olacak merak ediyorum. Ben Beta 1'ini indirmiştim ama tek kelimeyle berbattı. e'nin üzerine tıklayınca internet explorer penceresinin açılması için 3-4 saniye beklemek gerekiyodu. Yeni sekme aç deyince de aynı şekilde çok yavaştı. IE bu slow motion özellikleriyle, Opera ve Firefox'dan asla daha iyi olamaz.

Kullanmadan tü kaka diyen tipler dolu anladığım kadarıyla. Ancak laf yapıyorlar. IE8 çıkınca diğer browserlar titreyecek açıkçası. Beta 2 mükemmeldi. Hele ki yeni sliceları kullanmaya başladıktan sonra...

Ben bilgisayarımdan internet explorer'ı kaldırdım. Hatta "ie windows'un içindedir, sakın kaldırma sorun çıkar" diyenlere rağmen kaldırdım. Hiçbir sorun da çıkmadı.

Firefox ve Opera gibi iğrenç web tarayıcılarını kullandıktan sonra IE8'in betası inci gibi kalıyor yanlarında. nihai sürüm çıkınca babalar gibi bunu yükleyeceğim.

firefox eklentisi yeter...

benim ie kendisi silindi pc bi daha açılmadı:Dnasıl yaptın sen hayret iyice bi yaz bende yapim bıktım sürekli kapanmasından ie nin
"Ben bilgisayarımdan internet explorer'ı kaldırdım. Hatta "ie windows'un içindedir, sakın kaldırma sorun çıkar" diyenlere rağmen kaldırdım. Hiçbir sorun da çıkmadı."

Sen de yorum yaz