Internet Explorer 8 RC1 hazır. İndirin!

Nihai sürüme bir adım daha: Microsoft IE 8'in RC1 sürümünü halka açtı. Bağlantılar ilk kez burada...

  • Halil Mollaoğlu
Internet Explorer 8 RC1 hazır. İndirin!
IE 8 RC1: Meraklıların inisiyatifine sunuldu.

Yaz aylarında Beta 2 sürümüyle halka açılan Internet Explorer 8 nihai sürüme bir adım daha yaklaştı. Microsoft, yeni nesil web tarayıcısının RC1 sürümünü indirmeye sundu.

Bugün halka açılan RC1 aralık ayından bu yana kapalı bir test programı çerçevesinde sınırlı sayıda testçiye gönderilmişti. Kapalı sürecin ardından IE 8'in nihai sürüme en yakın hali meraklı denemek isteyen tüm kişilerin inisiyatifine sunuldu.

Tarayıcının bu sürümü Windows XP ve Windows Vista için hazırlandı. IE 8 RC1 kısa bir süre önce halka açık betası yayımlanan Windows 7'nin (Build 7000) üzerine kurulamıyor. Microsoft bu durumu bilinçli olarak kurulum dosyası aracılığıyla engelledi.

Tarayıcının nihai sürümünün ne zaman çıkacağı henüz belli değil. Aşağıdaki linklerden IE 8 RC1'i indirebilirsiniz.

Download:

Okuyucu Yorumları

Toplam 30 Yorum

hayırlısı olur inşaallah

firefox forever.....

hiç sevmedim ie8 i. kullanamıyorum.

gerçekten mükemmel bir haber hele siteyi açmaması bir ayrı güzellik olmuş. indirilmiyor şu anda...


CHIP Online Notu:

Linkler çalışıyor. Lütfen tekrar deneyiniz.

Ne işe yarıyomuş bu bilen varmı (=

halka açık betası yayımlanan Windows 7'nin (Build 7000) üzerine kurulamıyor. Microsoft bu durumu bilinçli olarak kurulum dosyası aracılığıyla engelledi.
---------------------------------------
sebep ne?

pclerden ırak :)

servis pack 3te calışıomu

Woow bu ne hız cnm (biraz geç oldu) :D

ya windows 7 beta 1 kullanalar ne yapıcak?

indirdim ve kurdum güzele benziyor açıkcası...

çocuk girmiş ''firefox forever'' yazmış ...
haberi dahi okumadığından başlığı görür görmez konuya mesaj attığına adım gibi eminim...

güler misin,? ağlarmısın? yurdum insanı böyle işte...
biraz cehalet olsa gerek..

Chip'e teşekkür ediyorum. Haberi hızlıca bize ulaştırdığı için..

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
halka açık betası yayımlanan Windows 7'nin (Build 7000) üzerine kurulamıyor. Microsoft bu durumu bilinçli olarak kurulum dosyası aracılığıyla engelledi.
---------------------------------------
sebep ne?
26 Ocak 2009 Pazartesi, 23:05

çünkü bir sonraki betaya entegre halde gelecek de ondan .

şuan ie8 rc1 vista sp1 üzerinden yazıyorum
ie7 ye göre baya hızlı olmuş bu sürümü...
diğer tarayıcılara yetişecek gibi...

Internet Explorer 8 nihai sürümü bekleyin :)

vista 64 bit'e kurdum ama kenar çubuğu sorun yaptı çakıştı uninstall ettim

Şu andan sonra ie isterse en iyi tarayıcı olsun gecmişt yaşattıklarından dolayı pcde sadece opera ve firefoxu indirmeye yarayacak

niye 64 bit türkçe yok !

Beta x RC1 arasındaki farkları detaylı inceleme olarak bekliyoruz sewgili 11 yıllık dergim CHIP'im.. ;)
çünkü bir önceki Beta sürümde uyumluluk sorunları vardı.... Beta duyurulduğu zaman indirip denemiştim ancak uyum sorunları nedeniyle uninstall yapmama rağmen ie7 geri geldiği zaman stabilitesini kaybediyor. zırt pırt çökmesine dayanamayıp ilk fırsatta format atmıştım. Vista kullanıyorum bu arada.
Neyse demek istediğim bu RC1'de umarım uyum sorunları gitmiştir. bu sefer incelemenizi bekleyeceğim hemen kurmayacağım :)
sevgiler saygılar

Güvenlik konusunda İE bana daha fazla güven veriyor. Hız ve kişiselleştirebilme konusunda firefox özgürlüğü hissettiriyor.. Hem ie7 hemde ie8 beta beklentileri karşılamayacak kadar yavaştı, deneyelim bu nasıl. Yoksa her zamanki gibi firefoxla devam.

Ie'nin iyi bir tarayıcı olması hiç kimseye birşey kaybettirmez. Bir Firefox kullanıcısı olarak Ie8'in nihai sürümünü bekliyorum ve bu sefer gerçekten umutluyum. Ie'nin halen web standartlarını belirleyen tarayıcı olduğu unutulmamalı.

*halka açık betası yayımlanan Windows 7'nin (Build 7000) üzerine kurulamıyor. Microsoft bu durumu bilinçli olarak kurulum dosyası aracılığıyla engelledi.*

çünkü daha yeni versiyonu war win 7 ondan kaynaklanıyor birsonraki ie8 rc2 flan olur o kurulur win 7 ki ie8 in versiyonu yüksek help abaut tan bakın vistadaki 8.0.6..... diye win7 8.0.7......... gidiyo anlıyacağınız win7 deki ie8 vistaya donüştürülmüş versiyonu rc1

1gerçekten mükemmel bir haber hele siteyi açmaması bir ayrı güzellik olmuş. indirilmiyor şu anda...

CHIP Online Notu:

Linkler çalışıyor. Lütfen tekrar deneyiniz."

Chip Online'a: Siz haberi koyduğunuz ilk an linkler hata veriyordu ve ayrıca windows live messenger da girmiyordu, zannedersem ms'in sunucularında kısa süreliğine de olsa bir aksama meydana geldi. Herneyse, cevap yazdığıınz için teşekkürler, iyi ki varsınız...

ne alaka e7 ye geri dönülüyor burdan.e8 ortada yok??

e7 daha iyi yaf buda e8 olduguna inanamadim :)

e7 daha iyi yaf buda e8 olduguna inanamadim :)

Yükledim fakat türkçe olan tarayıcım İngilizce şimdi. Türkçesini de kabul etmiyor işletim sistemi. Napcezz şimdi.

ie8 kurdum gerçekten kullanım açısından mükemmel 3 gündür kullanıyorum şu ana kadar herhangi bir uyumsuzluk olmadı kişiseleştirmek için olan ayarlar açık ve net bir şekilde hazırlanmış nerdeydi nasıldı dedirtmeyecek türden ben memnun kaldım bu arada unutmadan ie7 ile birlikte hızlanması için program kullanıyordum ie8 de gereksinim duymadım bu eski külüstürde bile gitmek istediğim sayfayı beklemiyorum hoş bir olay inşallah geliştirme aşaması çabuk sonuçlanır

xpsp3 entegreli sistemime kurdum ama ie artık açılmıyordu.Kaldırdığımda ise ie7 geri geldi ama o da problem çıkardı.Hiçbir site açılmadı boş sayfa durumu.Bende sistemi baştan kurdum sp3'lü ve ie7 entegre etmeden ie6 ile yola devam.Bu arada IE6 acayip hızlıymış da haberimiz yokmuş.

Explorer 6. sürümündeki sadelik ve hızlılığını yitirip birsürü bişeyler eklenerek mutasyona uğramış bir şekilde hantal olarak geri geldi. Anlamadığım windwos bu ie davaları yüzünden birsürü tazminat ödedi niye hala daha iyi tarayıcı yapmak için kasıyor. Eski tarayıcısının güvenlik açıklarını kapatsa yererli olacaktı. İsteyen firefoxunu operasını felan kullanırdı. Zaten ie'nin yeni sürümleri ile gelen yenilikleri kullanabilen kişiler firefoxu tercih ediyor. Yeni özllikleri kullanmasını bilmeyen yine eski düzen devam ediyor. Yani adam fare orta tuşu ile yeni sekme açmayı biliyorsa firefox daha cazip gelecektir ama onu bilmiyorsa microdoft ie85'de çıkarsa boş.

Sen de yorum yaz