Internet Explorer 9, IE8'i beşe katladı!

Microsoft'tan gelen resmi açıklamaya göre IE9, IE8'i tam beşe katlamış durumda. İşte tüm detaylar!

  • Melik Arslan
Internet Explorer 9, IE8'i beşe katladı!
IE9, görünüşe bakılırsa bayağı başarılı oldu.

İnternet tarayıcıları arasındaki rekabeti yeni yayınladığı IE9 ile artıran Microsoft, yeni özellikleri ve kullanıcılardan aldığı olumlu tepkilerden memnun görünüyor.

Şimdiye kadar IE9'un büyümesi hakkında sessiz kalan Microsoft'tan benimsenme ve kullanım oranlarına ait ilk açıklamalar gelmeye başladı. Oranların arttığına özellikle değinen Microsoft, Windows 7 kullanıcılarının %3,6'sının IE9 kullandığını şu sözlerle açıkladı:
"Net Applications'dan aldığımız son verilere göre IE9, Dünya'daki Windows 7 kullanıcılarının %3,6'sı tarafından kullanılıyor. Bunlar sadece Mart ayının istatistikleri, bu oran gittikçe artmaya devam ediyor. IE9 ve Windows 7'nin oluşturduğu müthiş uyum sayesinde, kullanıcılara en iyi internet tarayıcısı deneyimi sunuluyor. İnternet sitesi geliştiricileri ve tasarımcıları için de gerçekten kullanışlı olan IE9'un benimsenme oranı, IE8'de gördüğümüzden 5 kat daha fazla."

IE9'un Firefox ve Chrome'a oranla çok daha az bir masraf ile yapıldığını da belirten Microsoft, yeni tarayıcısıyla, pazardaki ezici üstünlüğünü tekrar kazanacağından emin gibi görünüyor. Bakalım bu iddialı açıklamalar, birkaç ay sonra da geçerliliğini sürdürebilecek mi?

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

sevgili windows 7 ile harikulade bir biçimde hareket eden internet explorer 9 u ve microsoft u birkez daha canı gönülden tebrik eder biz gerçek profesyonelleri saçma sapan ve ucuz kodlarla yapılmış kaynağı ve nerden geldiği belli olmayan diğer 3.sınıf dandirik tarayıcılara mahkum etmediğin için birkez daha teşekkürü bir borç biliriz... iyiki varsın windows ve tabiki iyiki varsın sevgili microsoft...

"IE9'un Firefox ve Chrome'a oranla çok daha az bir masraf ile yapıldığını da belirten Microsoft..."

Belli oluyor zaten. Microsoft'un söylemesine gerek yoktu. Zaten biliyorduk. Bilgisayar kullanmaya başladığım ilk günden bu yana Internet Explorer kullanıyordum. Ancak, Internet Explorer'daki hatalar bardağı taşıran son damla oldu. Şimdi tamamen Google Chrome'u kullanıyorum. Yok mu Chrome''da hatalar, diyorsanız. Hiçbir tarayıcı mükemmel değil ancak Chrome Internet Explorer'dan 10 kat daha iyi! :D

Siz hala Internet Explorer kullananlardan mısınız? :D

out in9 - in chrome&firefox

windows 7 güzel hızlı stabil ama büyük eksikler ile geldi güvenlik konusunda.

ie9 güvenli hızlı stabil hakkını veriyor.

vistayı ben beğenmiyorum başkalarıda beğenmiyorum fakat ondaki ebeveyn denetimleri uac ve diğer güvenlik bileşenlerinin 10 birine denk gelecek güvenliğe sahip değil. uac' ı vistada devre dışı bırakmak virüs tabanlı çok zor ama bir windows 7 de bırakmak hiçte zor değil. çok basit virüsler bile direk kırabiliyor antivirüs programı müdahale edene kadar.

vistada ebeveyn denetimleri mükemmelliğe ulaşmış durumda idi fakat windows 7 bu güzel özelliklerden mahrum olarak doğdu her ne kadar vistadaki filtreleme yeterli değildi diye halen yedekte bir vista vardır inceleyip kullandığım ve ondaki filtreleme yetenekleri halen geçerli ve halen yeterli gelmenin ötesinde.

3. cü parti yazılımlar ile elde edilen filtrelerinin hiç birisi 5 para etmez durumda muhakkak bir a rıza' lık yapıyor. 7 sadece çok hızlı ve daha fazla teknolojiye hitap ediyor windows vista ile kıyaslandığında.

Lazım değil IE9 diğer browserlar varken güvenlik yaması olmaktan öteye
geçemeyecektir benim için

firefox4 daha çok benimsendi demezlerkiiiiiii onlaaar dmeeeeez yanıııı

Microsoft madem XP'yi kaybetmeyi göze aldı, o zaman Vista ve 7 kullanan tüm PC'lerde IE9'u hedeflemeli. İyi reklam yapmalı.

Win7 nin yüzde 4 ü mü IE9 kullanıyormuş. Yahu adam hiç demiyor mu geri kalan ne kullanıyor diye :)

Büyük başarı microsoft'u tebrik ederim.

Alıntı:
""Microsoft madem XP'yi kaybetmeyi göze aldı""

Kaybetmeyi göze almadılar, win7 satmak için kendi sistemlerini baltalıyorlar. utanmasalar xp yede kanser diyecekler.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play