Internet Explorer 9'un çıkış tarihi sızdı!

Çok güçlü özelliklerle donanmış Internet Explorer 9'ın gizli kalan özellikleri ve sızan çıkış tarihi

  • Ali Güngör
Internet Explorer 9: Yeni özellikler ve tarih
Eylül'de geliyor olabilir

Internet Explorer'ın 9'uncu sürümünün çıkmasına pek bir şey kalmamış. Bu bilginin kaynağı ise Çinli bilişim teknolojileri sitesi cnBeta oldu.

Burada yayınlanan gizli Microsoft sunum notları aslında dev şirketin ortaklarına verilecek materyallerdi. Bu belgelere ve iddialara göre Internet Explorer 9 2010 Eylül ayında çıkacak. Hazırlanan reklam kampanyasının maliyeti 42 milyon doları buluyor. Elbette planlanan basın konferansları ve farklı etkinlikler de var.

Microsoft henüz bu konuda bir açıklama yapmadı. Ancak Internet Explorer 9'un şaşırtıcı hızı ve doananım hızlandırma yetenekleri bu sürümün tamamlanmaya yakın olduğunu gösteriyor. Yayınlanan teknik önbakış sürümleri yeni IE'nin gücünü ortaya koyuyor. Ayrıca yeni özellikler de dikkat çekiyor. Bunlar arasında en son eklenenlerden birisi de yeni bir düğme, daha doğrusu sekme; tek tıklamada sık ziyaret edilen sayfaları açıyor.

CHIP Online'ın yorumu:
Microsoft Ağustos ayında son beta sürümünü çıkartırsa, Eylül ayında tam sürüm çıkartabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Kaput altını gördük, sıra arayüzü görmekte. Tahmin ediyorum; arayüzü dokunmatik uyumlu olacak ve parmak uçları şekillendirecek. Yani görev çubuğundaki gibi büyük butonlar olacak.

tam sürüm çıksın diğer bütün tarayıcıları silicem :)

tek dileğim ie6 ve ie7 için zorunlu güncelleme yapılsın artık onlara ayrı kod yazmayalım.

Microsoft güzel yazılımlar üretiyor ama malaesef iş internet tarayıcılarına geldiğinde bir adaım geride kalıyo.Firefox gibi küçük basit eklentileri olmayan,bazen donma sorunları veren İnternet Exploreri ben sadece mecbur kaldığım zaman kulllanıyorum onun dışındada isterse İE 20 çıksın microsoft kullanıcılarda daha fazle özelleştirebilir,kulalnışlı bir tarayıcı tasarkamadıkça yok 2d yok bilmem ne desteği cartu curtu hep havada sönük kalacaktır.Açık kodlu olmamasına rağmen bir türlü açıkların kaaptılmadığı ve üretilen güncelleştirmelerin hackerlerin de bir adam gerisinde kalıp 2-3 ay sonra da windows updateye sunulduğunuda unutmamak gerekir.

chrome dışında tarayıcı tanımam.

ie9 yayınlansın direk geçecem.. zaten tek eksiği hızdı bana göre :)

ie mi
öyle bir tarayıcı varmıydı yaa
tmm tmm hatırladım şimdi bi formattan sonra kullandığım için unutmuşum,
şu ikide bir yanıt vermiyor diyen tarayıcı bu.
ie 9 çıksın bakalım, her zamanki gibi yine bir şans vercem. umarım yine hayal kırıklığı olmaz.

ie8 bazı sitelerde flash çalıştırma sorunu yaşıyor. online oynadığım oyunu bir türlü açmıyor.

Microsoft IE1000'i çıkarsın yine kullanmayacağım.Bana dial-up zamanlarında yaşattığı duyguları hiiiç unutmuyorum.Zaten Firefox'u kullanmamı sağlayan bu IE idi.Firefox'un ilk çıkan betası bile dial-up bağlantıda IE den daha iyi sonuç veriyordu.Yerin dibine girsinler inşallah.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play