İnternet'in mucidi İstanbul'a geliyor

İnternet ve elektronik postanın mucidi olarak bilinen Prof. Leonard Kleinrock, İstanbul'a geliyor.

  • Selim Öztürk
İnternet'in mucidi İstanbul'a geliyor
İnternet ve elektronik postanın mucidi olarak bilinen Prof. Leonard Kleinrock

Kleinrock, SuperCOM Telekomünikasyon Fuarı'nın özel konuğu olarak Türkiye'ye gelecek. 8-9 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek, "SuperCOM İstanbul 2008"in, telekomünikasyon alanında dünya genelinde faaliyet gösteren firmaları, devlet düzeyinde kurum ve kuruluşları, servis sağlayıcıları, teknoloji üreten firmaları ve finans sektörünü bir araya getireceği bildirildi.

Açıklamada, fuarın konferans bölümüne ise konuşmacı olarak internet ve e-posta'nın mucidi Prof. Leonard Kleinrock'un yanı sıra kablosuz iletişim teknolojileri konusunda dünyanın önde gelen otoritelerinden kabul edilen Atlanta Georgiatech Üniversitesi Geniş Band ve Kablosuz Bilgisayar Ağı Laboratuvarı Başkanı Prof. İlhan Fuat Akyıldız'ın da katılacağı bildirildi.

Diğer katılımcılar ise şöyle: Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Telekomünikasyon Kurumu Başkanı Dr. Tayfun Acarer, Telekomünikasyon Kurumu Başkan Yardımcısı Galip Zerey ve Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Paul Doany.

CHIP Online notu: Kleinrock'a sorularınız varsa, aşağıdaki yorum formuna bırakın. Sorular arasında en beğendiklerimizi seçip toplantıda kendisine yönelteceğiz.
Kaynak: Tübider

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

İsviçreli bilim adamların gelıstırmekte oldugu yenıbır ınternet hızı dogrumudur

Prof. Leonard Kleinrock gelin de anlatın internet nedir? Anlayamadı bazıları!

Kleinrock a sormaya gerek yok öyle bir internet çalışması var. Dünyanın oluşma sürecinin simulasyonunu yapan insanlar o kadar hızlı bir interneti de icat edebilirler ve ayrıca etmeliler de yoksa nasıl kendi aralarında hızlı iletişim kurabiliecekler.

Şu anda herkes birileri bişeyler ortaya koymuş durumdalar bunların içinde sizde varsınız. Eğer siz hiç bu işin içinde olmasaydınız ne bulmak isterdiniz ne icat etmek isterdiniz günümüz dijital çağında?
Yaşar YILMAZER

İsviçreli bilim adamı Cern'in yarattığı grid projesi genel kullanıcılarada sunulması için bir çalışma var mı?Genel kullanıcılarda çok hızlı bir internet çağına geçmesi için ne kadar zaman gerekmekte?

ii ne yapalım yani.. umarım hoş gelir..

Hepsini anlıyorum da ulaştırma bakanının orada ne işi var.. sanki teknolojiden anlayan biriymiş gibi.. daha kb ile mb arasındaki farkı bilmiyor..

İNTERNET OLMASAYDI NE OLURDU?

eğer cevap verirse cevabını mail olarak bana atarsanız sevinirim :)

1940 tan beri internet var bu adam kac yasinda ?

acaba internett fikrini ortaya koyunca o zamanki amacınız neydi?

ınternet fıkrının sızde doğuşunu nasıl nasıl gelişimini anlatırmısınız?

-Mail adreslerini ayırmak için bulduğunuz işaret "@" nerden esinlendiniz ?
-Internetin bu kadar yayginlasacagini biliyormuydunuz ?
-Internetin gelecegini nasil goruyorsunuz ?
-Interneti kötü amaçları için kullananlara karşı neler hissediyorsunuz/kendinizi suçlu hissediyormusunuz ?

1940 dan beri internet var diyen arkadaşım, iyi düşün bakayım o zaman bilgisayar dedikleri şey toplamadan başka bişi yapabiliyouymuş, internet şunun şurasında 15 yıllık bi şey :D

sen iyi arastır bakim tr de sadece 15 yıldır mevcut :) ben 21 yıldır internet kulanıyroum

Bir gün internet çökerse, bu kadar bilgisayarı kaldıramayacak duruma gelirse, gereksiz/gerekli site ayrımı yapılıp gereksizler kapatılacak mı

türkiyedeki gençlerden biri güzel bir fikirle gelse acaba sponsor olurmu

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play