İnternet kullanımının azaldığı ülke!

comScore'un yaptığı araştırma internet kullanımının en çok arttığı ve azaldığı ülkeleri ortaya koydu

Rusya'dan internet hamlesi!
İnternet kullanım oranındaki büyüme ile Rusya ipi göğüsleyen devlet oldu.

comScore'un henüz tamamladığı araştırmasına göre dünyada internet kullanım oranının en hızlı arttığı ülke Rusya.

Araştırmaya göre %27'lik bir büyüme oranına sahip olan Rusya'yı %21 ile Fransa izlerken, İspanya ve İrlanda araştırmada üçüncülüğü paylaştılar. Ancak İspanya ve İrlanda'nın nüfus oranları karşılaştırıldığında, İrlanda'daki büyümenin İspanya'ya göre nispeten daha düşük kaldığı söylenebilir.

Ancak dünya genelinde her ne kadar internet kullanım oranı gün geçtikçe artıyor olsa da, bazı ülkelerde ibre bunun tersini gösteriyor.

Örneğin bir Kuzey Avrupa ülkesi olan Hollanda'nın internet kullanan kullanıcıları daha önce yapılan araştırmayla karşılaştırıldığında 60.000 kişilik bir azalma görülüyor. Türkiye gibi bir ülkede 60.000 gibi bir rakam çok bir şey ifade etmese de, nüfusu Türkiye'ye göre hayli az olan Hollanda'daki bu rakam ciddiye alınacak türden.

Araştırmanın bir diğer çarpıcı sonucu da internete bağlı kalma sürelerinde ortaya çıkıyor. Buna göre kullanıcı başına ayda ortalama 28.5 saatlik internet kullanım oranıyla İngiltere, diğer Avrupa ülkelerini açık ara geride bırakmayı başarıyor.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

türkiye kaçıncı acaba

İlginççç

ekonomik etkenler bizi bağlıyor

Evde üç bilgisayardan üç kişi internete bağlanıyor ayın 15 olmadan kota doluyor bu kota varken biz istediğimiz şekilde internetden faydalanamıycaz.

ülkemizde fiyatlar yüksek ve her gelen firma da ttnetin sunduğu aynı fiyata sunuyor adsl yi diyorlar ttnet rakibiz ama fiyatlar aynı düşürsünler bakalım firmayın birisi 20 ytl ye herkez nasıl kaçıyor ona.

'Evde üç bilgisayardan üç kişi internete bağlanıyor ayın 15 olmadan kota doluyor bu kota varken biz istediğimiz şekilde internetden faydalanamıycaz. '

evde 3 pc var ama kotalı internet kullanıyonuz bnce 3 pc için sıırsız net daha ii olur

bız sondan 200. ülkeyizdir emın olun bu fıyatlarla

ben wireless'dan buldum bi yerler ordan kullanıyorum.. 4096 hemde.. :) bi otelin wireless'ı.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir