İnternet olmadan Google Maps...

Google Maps'in tek kötü özelliği internet gerektirmesi. Ama bu küçük yazılım her şeyi değiştirecek.

Google Maps'i yanınızda taşıyın
Google Map Buddy ile haritalar hep yanınızda...

Tatile çıkmayı planlıyorsunuz ve gezmeyi düşündüğünüz her yeri Google Maps ile belirlediniz. Fakat yola çıktıktan sonra Google Maps'in özelliklerinden faydalanmak pek de mümkün değil çünkü internet erişimi olmadan haritaları yeniden gözden geçirmek mümkün değil. Çıktısını almak veya ilgilendiğiniz bölgenin görüntüsünü bir resim dosyası olarak bilgisayarınıza kaydetmek mümkün ama bu da yeterince esnek bir çözüm olmadığı için pek çok kişiye uygun değil.

Neyse ki artık Google Map Buddy var. Kurulum gerektirmeyen bu uygulama siz Google Maps kullanırken ilginizi çeken bölgelerin haritalarını detaylı olarak bilgisayarınıza kaydediyor ve daha sonra internet erişiminiz olmadığında bile bu haritaları Google Maps'teymiş gibi incelemenize olanak veriyor. Bunun için tek yapmanız gereken Create Map'e tıklamak. Bundan sonra dilerseniz programı ve indirdiği haritaları PC'nizde, USB belleğinizde veya cep telefonunuzda taşıyabilirsiniz.

Google Map Buddy'yi indirmek için şu adresi ziyaret edebilirsiniz.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

programı denedim gerçekten güzel

mükemmel o ZAMAN gpsli cep telefonunda google maps'i ve bu buddysini kurarız güzel olur:D

Keşke Windows Mobile için de yapsalar.

Türkiye haritası tek diske sığar o zaman.

Google Maps komple program olsa daha güzel olur. Google Earth gibi arada bir güncellerler programı gül gibi kullanıp gideriz.

nasıl yüklücez???

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir