İnternet temel insanlık hakkıdır Bay Sarkozy

Fransa'da işler kızışıyor. Dosya paylaşımına savaş açan Sarkozy'ye Fransız mahkemesinden sert yanıt!

"İnternet temel insanlık hakkıdır Bay Sarkozy"
Sarkozy kararı şaşkınlıkla karşıladı.

İnternet üzerinden dosya paylaşımı konusunda Fransa en sert uygulamalara sahip olan ülkelerin başında geliyor. Özellikle Fransız Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin bu konudaki çabaları sayesinde, işi dosya paylaşımcılarının internet bağlantısını kesmeye kadar götürebilecek bir yasa kabul edilmişti. Hatta Sarkozy torrent'le savaşında askerlerden bile yardım almıştı.

Fakat yasaya herkes Sarkozy kadar sıcak bakmıyor. Fransız parlamentosunda yer alan özellikle sosyalist kökenli milletvekilleri bu yasayı mahkemeye taşıdılar. Konuyu inceleyen mahkeme heyeti ise internet bağlantısını kesmenin, İnsan Hakları Beyannamesi'nde yer alan iletişim özgürlükleri maddesi ile çakıştığını ve bunun Fransa'da uygulanmasının bir suç olacağına karar verdi. Fransa'da halen korsan dosya paylaşımında bulunduğu tespit edilen kişilere uyarı mektupları gönderiliyor fakat internet bağlantısını kesme uygulaması, bu konu netleşene kadar askıya alındı.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

bu nasıl özgürlüktür internet bağlantısı kesmek nasıl bir çözümdür pes artık

Bence de kesmek çok ağır. Aslında ilk kopyalayanları cezalandıracaksın.

tam ben diyecektim insan haklarına aykırı diye.

fıransızlara IPREDATOR öneririm zaten kullanma başlamıştır fransızlar Sarkozy oturur ağlar artık sinirden savaş açacak ülke arar.

Sarkozy buişten kesin komisyon alıyordur.

yasa kabul olsaydı kullanıcılar kapattırırdı batan int servisleri tamamen izlenmeyen hatlar satmaya başlar demedi demeyin.

Tüm dünyada interneti yasaklasınlar.Bu gezegende şimdiye kadar ne yasaklandı da yasak olarak kaldı. İşlenmesi halinde idam cezası olan suçlar var ve insanlar bu suçların cezasını bilerek suç işlemeye devam ediyor. Bana korsan diyebilirsiniz ama bugüne kadar internet üzerinde yasal olmayan hiç birşey yapmadım. Bu sadece insanları teşvik etmekten başka bir şey değildir. İnternet yerine televizyon kanallarını, radyo istasyonlarını, gazete ve dergileri kapatsınlar. Bütün insanlar koyun gibi olsun.
İnternetin fişini çeksenizde korsanı engellemeniz insanlara yatırım yapmadığınız sürece mümkün olmayacaktır. Eğer yapmış olduğunuz filmler, müzikler, programlar kaliteli ve makul fiyatlı olursa insanlar size seve seve ödeme yapacaktır.
Lütfen biraz da müşterilerinize yani bizlere biraz saygı gösterin..

Gürdal YAĞCI

Fransa da internet ihtilali cıkcak yakında demedi demeyin :D

BAŞKANA ÖLÜÜM YASASIN ÖZGÜRLÜK DERLER :D
la başkana ölüme le yesa özgürlük :D

Sarkozy bide resmimi koymussunuz süper :D

artık torentten yakalan sunucuları serbest bırakırlar ülkenin sitlerine hack saldırıları filan yaparlar xD O 250 BİN KİSİ ZOMBİ PC OLUR TORENTİN KURUUCLARI BAŞLAR DDOS :D

fransa başkanından komikliklere hoşgeldiniz :)
gülme krizine girdim burdan :D

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir