Sony Internet TV ile TV deneyiminde yenilik!

Sony Internet TV ile TV izleyicisi pasif olmaktan çıkıyor, aktif hale geliyor! İşte yeni 2011 serisi

Bağlanabilirlik, sesli konuşma ve diğer özellikler

Sony BRAVIA TV 2011 serisindeki, sinematik HX920, ince ve şık NX720, Full HD 3D özelliği sunan EX720 ve yatak odası veya mutfak için ideal olan küçük ekranlı, Full HD, İnternet TV özellikli EX320'ye kadar pek çok modelde, genişletilmiş entegre Wi-Fi bağlantısı bulunuyor. Full HD CX520 gibi diğer İnternet TV'ler ise Kablosuz LAN'a Hazır özelliğe sahip. Bu TV'ler de isteğe bağlı olarak alınabilen bir Sony USB Wi-Fi adaptör ile kolaylıkla bağlanabiliyor ve kullanıcısını, gelecekteki kablosuz bağlantı ve çevrimiçi eğlenceye hazır hale getiriyor.

Çevrimiçi eğlenceyi bir de bu ekrandan yaşayın

Sony BRAVIA TV 2011 serisi, YouTube ve DailyMotion gibi popüler video paylaşım sitelerinde dolaşma imkanı sunuyor. Üstelik bu yeni TV'ler, tüm bunları bir dizüstüne veya PC'ye bağlantı gerekmeden kanepenizde oturduğunuz yerden rahatlıkla yapmanıza olanak tanıyor. İzleyiciye, bir yandan TV deneyimi yaşarken, bir yandan da hangi arkadaşının Twitter ve Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinden gerçek zamanlı güncellemeler yaptığını görmesini sağlıyor.

TV'den sesli ve görüntülü konuşma devri başladı

Yeni Sony Internet TV'lere isteğe bağlı olarak alınan özel bir kamera ve mikrofon aksesuarı üzerinden, Skype'yi kullanarak İnternet üzerinden ücretsiz olarak sesli ve görüntülü görüşmeler yapılabiliyor. Kullanıcılar, bir PC'nin etrafına toplanmadan net bir büyük ekran rahatlığında arkadaşları ve ailesi ile sohbet edebiliyor.

Kaçırdıysanız üzülmeyin...

DLNA ve Wi-Fi Direct* bağlantılarını kullanarak evin her yerinden TV'nizde fotoğrafları, müzik parçalarını ve filmleri kolaylıkla paylaşabilmenize imkan tanıyor.

Akıllı telefon mu, TV kumandası mı? Aslında her ikisi de...
Ayrıca 2011 için yeni ücretsiz iPhone and Android uygulamaları da bulunuyor. Böylece akıllı telefonunuzu bir TV kumandasına dönüştürebilmeniz mümkün oluyor. Uygulama aynı zamanda, size, online olarak dolaşmak istediğinizde, telefon klavyesini kullanarak el ile yazma imkanı da tanıyor. Ama dileyen VAIO dizüstü bilgisayarının klavyesini de kullanarak, kolayca yazabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

İyiymiş almak lazım bundan.

Sony, Sony, Sony...

İnsan başta samsung mu yoksa Sony mi alsam diye arada kalıyor ama sony her zaman farkını konuşturmayı iyi biliyor.

sony nin '' son '' unu hiç düşünemiyorum. sony life hayatımızın bir parçası oldu...

İnternet tv almayı düşünüyorum ama nasıldır hiçbir fikrim yok

sony 3d ve blu ray patentli ilk ve tek firmadır

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir