İnternete bağlanan yazıcı gerçek oldu!

Bu yazıcı internet bağlantısına sahip... Peki ama yazıcıda internet bağlantısı ne işimize yarayacak?

Dünyanın ilk web bağlantılı yazıcısı

HP, Web'in gücünü doğrudan yazıcıya taşıyıp, HP TouchSmart teknolojisi ile birleştirerek, PC'ye gerek kalmadan popüler Web içeriğine dokunmatik ekran aracılığıyla hızlı ve kolay bir biçimde erişilmesini sağlıyor.

HP, dünyanın ilk web bağlantılı ev yazıcısı olan TouchSmart Web özellikli HP Photosmart Premium'un tanıtımını gerçekleştirdi. TouchSmart Web özelliğine sahip HP Photosmart Premium, HP baskı uygulamalarını içeren yepyeni bir web tabanlı baskı platformu sunuyor. İnternet'e bağlanan diğer cihazlar gibi, geniş TouchSmart panelinden görüntülenebilen bu uygulamalar da, kullanıcıların anında eğlence veya bilgi alma amaçlı kişisel içeriklere bağlanmasına olanak tanıyor. Yazıcıya önceden yüklenmiş uygulamaların yanı sıra, tüm kullanıcılar ilgi ve ihtiyaçlarına uygun olan yeni uygulamaları indirebiliyorlar. Kullanıcılar tek bir dokunuşla popüler web noktalarına göz atıp, görüntüleyebiliyor, seçtikleri yazdırma uygulamasına dokunarak, istedikleri içeriği okunması kolay bir formatta özelleştirip yazdırabilecekleri bir web sayfasına bağlanabiliyorlar.

Bu yeni isteğe bağlı içeriğin öncüleri olarak, Google, USA Today, Fandango, Coupons Inc., DreamWorks Animation, Nickelodeon, Web Sudoku ve Weather News Inc. dünyadaki ilk baskı uygulamaları ortakları olacaklar. Bu uygulamalar sayesinde kişiler, kendilerine özel günlük haberlere, haritalara, kuponlara, boyama sayfalarına, sinema biletlerine, yemek tariflerine, kişisel takvimlere ve çok daha fazlasına, sadece bir dokunuşla ücretsiz erişim sağlayabilecekler. Kullanıcılar bunların yanı sıra projelerine HP Creative Studio'dan erişebilecek ve 2009'un sonlarından itibaren kendi baskı uygulamalarını yaratabilecek ve paylaşabilecekler.

HP Görüntüleme ve Baskı Grubu Ülke Müdürü Arzu İlhan Babaoğlu "25 yıl önce tüketicilerin kullanımına yönelik baskıyı yarattık ve bugün içeriklerdeki patlamadan faydalanarak, dokunmatik ekranlı ve Web üzerinden çalışan yepyeni bir baskı platformu ile bu kategoriyi yeniden yaratıyoruz" diyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Peki buna netten virüs bulaşırsa ne olacak çöpe atcaz yazcıyı!:)

Sen de yorum yaz


Bu konuda okuyacaklarınız
1
Dünyanın ilk web bağlantılı yazıcısı
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir