İnternete bağlanma sırası TV'lere geldi

İki büyük TV üreticisi ve iki büyük internet devi, TV'leri internete bağlamak için anlaştı.

TV ile internet devri
Samsung ile Yahoo anlaştı ve TV'de internet dönemi başlamış oldu.

Güney Koreli elektronik üreticisi Samsung ve Amerikan internet hizmet sağlayıcısı Yahoo, bir yandan da bir başka Güney Koreli LG ve Amerikalı Netflix, televizyonları internet içeriğine bağlamak için ortaklık kurduklarını açıkladı.

Samsung ve Yahoo, yaptıkları ortak açıklamada, Samsung'un bazı düz ekran ve yüksek çözünürlüklü televizyon modellerinin, Yahoo'nun, izleyicilere zengin içerik ve internetle etkileşime girme olanağı sağlayan 5. kuşak uygulama platformu "Widget Engine" ile donatılacağını belirttiler.

Bu arayüzle donatılan TV'ler izleyiciyi, Yahoo'nun internet siteleri aracılığıyla haber, fotoğraf veya video, borsa bilgileri gibi içeriklerle buluşturacak. Samsung, bu "arayüz" uygulamasına sahip televizyonları bu yıl içinde 13 Amerika ve Avrupa ülkesinde piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor.

İttifakın diğer kanadında da, LG marka televizyonun alıcıları, internetten film indirmeye yarayan Netflix'in yüklü bulunduğu plazma veya LCD ekranlı yüksek çözünürlüklü "Broadband TV" (geniş bant TV) modellerini seçebilecek.

İnternette sörf olanağı sunmayan LG'nin bu model televizyonları, Netflix programlarına ulaşmak için konsol veya konvertör satın alma gerekliliğini ortadan kaldırıyor.

LG ve Netflix'ten yapılan ortak açıklamada, Netflix abonelerinin, Netflix'in web sayfasına giderek istedikleri filmi veya televizyon dizilerini kendi dosyalarına ekleyebilecekleri belirtildi.

Hürriyet

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Sörf yapmayacaksam ne anlamı kaldı ki :)
Sörf yapacan bir de Dokunmatik Ekran(Multi Touch) koyacan oraya, mouse,klavye gereği de kalmayacak.. Ohhh , ondan Sonra Görün Bakalım PC ler Satılabiliniyor mu :) Hatta Laptoplar'a bile Gerek Kalmaz. Çünkü HerYere TV gelir elbet :)

bunu çok abarttılar çokta gündem bi haber değil bence bunu yapmada ne

var anlamış değilim tamam bir ilk olabilir ama okadar abartılmamalı....

ben olsan internete bilgisayardan girmeyi tercih ederim...

tv nin yanın a bir notebook koyun hiç böyle dertleriniz kalmasın. :)

arkadaşlar birde şu internete bağlanan tv lerin dns ayarlarını nasıl değiştiriz bi mbilgisi olan varmı varsa cevap yazarsa sevinirim

Sen de yorum yaz