İnterneti hızlandıracak SPDY'de yeni adım!

Google, daha hızlı bir internet için her şeyi yapıyor. İşte internet devinin yeni hız planı...

  • Zeynel A. Öztürk
SPDY ilk kez ticari olarak kullanılmaya başlandı!
SPDY ilk kez ticari kullanımda

Google'ın interneti hızlandırmayı amaçladığı protokol SPDY, 2009'dan beri kısıtlı alanlarda kullanılıyor. Ancak Google, SPDY'yi artık ticari bir ürün olarak da sunmaya başlıyor.

Sunucu ve tarayıcı arasındaki veri transferini optimize ederek web sayfalarının açılışını hızlandıran protokol, artık web sitesi optimizasyonu şirketi Strangeloop'un Site Optimizer yazılımına da entegre edilmiş bulunuyor. Bu sayede Strangeloop müşterileri, testlerde yüzde 10-20 hız artışı sağlayan protokolü kolaylıkla etkinleştirebilecekler. Site Optimizer, web siteleri ve kullanıcılar arasında çalışan bir yazılım ve sitenin kodunu sayfanın daha hızlı yüklenmesi için ayarlıyor.

Şu an sadece Chrome'un masaüstü sürümlerinde desteklenen SPDY ile Google'ın tüm interneti ve Android tarayıcıları hızlandırmayı planladığı biliniyor. Bu konuda bize düşen ise teknolojinin yayılmasını beklemek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Çok bekleriz (:

Elin oğlu interneti hızlandırmak için elinden geleni yapsın bizimkiler yavaş olan interneti bide filtre ile yük bindirerek dahada yavaş hale getirsin

22 Ağustostan sonra mı?

Elin oğlu interneti hızlandırmak için elinden geleni yapsın bizimkiler yavaş olan interneti bide filtre ile yük bindirerek dahada yavaş hale getirsin

Şu an yasaklı sitelere girilmeye başlandı. Anonymous çok teşekkür ediyorum
Özgürlük verilmez zorla alınır.

Bkz: Opera turbo

Sen de yorum yaz

Turhost