Çocukları internet tuzaklarına kaptırmayın!

Yapılan bir araştırmaya göre, çocukların azımsanmayacak bir kısmı seks içerikli sohbetlere giriyor.

Aileler çocuklarına güveniyor!

Aileler çocuklarına güveniyor!

Mobil Yaşam araştırması, 6000 yetişkin ile çocuk arasında yapıldı. Araştırmanın amacı ise araştırmaya katılan yaş gruplarının internet alışkanlıklarını öğrenmek.

Yapılan araştırmada çıkan sonuca göre 11 ile 18 yaş arasında bulunan çocuklar, sadece yetişkinlerin girebileceği siteleri ziyaret ediyor ve daha da önemlisi internette kendisine 'merhaba' diyen hemen herkesle tanışmaya çalışıyor, arkadaşlık kuruyor. Hatta araştırma sonuçlarına göre, çocukların %11'i "seks konusu etrafında gelişen" cinsel içerikli chat ortamlarına bile dahil oluyor.

Araştırmada yer alan çocukların neredeyse yarısı ebeveynlerine internette gerçekten neler yaptığını söylemiyor, diğer bir deyişle ailelerini kandırıyor. Çocukların %33'ü, internette gerçekten ne yaptığını ailelerine açıkladıklarında onlardan pek de iyi bir davranış görmeyeceklerine inanıyorlar; bu nedenle de bu platformdaki aktivitelerini gizleme yolunu seçiyorlar.

Ancak araştırmanın asıl korku verici tespiti ise şu: Ebeveynler, çocuklarına güveniyor. Ailelerin neredeyse %86'sı çocuklarının internette girmemeleri gereken sitelere girmediğini, kendilerinden izin almadan çocuklarının bu tip sitelere asla giremeyeceğine inanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

ne yapacak çocuk 18'inden sonra mı seks konuşacak.
Ama cinsellik seks falan çok sakıncalı şeyler tabi.Kapatın interneti hiçbirşey konuşamasın veletler.

dahada kötü olacağına inanıyorum
küresel ısınmaya çare bulunamayan ufak dünyamızda
hangi aile çocuklarına sıkı denetim uygulayacak?

İnternet olmasaydi su an türkiyede daha deyisik bi yasam bicimi sürüyor olurduk mesela hala 3 yasinda gibi gider film izlerdik bunun yerine interneti dogru kullanma yollari bulunsa ve oretilse daha iyi olur....

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir