Çocukları internet tuzaklarına kaptırmayın!

Yapılan bir araştırmaya göre, çocukların azımsanmayacak bir kısmı seks içerikli sohbetlere giriyor.

Sonuç: Aileler çocuklarını daha yakından izlemeli

Sonuç: Aileler çocuklarını daha yakından izlemeli

Araştırmanın bir diğer tespiti ise küçük yaştaki çocukların Facebook gibi sosyal ağ sitelerine yoğun olarak ilgi göstermesi oldu. Kendilerini büyük yaşta gösteren, ancak yaşı belki 13'ü bile geçmeyen çocuklar, kendilerini ailelerinin koruması olmaksızın büyük bir girdabın içine atıyorlar.

CHIP Online'ın Yorumu:
İnternet, iyiye kullanıldığı zaman gerçekten dünyanın en büyük bilgi okyanusu sayılabilir. Ancak bu, internetin aynı zamanda, özellikle çocuklar için büyük bir tehdit oluşturduğu gerçeğini değiştirmeye yetmiyor. Elbette çocuklarımıza interneti yasaklama yoluna gitmemeliyiz. Bilgi çağında internet artık gerçekten bir gereklilik halini aldı. O halde bu gibi olumsuz durumlardan nasıl korunmalı, çocuklarımızı nasıl bu gibi tehlikelerden uzak tutmalıyız? Virüs ve trojan gibi zararlılarla mücadele ederken bazı güvenlik yazılımları bu zararlıların hakkından gelebiliyor. Ancak bu yazılımların, çocuklarınızı elbette internetin asıl büyük tehlikelerine karşı korumaları mümkün değil. Burada en büyük iş aile büyüklerine düşüyor: Çocukları bilgisayarlarıyla uzun süre baş başa bırakmak yerine, onları internetteyken sık sık kontrol etmek, internette hangi sitelere girdiğini bilmek önem arzediyor. Bunun yanında ufak yaştaki çocukların Facebook vari sitelerden de mutlak suretle uzak tutulması gerekiyor.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

ne yapacak çocuk 18'inden sonra mı seks konuşacak.
Ama cinsellik seks falan çok sakıncalı şeyler tabi.Kapatın interneti hiçbirşey konuşamasın veletler.

dahada kötü olacağına inanıyorum
küresel ısınmaya çare bulunamayan ufak dünyamızda
hangi aile çocuklarına sıkı denetim uygulayacak?

İnternet olmasaydi su an türkiyede daha deyisik bi yasam bicimi sürüyor olurduk mesela hala 3 yasinda gibi gider film izlerdik bunun yerine interneti dogru kullanma yollari bulunsa ve oretilse daha iyi olur....

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
3
Sonuç: Aileler çocuklarını daha yakından izlemeli
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir