İnternetsiz YouTube hayali gerçek oldu!

İnternete bağlanmaksızın YouTube üzerinden video izlemeye ne dersiniz?

İnternetsiz YouTube hayali gerçek oldu!

YouTube'a girip video izliyor veya müzik dinliyorsunuz; ancak bunun için her daim internete bağlı olmak durumundasınız. Özellikle ülkemizdeki yüksek fiyatlarıyla 3G'yi kullanmak herkesin kolayına gelmiyor.

Ancak Google, bunu düşünmüş olacak ki YouTube'a özel yeni bir uygulama başlatıyor. Buna göre YouTube videoları belirli kıstaslara bağlı kalmakla birlikte bilgisayarlara indirilebilecek ve internet olmadan da izlenebilecek. Yani YouTube'u offline olarak da izleme şansına sahip olacaksınız.

Ancak olay tamamen offline olarak gerçekleşmeyecek. YouTube, özellikle telif haklarını da göz önüne alarak kullanıcıların alışkanlıklarına da bakarak videoların bilgisayarlara indirilmesini (Android yüklü cihazlara) sağlayacak. Ancak videoyu offline olarak oynatmak isteyen kullanıcının internete saniyelik bağlı olması gerekiyor; zira Play butonuna basıldığında önce internete bağlanılıyor ardından internet gereksinimi olmadan işaretli olan indirilmiş videolar izlenebiliyor.

Google, bu uygulamadan şimdilik Android yüklü cihazların faydalanacağını; ancak ilerkeyen zamanlarda iOS dahil farklı platformları da düşüneceklerini kaydetti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

çok saçma bi şey internesete saniyelik bağlanmakts neymiş :D

symbiana yine bişey yok

"telif hakkı" diyorlar hala... Videoyu indirmek isteyen adam her şekilde yine indirir ve izler-dinler onu, aptal mı bu kadar bunlar anlamadım.

bi düzine youtube downloader varken, bu nereden çıktı?

güzel bir uygulama ama google neden bu kadar iOS a yazılım sağlıyor?

googledan hayırlı bi iş ancak bu olur.

zaten youtube dan video indirmek fazlasıyla kolay(en azından bilgisayar ile)... video linkinin başındaki "www." sını silip pwn yapmak yetiyor

@03 Tem 2012 16:53 arkadaşım konu bilgisayar değil.bilgisayar olsaydı sizin yöntem bile acemice kalır idm ile seç indir:))

Özellikle ülkemizdeki yüksek fiyatlarıyla 3G'yi kullanmak herkesin kolayına gelmiyor diyorsunuz ama. 3G internet fiyatları telekomdan daha ucuz ve daha zahmetsiz. ben taahhütlü aldım ve kullanıyorum gayet de memnunum

yine internet lazım esprisı nerde olayın

Çok Gereksiz Bir Uygulama Olmus İstiyen İstedigi Video'yu Çok Rahat İndirebiliyor.

evet google herşeyi düşünüyor. imajbm.com

youtubeden video indirmenin binbir yönteminden birini bile kullanmayan kullanıcılar için güzel haber.

merhaba android için youtube downloadder yoktu marketteb bulunan bir adet app ta zararlı yazılım içermekte bu uygulama android severleri sevindirecek :)

Günaydın :D İnternet Download Maneger gibi hem basit hemde sorunsuz biri ndirme yöntemi zaten var ve birsürü alternatif ama en sağlılı indieme IDM herşey için :)

benim anlamadığım nokta, Bu offline olan videolar bilgisayara postaylami gelecek? google özel ekipmi gönderecek gidin bu videolari su kisinin bilgisayarina atin gelin diye.Sonucta o vdeolarda int uzerinden inmeyecek mi pc ye

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir