Internet’te Offline Sörf Keyfi

Artık çok detaylı sayfaları incelemek için saatlerce internet’e bağlı kalmanız gerekmiyor. Chip’in bu ay sizin için incelediği MemoWeb 3, bu sayfaları offline olarak izlemenize olanak tanıyarak bağlantı ücretlerinizi de minimuma indirecektir.

Zamanınızın büyük bir kısmını internet üzerinde sörf yaparken geçiriyorsanız mutlaka her gün onlarca güzel sayfa ile karşılaşıyorsunuzdur. Ancak gerek diğer web sitelerinde ne olduğu merakı gerek ise internet üzerinde geçen her dakikanın belirli bir maliyeti oluşu, belirli bir site üzerinde harcanan zamanı da oldukça kısıtlıyor. Bu şekilde belki de derinlemesine çok daha fazla bilgiye sahip olacağınız bir site üzerinde zaman harcamadan geçiyorsunuz. Peki tüm siteyi en ufak detayına kadar istediğiniz her zaman ve en yüksek hızda hiçbir maddi kaygınız olmadan izleyebileceğinizi söylersek.

MemoWeb ile tüm siteleri sabit
diskinizden offline görüntüleyin

İşte bu ay tanıtacağımız program bunu sizin için çözümleyebiliyor. Üstelik bunun yanı sıra site üzerinde istediğiniz değişikliği de yapmanıza olanak tanıyor. Ne kadar hızlı bağlantınız olursa olsun sonuçta bir siteyi inceleme hızınız doğrudan okuma hızınıza bağlıdır. Dolayısı ile online kaldığınız süre içinde okumak yerine tamamını lokal sabit diskinize indirip oradan incelemek daha masrafsız ve kolay bir çözüm olacaktır. Bunun için kullanılabilecek standart browser’lar sitede yer alan her şeyi indirmek için özel eklere ihtiyaç duyarlar. Ancak Goto Software'in hazırladığı MemoWeb 3 Flash, arşiv amaçlı ya da offline izlemek için web sitelerini bir çırpıda sabit diskinize kopyalayabiliyor.

Site yedekleme bilgileri sihirbaz
ile adım adım tamamlanabiliyor

Takip etmesi oldukça basit bir sihirbaz kullanan MemoWeb, gerekli capture ayarları için sizi yönlendirebiliyor. Tamamen kendi başına çalışabilen bu uygulama, internet’te sörf yaparken beğendiğiniz bir siteyi indirmek için uygulamaya ulaşmanızı kolaylaştırmak amacıyla bir tuşu da browser’ınıza ekliyor. MemoWeb'in sihirbazı birincil olarak size sitenin adresini soracaktır. Ancak eğer programı browser içinden başlattıysanız bu durumda adres otomatik olarak tanımlanacaktır. Aynı zamanda eğer gerekiyorsa sihirbaz sizden site kullanıcı ismi, şifresi ve sabit diskte lokal olarak saklanacağı klasör ismi gibi bazı bilgileri de girmenizi isteyecektir. Bunlar içinde sitenin ne kadarının kaydedileceği gibi bilgiler de yer alır. Burada tamamını klonlayabileceğiniz gibi sadece sitede yer alan tek bir sayfayı, grafikleri, sesleri ya da zip dosyalarını da indirebilirsiniz.

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yazBu konuda okuyacaklarınız
1
Internet’te Offline Sörf Keyfi
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir