Internet’te Ücretsiz Filmler

Dosya paylaşım araçlarının gelişmesi ve internet bağlantılarının hızlanmasıyla birlikte artık internetten tüm bir filmi yükleyip izlemek mümkün. CHIP filmlerin PC’ye nasıl aktarılabileceğini gösteriyor.

Internet’te Ücretsiz Filmler (Sayfa 2)

Filmleri PC’de seyretmek için nelere ihtiyacınız var? Ses alanında MP3’ün sağladığı imkanları sayısal video alanında DivX gerçekleştiriyor. Bu buluş büyük bir kalite kaybına neden olmadan video dosyalarının boyutunu onda bir oranında azaltıyor. Bu yöntemle sıkıştırılmış filmleri görüntüleyebilmek için ek olarak DivX-Codec’lerine ihtiyaç duyuluyor. Ücretsiz dağıtılan programın 4.01 sürümünü CHIP-CD’de “Basic Kit” bölümünde “Codec” klasörü altında ya da internet üzerinde bulabilirsiniz. İndirdiğiniz dosyaya çift tıkladığınızda DivX bilgisayarınıza otomatik olarak kurulacaktır. Filmleri seyretmek için sadece bir program yeterlidir. Bunun için Microsoft’un Windows Media Player programı ya da DivX Codec ile birlikte verilen Project Mayo’nun The Playa programı arasında bir seçim yapmalısınız. Seçim tamamen kişisel zevklerinize kalıyor. İndirdiğiniz filmlerin kalitesi de sonradan iyileştirilebilir. Bunun için yine internetten ulaşabileceğiniz Virtual Dub programına ihtiyacınız olacak. Virtual Dub ile resim kalitesini iyileştirebilir ya da filmlere efektler ekleyebilirsiniz. Filmler sabitdisk üzerinde çok fazla yer kapladığı için, bir CD yazıcı ve CD kopyalama programı olan Nero’yu öneriyoruz. Böylelikle video CD’ler yaratabilir ve sadece PC üzerinde bulunan CD ya da DVD sürücülerle değil aynı zamanda bu CD’leri DVD çalıcınızda da seyredebilirsiniz.

Gnutella ve diğerleri: Internette film koleksiyonu Doğru donanım ve yazılımları bir araya getirdikten sonra geriye tek bir eksik kalıyor: Filmler. Bunları en kolay Gnutella değiş-tokuş ağı üzerinden alabilirsiniz. Ancak bu ağdan filmleri indirebilmek için Bear Share ya da Morpheus gibi bir giriş programına ihtiyaç duyulur. Peerto- peer programları olarak adlandırılan bu araçları www.download.com adresinde bulabilirsiniz. Programlardan birini indirin ve sisteminize kurun. Artık dünyanın en büyük film değiş-tokuş ağına girebilirsiniz. Gnutella her türde film sunuyor. Ancak dikkat etmelisiniz. Çünkü sinema filmlerinin tam sürümlerinin kopyalanması yasa dışıdır. Aynı zamanda yasalara aykırı pornografik içeriğin sunulması da büyük bir suçtur.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

ben bu ücretsiz film indirme işini sevdim.bearshare programınıda yükledim ama anlamadığım şey nasıl ücretsiz yani.mesela benim net bağlantım 3 gb ile sınırlı yani film indirirken bu gb olarak yazılmıyormu.

yazılıyor kotan dolar o ayrı ona cözüm bulamazssın izlediğin filmlere para vermiyorsun ama kota dolmaya devam ediyor izlediğinde kota dolmaya devam ediyor ama filmi de satın almadan izleyebiliyorsun yani

bearshare hala varmı?

Sen de yorum yaz


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir