Internet’te Ücretsiz Filmler

Dosya paylaşım araçlarının gelişmesi ve internet bağlantılarının hızlanmasıyla birlikte artık internetten tüm bir filmi yükleyip izlemek mümkün. CHIP filmlerin PC’ye nasıl aktarılabileceğini gösteriyor.

Internet’te Ücretsiz Filmler (Sayfa 3)

Bear Share ile dosya indirme fonksiyonu nasıl çalışır? Bear Share ile film dosyalarının kopyalanması zahmet olmaktan çıkıyor. Ancak yasalarla karşı karşıya gelmemek için dikkatli olmalısınız.
1- Bear Share’i çift tıklayarak başlatın ve Setup’a tıklayın. Connection kartına geçin ve bağlantı biçimini belirleyip (örneğin modem) OK ile onaylayın.
2- Search kartına geçin. Buradaki alana mpeg yazarak sadece film dosyalarının görüntülenmesini sağlayın.
3- Tekrar Search kartına geçin ve bir kayıt üzerine çift tıklayın. Yeşil sütun dosyanın çok hızlı bir şekilde indirilebileceği anlamına gelir. Dosyaların “mpeg” ya da “avi” uzantılı olmasına dikkat edin.
4- Downloads kartına geçin. Burada kaç dosyanın indirildiğini görebilirsiniz.
5- Bear Share’den çıkın. Ağdan indirdiğiniz dosyaları “C:\Program Files\Bearshare\ Downloads” klasöründe bulabilirsiniz.

Film dosyalarını Media Player ile görüntülemek İndirilen film artık bilgisayarınızın sabitdiskinde yer alıyor. Bu dosyaların oynatılması için CHIP-CD’de ya da www.microsoft. com adresinde bulabileceğiniz Windows Media Player’ın son sürümünü tavsiye ediyoruz.
1- Windows Media Player’i Başlat/Programlar/ Windows Media Player üzerinden çalıştırabilirsiniz.
2- Dosya menüsünden Aç’a tıklayın ve bir film dosyası yükleyin. Yüklemenin ardından film otomatik olarak başlayacaktır. Filmi tekrar seyretmek için alttaki büyük ok tuşuna tıklamanız yeterlidir.

Görüntü ve ses kalitesinin Virtual Dub ile iyileştirilmesi İnternetten indirilen filmlerin kalitesi çoğu zaman beklentinizi karşılamayabilir. Görüntü ve ses kalitesini Virtual Dub ile iyileştirebilirsiniz.
1- File menüsünden “Open Video File” ile filmi yükleyin.
2- Üzerinde “I” tanımı yer alan oka tıklayın. Video sol pencereye yüklenir ve burada oynatılır. Bu süreci soldaki kare tuşuna tıklayarak durdurabilirsiniz.
3- Resim bandındaki oku hafifçe hareket ettirin. Video her iki ekranda da görünür.
4- Video/Filters menüleri üzerinden filtreleri çağırın.
5- Add tuşuna basın. Resmi aşağıya sürükledikten sonra “deinterlace” filtresini seçin. Son olarak OK’e tıklayın. Görüntü artık daha temiz hale geldi.
6- Yeni pencerede “Blend fields together” i seçin OK ile onaylayın.
7- Bir daha Add’e tıklayın ve bu sefer “brightness/contrast” filtresini seçin. Aydınlık ayarını “+23”e ve kontrastı da “118%”e yükseltin. OK’e tıklayarak Filters penceresini kapatın.
8- File’dan Preview’ü seçin. Sağ pencerede filmin yeni halini göreceksiniz.

Internetten çekilen bir filmin ses kalitesini arttırmak Virtual Dub ile ses kaydı yalıtılabilir. Bu özelliği kullanarak ses kalitesini arttırabilirsiniz.
1- Audio üzerindeki Con-version seçeneği ile ses ayarlarının bulunduğu pencereyi çağırın. Eğer bu seçenek seçilemiyorsa Audio menüsünde “Full processsing mode”u aktif hale getirin.
2- Verilen ayarları deneyin. Girilmesi gereken değerler şunlar: Sampling Rate alanındaki değer 44100Hz, Precision alanındaki değer 16-Bit ve Channels alanındaki değer ise Stereo.
3- High Quality seçeneğini aktif hale getirin ve OK’e tıklayarak ses ayarlarından çıkın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

ben bu ücretsiz film indirme işini sevdim.bearshare programınıda yükledim ama anlamadığım şey nasıl ücretsiz yani.mesela benim net bağlantım 3 gb ile sınırlı yani film indirirken bu gb olarak yazılmıyormu.

yazılıyor kotan dolar o ayrı ona cözüm bulamazssın izlediğin filmlere para vermiyorsun ama kota dolmaya devam ediyor izlediğinde kota dolmaya devam ediyor ama filmi de satın almadan izleyebiliyorsun yani

bearshare hala varmı?

Sen de yorum yaz


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir