Internet’te Ücretsiz Filmler

Dosya paylaşım araçlarının gelişmesi ve internet bağlantılarının hızlanmasıyla birlikte artık internetten tüm bir filmi yükleyip izlemek mümkün. CHIP filmlerin PC’ye nasıl aktarılabileceğini gösteriyor.

Internet’te Ücretsiz Filmler (Sayfa 5)

Sonuç: Her zaman daha hızlı ve daha kaliteli
İnternetteki film kalitesi sürekli olarak artıyor. Şimdiden VHS kadar kaliteli müzik kliplerini internette bulmak mümkün. Bunun yanında DivX-Codec’in yenilenmiş sürümleriyle dosya boyutları da azalıyor. Bu aynı zamanda dosyaların internetten daha hızlı indirilebileceği anlamına da geliyor. İndirdiğiniz filmler üzerinde düzenleme yapabileceğiniz araçlar da sürekli daha performanslı ve kullanışlı hale geliyorlar. Bu amaçla CD yazıcılı ve biraz hızlı bilgisayarlar süper marketlerde film

gösterimine uygun tanımıyla satılıyorlar. DivX’in önüne geçilemiyor ve film sektöründeki (müzik dünyasında MP3’ün yarattığı piyasa gibi) kopyalama çılgınlığı durdurulamıyor. Ancak film endüstrisi film değiş tokuşunun serbestçe yapıldığı Gnutella’ya karşı yasal haklarını arıyor. Ancak internette bir sayfanın kapatılması başka bir yerde üç sayfanın birden açılmasına neden oluyor. Bu sorun geçtiğimiz aylarda müzik endüstrisiyle Napster arasında yaşanıyordu. Kısacası internetten film indirmek giderek yayınlaşıp, standartlaşıyor. Böylece PC’lerin standart kullanım alanlarına bir yenisi daha eklenmiş oluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

ben bu ücretsiz film indirme işini sevdim.bearshare programınıda yükledim ama anlamadığım şey nasıl ücretsiz yani.mesela benim net bağlantım 3 gb ile sınırlı yani film indirirken bu gb olarak yazılmıyormu.

yazılıyor kotan dolar o ayrı ona cözüm bulamazssın izlediğin filmlere para vermiyorsun ama kota dolmaya devam ediyor izlediğinde kota dolmaya devam ediyor ama filmi de satın almadan izleyebiliyorsun yani

bearshare hala varmı?

Sen de yorum yazCHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir