İnternetten nasıl para kazanılır?

Günümüzde internetten para kazanmanın yeni yollarını ve ilgili web sayfalarını bir araya getirdik.

  • Haluk Karahan
İnternetten nasıl para kazanılır?

Çoğu kişi internetin de yardımıyla oturduğu yerden para kazanmayı ister. Ancak bunu çok azı başarabilir. Bugüne kadar pek çok yerde bir web sitesi açıp ayda birkaç yüz dolar para kazanabilen kullanıcılarla karşılaşmış olabilirsiniz.

Tam da bu noktada akıllara "madem internetten kazanılıyor, neden herkes bu işe girmiyor?" türünde bir soru gelebilir. Cevabı aslında basit. İnternetten para kazanmanın pek çok yolu var. Ama bu yolları kullanarak sabit bir gelir elde etmek veya daha çok kazanmak için biraz özveri gerekiyor. Kısacası herkes aynı özveriyi göstermiyor. Yani bir siteden para kazanabilmek ile o siteden kazanılan miktarı artırmak farklı şeyler. Bu yüzden örneğin Google reklamlarına üye olarak ilgili kodları sitenize koymak para kazanmak için atılmış bir adımdır. Ancak daha çok para kazanmak için yeterli değildir. Yapılması gereken bazı işler vardır.

Reklamlar veya içerikler yardımıyla açılan bu gelir kapısına siz de dahil olmak isterseniz derlediğimiz listeye göz atmanızda fayda var. Hemen belirtelim burada aktaracağımız tüm modeller dünya üzerinde internetten nasıl para kazanıldığı konusundaki yeni eğilimleri aktarmak amacıyla hazırlandı. Bir kısmı Türkiye için geçerli sistemler değiller.

Elbette listenin tamamı bu kadarla sınırlı da değil. Yazıda göremediğiniz ve bildiğiniz farklı yollar varsa yorum bölümüne ilgili adresleri ve kısa açıklamasını yazarak içeriğe siz de katkıda bulunabilirsiniz. Böylelikle daha güncel ve geniş bir listeye ulaşmış oluruz.

Tıklama başına ödeme sistemi

Google tabii ki bu kategoride bilinen en meşhur isim. Ama başkaları da var. Temel anlamda yapmanız gereken şey oldukça basit. Sisteme üye olup size verilecek olan kodları kendi sayfanıza yapıştırmanız yeterli. Ardından sistem resim veya düz metin olarak web sitenizdeki konuyla ilgili olan reklamları döndürmeye başlayacaktır. Siteniz üzerinden tıklanacak her reklam karşılığında da para kazanacaksınız.

Bu tip reklamlardan daha fazla para kazanmanın yolu sitenizin genel ziyaretçi trafiğiyle ve daha da önemlisi "tıklanma/gösterilme oranı" (click through rate) ile "tıklama başına maliyet" (cost per click) değerleriyle alakalıdır.

Tıklanma oranının artması ise web sitenizin tasarımıyla ve içeriğiyle doğrudan bağlantılıdır. Edinilen tecrübelere göre tasarımı iyi olan bir sitede içeriğe gömülmüş reklamlar konuyla bağlantılıysa tıklanma da artıyor.

Öte yandan reklam veren bir kullanıcı için emlak, finans, eğitim gibi konuların reklam bedelleri daha fazlayken, mesela teknoloji üzerine olan reklamlara ödeyecekleri bedel daha düşük oluyor. Sitesine bu reklamları alan kullanıcının konuyla bağlantısı ise sistemden alacağı yüzdeyle alakalı. Sistem, reklam veren kişiden aldığı paranın belirli bir yüzdesini reklam alan siteye veriyor. Bu da sizin kazanacağınız para anlamına geliyor.

Site trafiğinize bakacak olursak, eğer bir kullanıcı sayfalarınızı arama motorları üzerinden bulduysa reklamlarınıza tıklama olasılığı da yüksek demektir. Çünkü bu kişi bir konu veya kelime arayarak size geliyor. Diğer yollarla sayfanıza gelen ziyaretçilerin reklama tıklama oranı ise oldukça düşük kalacaktır.

Bu sistemle çalışan sitelere örnekler;

Adbrite
Microsoft Adcenter
Google Adsense
BidVertiser
Chitika
Clicksor
Yahoo Publisher Network

CPM modeli

CPM (Cost per Mille) tarzındaki reklam modeli de tıklama başına ödeme sistemi kadar yaygın. Bu model ise her 1000 izlenmeye göre bir maliyet çıkarılması hesabına dayanıyor. Kaba bir hesapla aylık 100.000 görüntülemeye sahip olan sayfada çıkacak 1$'lık bir reklamın getirisi size 100$ olur.

CPM oranları da çeşitlilik gösterebiliyor. Bunda en belirleyici unsurlar reklamın tipi ve sayfadaki yeri. Sayfanın üst kısımlarına yerleştirilmiş bir reklamın daha yüksek CPM değerine sahip olacağı bir gerçek. Benzer şekilde daha büyük boydaki reklamlar için de aynı durum söz konusu. Bu doğrultuda kazancınız genellikle her 1000 gösterim için 0,10 - 10$ aralığında değişkenlik gösterebilir.

Bu modelin en verimli çalıştığı web siteleri de yüksek görüntülemeye sahip forum veya online dergi gibi içeriği sürekli güncellenen ve yoğun kullanıcı trafiğinin yaşandığı sayfalardır.

CPM modeliyle kazanmanızı sağlayan bazı adresler ise şöyle;

Advertising.com
Burst Media
Casale Media
Right Media
Tribal Fusion
Value Click

Satış ortaklığı

Son dönemlerde sıklıkla rastladığımız bir yöntem. Aynı ürünün farklı bir çok sitede satıldığına denk gelmişsinizdir. Bu sisteme göre, satışı yapılan ürünün sahibiyle bir sözleşme yaparsınız. Bu sözleşmeye göre de sizin siteniz üzerinde doğrudan veya dolaylı yoldan o ürünlerin satışı gerçekleştirilir. Eğer kullanıcılar siteniz üzerinden alışveriş yaparlarsa siz de ürün sahibinden belirli yüzdelerde bir pay alırsınız.

Yaptığınız sözleşme eğer doğrudan satışı içeriyorsa, size web sitenize eklemek üzere bir kod parçası verilir. Dolaylı yollarda ise genellikle bir metin veya reklam banner şeklinde sayfanıza ekleyeceğiniz bir materyal verilir. Bunlara tıklayıp üzerinden giderek ilgili siteden alışveriş yapılırsa siz de payınızı alırsınız.

Bu modelle çalışan sistemlerden bazıları;

Azoogle Ads
ClickBank
Commission Junction
Link Share

Widgets (küçük araçlar)

En yeni akımlardan birisi de sitenize küçük araçlar koyarak bunlar üzerinden gelir elde etmek üzerine. Üye olacağınız sistem size bir kod parçası verecek. İstediğiniz içeriğe göre şekillendireceğiniz araç kutunuzda belki bir dijital fotoğraf makinesi listesi, belki son haberler belki de bir başka içerik yer alabilecek.

Sitenizde çalışacak bu ufak kutudaki tıklama veya gösterim başına da belirli oranda bir pay alacaksınız. Bunun yanında bu modelle çalışan bazı sistemler metin şeklinde reklamlar veya link ortaklığı gibi seçenekler de sunabiliyor. Siteye kurulumu ve çalıştırması oldukça kolay bir yöntem denilebilir.

Bu yolla çalışan bazı sistemler;

ScratchBack
SmartLinks
WidgetBucks

İş ilanları ve RSS reklamlar

RSS kaynaklarının web sitelerine kolayca eklenebiliyor oluşu site sahiplerinin sayfalarını başkaları tarafından hazırlanan ve kendi konularıyla bağlantılı bu içeriklerle destekleyip içeriği zenginleştirmelerini de kolaylaştırdı.

Feedburner gibi pek çok site de kendi ağını oluşturmuş durumda. Burada da tıklama veya görüntüleme başına gibi seçenekler sunulabiliyor.

BidVertiser
Feedburner
Pheedo

İş ilanları
Bugünlerde özellikle blog sayfalarında sıklıkla rastladığımız bir diğer yeni metod denilebilir. Sayfanıza ekleyeceğiniz küçük kutucuğa gelecek konuyla ilgili iş ilanlarında tıklama üzerinden size de bir pay verilebiliyor. Avantajı ise pasif görünümde oluşu. Yani reklamlar kadar rahatsız edici değil ve ihtiyaca yönelik olduğundan tıklanma şansı da yüksek.

Bu tarzda iş yapan sitelere örnekler;

Jobbex
JobThread
SimplyHired Job-o-matic
Web Scribe Job Board

Bağışlar (donations)

Çoğu zaman yabancı blog sitelerinde bu butona denk geliriz. Para kazanmanın en basit yolu da denilebilir. Sayfanıza koyacağınız bir bağış butonu sitenizi ziyaret eden kullanıcıların takdirine kalacak şekilde size belirli bir kazanç sağlayabilir.

"Durduk yere neden para vereyim?" düşüncesinde olabilirsiniz. Ama herkes sizin gibi düşünmüyor da olabilir. Site içeriğinizde özellikle önemli ve noktasal bilgiler aktarıyorsanız ya da bir kullanıcının çok işine yarayacak bir bilgi veriyorsanız bunun takdiri olarak bir sürprizle karşılaşma şansınız da var. Her ne kadar bu şans düşük olsa da bunu artırmak için bir yolunuz da var. Bu da kişilere faydalı bilgi sunmak.

Bir kullanıcının problemini giderecek bir yazılım, program parçası veya bir ürün ortaya koymuş olabilirsiniz. Bunu ücretsiz olarak dağıttığınızda yanına iliştireceğiniz bir bağış butonu size ufak ama çok sayıda geri dönüş sağlayabilir. Yurtdışındaki ziyaretçilerden de para alabilmek için en bilinen yöntem ise bir PayPal hesabınızın olması.

Hatta bu iş için bloglara özel bağış butonları ve araçlar da geliştirilmiş. En sık uygulamalara WordPress ile ilgili bloglarda rastlanabilir.

Pop-up pencereler

Halen internetin en sinir bozucu reklam yolu olsa da bu modelle çalışan sistemler var ve kazandırabiliyorlar. Fakat baştan uyaralım eğer trafiğinizi artırmak istiyorsanız ve sadık bir okur kitlesi oluşturmak amacındaysanız sitenize ilk girecek kişilerin bu tarz bir uygulamayı görmesi onları sayfadan soğutacaktır.

Ayrıca pek çok pop-up pencere engelleyici yazılımın olduğunu ve hatta tarayıcılarla tümleşik çalıştığını da hatırlatalım.

Buna rağmen yapmak istiyorsanız şu sayfalara göz atabilirsiniz;

Adversal
PayPopup
PopupAd
Tribal Fusion

Sesli reklamlar

Net Audio Ads tarafından sunulan enteresan bir yöntem. Burada da dinleme başına ödeme yapılması söz konusu. Sayfanıza giren her bir ziyaretçi genellikle 5 saniyelik sesli reklamı da dinliyor.

Kritik nokta ise kullanıcının bu 5 saniye içinde sayfayı veya reklamı bir şekilde kapatmaması. Şirket halen testlere devam ediyor. Bazı kullanıcıların iddialarına göre gösterim başına 4 ila 6$ civarına kadar bir gelir elde etmek mümkün.

Gelirin güzelliğine rağmen kullanıcılara karşı ters tepebilecek bir uygulama olabilir. Kullanmadan önce tekrar bir düşünmek gerekir.

Türkiye'deki reklam ortaklığı

Sıraladığımız yöntemlerin pek çoğu internetteki yeni eğilimlere yönelik web sitelerini içeriyor. Google gibi büyük firmaların Türkiye'ye ödemesi var. Ama sesli reklamlar gibi uygulamalar buraya ne zaman uygulanabilir orası şimdilik meçhul.

Benzeri ortaklık modellerini uygulayan Türk firmalar da mevcut. Genellikle sistem tıklama üzerine kurulu modellerle işliyor. Tabii ki Linkz gibi bazı alternatif yollar da söz konusu. Yapmanız gereken şey dilediğiniz sisteme üye olup ilgili açıklamalar dahilinde sayfanıza gereken kodları eklemek.

Türkiye'de içerik, reklam veya satış ortaklığı üzerine kazandıran internet sayfalarından bazıları şunlar;

Adnet
Gedik Gross
GittiGidiyor
Hem al Hem sat
Linkz
Mynet Adklik
Nevaria

Okuyucu Yorumları

Toplam 137 Yorum

Çok güzel bir makale olmuş..
Sık kullanılanlara ekliyorum bugun olmasa yarın lazım olacak!

reklamstore u da ekleseydiniz bari onlar da gayet güzel çalışıyor.

hem al hem sat ise son günlerde ödemeleri yapmıyor sebebi de yayıncıların fatura kesmemesi o konuyu da bir araştırın derim boş yere reklam yayınlamasın kimse

nevaria ya 2 defa başvuru yapmıştım ama gittigidiyor un bile kabul ettiği sitemi onlar kabul etmediler herhalde cevap bile gelmedi :)

adsense kadar hiçbirisi de kazandıramaz adsense ara sıra tık başında uçar 20-30 cent falan verir en düşük alacağınız tık ücreti türk yayıncılarında alacağınız normal ücrete denk gelir ;)

kapitalizmin çarkları döner durur böylece iyice sanallaşırız....aşk hepten yok olur...

@engin_engin ne alaka kardeş

@08 Mayıs 2015 13:41 sevgilisinden ayrılmıştır kardeş boş ver :d

kazanmak bi dert ödenmesi bir dert...Çoğu şirket kazandırıyoruz diyor ama ödedikleri yok!

@15 Mart 2008 22:18 Aynen öyle, fakat bir sistem denedim acilissaati24.com adında. %100 garanti paranı ödüyorlar ve sıkıntı olmuyor.Zaten başka ülkelerde de ( almanya,ilgiltere,amerika) bu site varmış. Öneririm

herşey tospembe görünebilir ilan versinler komisyon alın.... peki bir soru:
adam ürün satıyor,ürün kusurlu çıkıyor veya tek bir ürün değilde bir parti mal satıyor benim sitem aracılığı ile ama eksik malda çıkabilir. bu durumda alan ve üretici (veya malın sahibi) mahkemelık oldu diyelim. unutmayın ki sizde bu işe aracılık edıyorsunuz!!!! sitenize nekadar "satılan malların ..................... sitemiz sorumlu degil dir" şeklinde süslü cümlelerde yazsanız siz taşeronluk yapıyorsunuz. bunun bir sorumluluğu var.

"herşey toz pembe görünebilir" diyen arkadaşım.. Zaten burada bahsedilen ürünler internete dayalı şeyler genellikle. Site şablonları veya yazılım parçaları gibi şeyler (template vs). Senin anladığın manada bildiğimiz çamaşır makinası satmıyo site :)

bence hıcbırıde bes para etmez ancak gunde 1 mılyonkere tıklanıyorsanız by reklamlar para kazandırı r ornek beyaz show bır sıte ısmı versın tvden bakın nasıl tıklanıyor vede para nasıl kazanılıyor...

ben google adsense kullanıyordum blog sitemde ama hep sıfırlanıyordu bakıyorum 5 kere tıklanmış sonrada gün geçiyor bakıyorum sıfırlanmış sonrada iptal ettim adsense hesabını ben gavurun parasına mı muhtacım diye sildim kodları

slashmysearch ödeme yapıyır mu arkadaşlar 600 dolar kazandım o siteden ama ödediği yok...sizce ödemez mi?

kelime oyunları işletmeleri nasılda süslüyor değil mi?

google adsense i sıfırlanıyor diye şikayet eden arkadaşım sana yazıyorum :)

o senin gördüğün yerde günlük kazanç yazıyor biraz dikkat etsen bu günkü kazancınız yazdığını görürsün tüm zamanlar görünümünü seçersen tüm kazancını görebilirsin bence geri koy reklamlarını bol kazançlar :)

isin acemisyim,yol göstermek isteyenler arayabilir,birlikte calismaya ne dersiniz!

Adsenseyi 2 yıldır kullanıyorum ilk aylar aylık gelirim 15 - 20 doları gecmiyordu ama artık aylık 250 - 300 dolar arası geliyor.

bişi soracam benim bi sitem var basit bi blog site üç beş bizde adsense ile kazanıyorum ama bişi soracam aynı sayfama linkz reklamlarını da koymak istiyorum googledan gelen böyle bi yasak var mı bildiğiniz yaniiki reklama izin veriyo mu benim hesabımı kapatır mı bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...:D

clickbank turkiye uye kabul etmiyor

bu olaydan para kazanmak için illa kendimize wep adresimi almak gerekir..ben pek anlamadım belki iyi okumadığım için ama misal hi5,perfspot gibi arkadaşlık sitelerindeki sayfalarımızı kullanabiiyormuyuz

Alın Teri Parası Bir Başka.. Teri akmaYan ekmegin tuzu olmaz..

@27 Mart 2008 20:31 Allah akıl vermiş biz milletin malını çalarak bişey yapmıyoruz.

sesli reklama nasıl üye olucaz ??

Teşekkürler faydalı bir yazı olmuş google kafalara öyle bir kazınmışki sanki alternatif yokmuş gibi :)

chıp nasıl üye olacagız

arkadaşlar bana ltf yardımcı olun msn im r_61_r@hotmail.com
site kurmak istiyorum kurarsam nasıl para kazanırım

bende para kazanmak istiyom:)

@06 Ekim 2008 14:24 hava alırsın bol havalar

satış ortaklığı hakkında daha detaylı bilgi verevilirmisiniz. msn adresim hasanhuseyingedik@hotmail.com verirseniz çok sevinirim. Teşekkürler

bunlarla uğraşmayın mail okuyarak ayda 30 euro para kazanın hemde tek başınıza... sitedeki mailleri doldurun sonra mail kutunuza gelen mailleri ok.leyin hepsi bu kadar birazcıkta almanca ezber yapacaksınız...

buradan üye olun: http://www.paidunion.at/?uw=user_10090

nasıl üye olunur: http://forum.ptcuye.com/padiunionde-Alman-Mail-SItesi-t2989.html

PARANIZI 20 GÜN İÇİNDE ALMAZSANIZ ARKAMDAN KONUŞABİLİRSİNİZ....

SORULAR İÇİN: ninjaws1@hotmail.com

bende başladım bu işlere 2 gun oldu sadece ve 43 dolar yaptım ve gıderk artıyor hesabım yaptıgımız şeyler çok basıt sıteye girip uye oluyorsun ve sıte sana testler sunuyor bu testlerden sonra 4 dolar veya 6 dolar kazanıorsun bu kadar basıt.. testler ıse şöyle oluyor sana lınk verıor o lınke tıklıyorsun ve bır sıte açlıor bu sıte hakkında bırkaç kelımelık yorum ıstıyor bızden (I lıke ıt...good website.... v.b. )bunları yaptıgımızda test bıtıor ve 6 dolar yada 4 dolar hesaba girior.....

@24 Ekim 2008 21:41 ben gu anket sitesini denedim hic birinde hic bisey kazanmadin sen hangilerini kullandin merak ettim

bu arada http://www.awsurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=varol88 bu lınkten uye olabılrsınız sağ üst köşede free account lınkınden

İşini bilen için internetten para kazanmak gerçekten çok kolay. Benim TÜrkçe içerikli sitelerde en beğendiğim ve kazançlı bulduğum kesinlikle www.onlinepara.net

hocam sen aw. survey geç ben bir yıl oldu para almadım bıraktım 50 dolar yapıyorsun 30 dolar kesiyor sana 20 dolar gönderiyor tabi onuda göndermiyor seni oyalıyor. arkadaşın bahsettiği paidunion üye ol, mail doldur para 20 günde hesapta ben aldım bile....

gercekten paranızı albiliormusunuz
siz

hala saçma sapan scam sitelerle uğraşan acemi arkadaşlar vakit kaybetmeyin bu sitelerle hangi site scam hangi gerçekten ödeme yapıyor bilmek ve daha geniş bilgi almak isterseniz ptcüye yazın google girin ve geniş bilgi alın...

böyle şeyler işi mesleği olan idealleri olan kişilere göre değil. böyle şeyler lise mezunu olup açıkta kalan tam aradığı işi bulamayan kendini sanal dünyada harcayan kız arkadaşı olmayan kişilere özel. şöyle bir laf vardır 'kumarda hep oynatan kazanır' diye tamamen insanı sosyal yaşamdan ve hayattan soğutan genç nesli sadece dört duvar arasında yalnız başına bırakan sistem. sen belki 5 yılını böyle şeylere harcayacaksın sonunda belki ayda 3 bin euro aldıgını ve her ay o parayı yemeden içmeden bankaya yatırdığını düşünürsek 5 yılda 180 bin euro (faizle 5 yıl sonunda 500 bin diyelim :D) yapacaksın başka biri senin gibi yapmayacak o değerli zamanını kendine harcayacak mesela bir bilgisayar mühendisi olacak sosyal yaşantısı sayesinde kendine süper bir ortam yapacak grup çalışmasıyla birlikte bilişim dünyasında çığır açacak bir şey bulacak. sen o 180 bin euro ile artık 5 yıl harcadığın için kişiliğinide kaybetmiş durumdasın lüks bir villa alacan öyle hayatını devam ettirecen ama öteki adam milyon euro ya para demeyip hayatını yaşayacak. bence değerli zamanınızı böyle tüketmeyin en azından yazdıklarımı bi 5 dk hayal edip düşünün sonra karar verin. ne yazarmışım be döktürdüm yine :D b072736647@sakarya.edu.tr

bazı çok bilen arkadaşlar bilmediği bir sistemi nasıl eleştiriyorlar anlamadım... ya bi bak bakalım nedir ne değildir... sen interneti sadece msn amacı ile kullanıyorsan ben sana da ne diim... ptc bir network marketing sistemidir.. yatırım yaparsın para kazanırsın... senin beynin algılamadıysa bu işe kafa yoranları yargılama bari....

böyle şeyler işi mesleği olan idealleri olan kişilere göre değil. böyle şeyler lise mezunu olup açıkta kalan tam aradığı işi bulamayan kendini sanal dünyada harcayan kız arkadaşı olmayan kişilere özel. şöyle bir laf vardır 'kumarda hep oynatan kazanır' diye tamamen insanı sosyal yaşamdan ve hayattan soğutan genç nesli sadece dört duvar arasında yalnız başına bırakan sistem. sen belki 5 yılını böyle şeylere harcayacaksın sonunda belki ayda 3 bin euro aldıgını ve her ay o parayı yemeden içmeden bankaya yatırdığını düşünürsek 5 yılda 180 bin euro (faizle 5 yıl sonunda 500 bin diyelim :D) yapacaksın başka biri senin gibi yapmayacak o değerli zamanını kendine harcayacak mesela bir bilgisayar mühendisi olacak sosyal yaşantısı sayesinde kendine süper bir ortam yapacak grup çalışmasıyla birlikte bilişim dünyasında çığır açacak bir şey bulacak. sen o 180 bin euro ile artık 5 yıl harcadığın için kişiliğinide kaybetmiş durumdasın lüks bir villa alacan öyle hayatını devam ettirecen ama öteki adam milyon euro ya para demeyip hayatını yaşayacak. bence değerli zamanınızı böyle tüketmeyin en azından yazdıklarımı bi 5 dk hayal edip düşünün sonra karar verin. ne yazarmışım be döktürdüm yine :D b072736647@sakarya.edu.tr

Bu yazıyı yazan arkadaşım, üniversite öğrencisisin sanırım ama kendinide beyninide geliştirmemişsin hala. çok merak ediyorum o adam 180.000 € kazandığında 5 sene içinde seni çok merak ediyom milyon eurolara para demiycenmi hala. Öncelikle sen bir interneti araştır hepsi doğru demiyoruz ama biraz olsun saygın olsun umarım anlattığın gibi biri olursun ama para için değil kendin için ailen için ve ülken için. eğer para için olacaksan seni o küçümsediğin lise mezunları kadar kimse önemsemez anlıyorsun değilmi. daha yaşın küçük öğreneceğin çok şey var. yolun açık olsun.

sakarya.edu.tr arkadaşım eger bu türkiye de bütün mühendisler senin dediğin gibi olsaydı türkiye çok güçlü bir devlet olurdu..ve kaldı ki benim bilgisayar mühendis arkadaşlarım bile aldıkları maaşların fazlasından çok web sitelerden kazanıyorlar,

hiç anlamıyorum internetten para kazanmak istiyorum çünkü işsizim iş bulamıyorum ama bir türlü anlamıyorum bu internet dünyasını bana yardımcı olurmusunuz ne yapmalıyım ...tşkler

ben nasıl para kazınırım internette cevap bulamadım anlattıklarınızdan hiç bir şey anlamadım beni daha net olarak aydınlatabilirmisiniz lütfen
ben tabi bu işlerin acemisiyim

saygıdeger arkadaslar internet uzerınden kazanmak okadar guzelkı, bankadakı hesabınızın gıderek cogaldıgını gormekkkadar zevklı bıse yok. mesaı saatı yok, amiriniz yok, takım elbise yok, para var huzur var. tek dezavantajı sigortanızı kendınız odemelısınız.

mrh bende para kazanmak istiyorum ama birşey anlamadım desem yeri var nasıl katılacağımızıda anlatırsanız çok sevinirim tşkler.....

site açacaktım buradaki bilgiler çok işime yarayacak paylaşımı sunan CHIP Online sitesine çok teşekkür ederim.

ya şu internetten para kazanma işi kulağa hoş geliyo. bi yardımcı olun da biz de kazanalım ya;)

arkadaşlar ınternetten para kazanmak gercekten cok eglenceli, aslına bakarsanız ilk baslarda bende tam olarak ınanmıyordum böyle bişeye ama kendime basit bi site hazırladım www.nedenben.net die, aylık 250 300 dolar kazanıyrm size de tavsiye ederm, bu arada site mi girip beğenirsenz tasarımı ilgilenen arkadaslara yardımcı olurum

arkadaslar internetten para kazanmak kolay ama su varki teknolji günden güne hizla ilerliyo ve mesela internette bircok bilgi var var ve olusuyo ve hergün yeni birseylerlen karsilastigimiz icin bu bizim kosantrasyon olammamizi engelliyo bu ispat edilmistir isin acigi ilk önce kendimize eger para kazanmak istiyorsak ilk önce konsantrasyon ve ince düsünmek her yerden birseyler okuyupta baska seylere takilipta konsantrasyonunuzu baska yönlere cevirmekten kacinin umarim beni anlamissinizdir eger para kazanmak isteyenler varsa lütfen konsantrayonunuzu yitirmeyin

benim sayfama biri tıklayınca para kazanılıyormu

nasıl site acacagız ya kandırmaca olursa bana zararı olursa

vallahi kardeşler çok emek istediği kesin ...

başvuruyu neden yapacağız

süper olmuş helal sizler

bu güzel bir sistem ama bunun için yeterli derecede web tasarımı ve grafikerlik gerekirrki bizi kullanmasınlar vekendi sitemiz üzerinden bbirilerinin reklamlarını yapalım ve bizim para kazanmamız için gerekli hesap işlemlerinede ihtiyaç duyulacağından bir risk de demektir yani bunu daha ayrıntılı iletirlerse neden olmasın

hiç güsel olmamış şaka şaka

offffffffffffffffffffffffffff çok karışık be abi

ben daha 15 yaşın dayım ve fotoshop yapıyorum ben de internetten para kazanacağıma inanıyorum...

reklamstore u da ekleseydiniz bari onlar da gayet güzel çalışıyor.

hem al hem sat ise son günlerde ödemeleri yapmıyor sebebi de yayıncıların fatura kesmemesi o konuyu da bir araştırın derim boş yere reklam yayınlamasın kimse

nevaria ya 2 defa başvuru yapmıştım ama gittigidiyor un bile kabul ettiği sitemi onlar kabul etmediler herhalde cevap bile gelmedi :)

adsense kadar hiçbirisi de kazandıramaz adsense ara sıra tık başında uçar 20-30 cent falan verir en düşük alacağınız tık ücreti türk yayıncılarında alacağınız normal ücrete denk gelir ;)

abi işte ben nasıl kazancam sesim güzel burdan musteri temsicisi sohbet hattı yapabilirim iş arıyom işşşşşşşşşşşşşşşş. bana bir İŞ LAZIM HEMEN......
TİCARET DİYİNE KAFAM ÇALIŞIR 10 KURUŞLUK MALI 20 SATA BİLİRİM NE İŞ OLURSA YAPARIM NET TEN BEN....

ücretli sitem vardi sattım şimdi eski sitemin 10 bin üyesi var keşke satmasaydım

ARKADASLAR NASIL ÜYE OLUNUYOR NE YAPMAM GEREKIYOR Bİ ALDATMACA VEYA DOLANDIRICILIK DEĞİL AMA DEĞİL Mİ? PARAYA İHTİYACIM VAR ÖĞRENCİYİM FİKİRLERİNİZİ BEKLIORUM

bnde işe ihtiyacım var hemde çok fazla ticarette iiyim ağzı ii laf yapanlardanım lütfen acil işe ihtiyacım var yardımcı olun llütfen

gece gündüz bilgisayar basındayım yzpabilecek biseyler varsa elimden geleni yapabilirim

ben konyalıyım benimde herkes gibi paraya ihtiyacım var hemde çok ihtiyacım var yalandan degil çok acil nasıl bir iş yapabilirim sermayesiz sermayem hiç yok çok akıllıyım bana yardımcı olun lütfen

babalar parayaa ihtiyacim var ben bi kuyumcuyum ama iş olmadinda meslemi yapamiyon lütfenn yardımcıı olun... lütfen

arkadaslar benımde paraya ihtiyacım var ama güvenemiyorum saglam firma olamayınca

arkadaşlar benimde paraya ihtiyacım var ama bu siteyi yapanlara bir sorun bakalım onlar kazanıyolarmı gecin bunlarıı

arkdaşlar gerçekten para kazanılıyor ama cok uğraş istiyor herese klolay gele

IYI GUZELDE ARKADAŞLAR HERKES BIŞEYLER SORMUŞ AMA CVP VEREN YOK CVP NERDE PARAYI BULAN VARSA BANADA SOYLESIN

tabi ki ilk once bir wap tasarim bilmek gerekiyor da o gec bunlari diyen arkadaslar chip in kendi teknoloji dergisi oldugunu bilmiyorlar heralde nese ne sonucta bence mantikli insanlar yasadiklari surece tuketirler psikolojik olarakta tukettikce daha farkli seyler tuketmek isterler bu da reklam demek oluyor mantikli tabi ki cok kazanmak isteyen surekli degisim yapmak zorunda diye dusunuyorum ve chip fikirlerine onem verilmesi gereken bir kurum biz biraderimle beraber her ay teknoloji dergilerinden yararlaniyoruz ... oneriyorum

nasıl üye olabilirim

böle para kazanılacağını sanmıyorum kesin altında bişi vardır bunların.

ya arkadaşlar nasıl oluyo bu yardımcı olurmusunuz

yok daha neler önce size para verecek sonrada siizin kredi kratınızıdaki paranızı yutacak arkadaşlar size tavsiyem üye bile olmayın sizin için diyom bedava para kazanmak mı olur inanmayın

açıklamalarda fazla açıklık yok bundan dolayı pekde inandırıcı gelmiyo

arkadaşlar bazı yorumları okuyorumda benımde paraya ıhtıyacım var yardım edın falan yazmıslar chıp bu yazıyı neden yazmıs acaba düşündünüz mü size yol göstermek için ne yapabilirsiniz diye bahsetmiş.bunları yapabilmek için bazı şeyleri bilmeniz lazım.burda millete para dagıtmıyolar.çalışana dagıtıyolar.öğrenin araştırın kazanın!

nasıl kazanılmıyo ya işte böyle düşündüğünüz için bu işe gireceklerde sayeniz de kazanamıyo bal gibi kazanıyo sen yeterki iste network marketing diye bi şey var ya

kazanan kazanıyo kardeş 35 milyon kişinin internet kullandığı türkiyede para kazanılmasının neresi mantıksız ki

arkadaşlar bende başta böle işmi olur diye düşünürdüm iyce sıkışmıştım para konusunda gece gündüz demedim emek verdim tasarladım sitemi şimdi 100k lara ulaştı aylık ortama 5 milyar bırakmaya başladı vede büyüeme devam ediyor azim çok önemli artık çok rahatım ve zengin olma yolunda ilerliyorum

rarakazanmak bukadar kolaymı yani

arkadaşın biri network marketingden para kazanılabildiğini yazmış bu gerçekten doğrumu bir site yada yöntem önerebilirmisin

Netten para kazanılmaz demeyin arkadaşlar, kazanılıyor, hem de bal gibi. Önce azimli olmanız lazım ve bu işi gerçekten yapmak istemeniz lazım. Öyle kimseye oturduğu yerden para veren bir yer yok, öyle bir vaad de yok. Bu tip vaadlerde olanlardan uzak durmalısınız. Ben bilgisayarda vakit geçirmeyi seviyorum, çalışabilirim, netim de var diyorsanız ve birazcık da azim ve sabrınız varsa siz de netten tatmin edici miktarlarda gelir elde edebilirsiniz. Bu işe başlayınca çalışmak sizin için bir eziyet değil zevk olacak. Patron yok, dırdır yok :)

reklam eklemek için gerekli olan şifre nerde acaba ben bulamadım

arkadaslar nasıl kayıt olacaz yardım edersenız sevınırım

arkadaşlar benim vaktim var b işler için ama mümkünse daha açıklayıcı yazın nereden başlayacağımı bilmek istiorum

Slm arkadaşlar ilk defa inceliyorum Bu konuyu bende İnt para kazanmak için ne yapmalıyım.Nasıl başlıcam.Bilgilendirirmisiniz.

slm nasıl başlayabilirim

her reklam başına acaba ne kadar kazanılıyor ? net olmayabilir tahmininiz

slm arkadaşlar bende katılmak istiyorum ama işin başı neresi hala algılayamadım ban yardımcı olursanız sevinirim herkese bol kazançlar

her şey bu kadar kolay olsaydı wep tasarım kursları olmazdı önce işi bilmek gerek

internetten para kazanmak cidden çok zordur. işi bilmeniz web in işleyişini bilmeniz, web tasarım ve teknik kısmı ile ilgili bilgiye sahip olmanız gerekir. yada çok parlak ve uygulaması kolay bir fikrinizin olması gerekir. yoksa zamanınzada paranızada yazık edersiniz.

ben pc basinda surekli olan kisiyim neden oturdugum yerde para kazanmim diye dusunerek siteye girdim

Satış ortaklığı konusunda detaylı bilgi almak için GooMass'ı araştırın. Profesonel anlamda satış ortaklığını öğrenmek için güzel bir kaynaktır.

BU NANELERİ BİZ YİYEMEYİZ BOŞVERİN BU İŞLERİ.....

yorum çoğunu okudum ve arkdaşlar çok zor kurmak içerik iyi olmalı falan filan yazmış bunlar bilindik şeyler eğer ticaret kafanız varsa bu işten iyi ciro yapabilirsiniz ben sitemi kurmadan önce defalarca kağıt üzerinde taslak oluşturdum kendinize günlük bir ciro belirlerseniz uçuk olmuyacak şekilde bir kaç ayda iyi para birkaç yılda süper para kazanırsınız

Satış ortaklığı yurt dışında affiliate olarak adlandırlan sistemde eğer çok ziyaret edile bir site iseniz tıklama başına kazanacağızdan fazlasını kazanabilirsiniz. Siteniz üzerinden yapılan alış veriş miktarına göre yüzde olarak verilen kazanç da artış gösteriyor.
Türkiye'de bu sistem yeni yeni gelişmekte fakat kar marjları düşük olduğundan çok fazla bir ödeme yapılmamaktadır.
Yeni adreslerden turksatreklam.com adresinde, siteniz üzerinden gerçekleştirilen işlem için 25 TL'ye varan ödeme yapılıyor.

BU KONUDA UZMANIM DİYENLERE ÇAĞRIIII
ARKADAŞLAR SLM
BEN BU KONUYU YENI YENI ARASTIRIYORUM ÇOK GÜZEL ŞEYLER SÖYLENİYOR VE ANLATIULIYOR GEREK YORUMCULARDA GEREKSE EĞİTİM SETTLERİNDE İYİ AMA BU İŞİN HİÇ MI ZOR KISMI SIKINTILI KISMI TABIR YERİNDEYSE GICIK KISMI YOK ....? BEN DE İNTERNETTEN BANA EKSTRA GELİR OLSUN DİYE PARA KAZANMAK İSTİYORUM ....
ANLADIĞIM KADARIYLA ÖNCE BİR EĞITIM KITI ALACAM PEKİ YA DAHA SONRA ?????
YABANCI SITELERİ NASIL AKTIV EDECEĞİZ SİSTEMİMİZE
cembora@windowslive.com MAİL ADRESİNDEN ULAŞIN BANA

merhaba zahmetsizal şatış ortaklıgını deneyen varmı

bu işte en iyisi x network...

en iyisi e-dükkan

Evet bende katılıyorum sizlere ve ben Affiliate marketing sistemini kullanıyorum ve hatta bununla ilgili attığım bloglar bile var gerçekten çok emek sarfettiğim bi sistem artık kazanmaya başladım. Kesinlikle doğru kullanımda güzel paralar kazandırıyor parakazanmanoktasi.blogspot.com

@26 Tem 2012 03:48 merhaba bana yardımcı olabilirmisin

Bİri bu konuda bana yardım etsin

merabalar anladigima gore kendime. yeni web sitesi hazirlamam gerekirmi . ? ne olur yardim edin ? saygilarimla . Ulas

yani kepçe ile vercen çay kaşıgı ile alacan :)

para kazanacaksam ne yi beklıyoruz katılalım arkadaslar

hiç anlamadım yardım edin veya özetleyin.şimdiden tşk

yardımcı olun bende yapmak istiyorum

Benim gunde yaklasik 8ila10saatim nette geciyor bu zamanimi nette para kazanarak nasil deyerlendirebilirim yardimci olursaniz sevinirin

Bedavadan parayı kimse kimseye vermez, araştırıyorum

yeni bi forum.sitesi actim.mybb forum scripti bu sitede program oyun tek link ve filimler ve genel konular paylastik ve paylasacagiz fakironline.com sitemizin adi bu siteden nasil para kazanabilirim

bende evde para kazanmak istiyorum yardimci olurmusunuz

çok para kazanmak isteyenlerin adresi

bağlama ile halk müziği , sanat müziği , Gencebay müzikleri , arajman ve İstiklal Marşı ve diğer marşları çalıp söylüyorum.Bu yeteneğimi sergileyip internetten para kazanabilir miyim ?

@27 Oca 2013 20:28 evet arkadaşım ben bile http://youtu.be/S8alg5Sn_VE bu videodan 5 günde 4 dolar kazandım.Yeterki özgün olsun.

@19 May 2013 08:10 SLM ARKADASIM BEN OZURLU BIR VATANDASIM NASIL BASVURACAGIZ BANA YARDIMCI OLURMUSUZUZ ...COK BORCLUYUM RICA EDIYORUM BANA BU KOONUDA YARDIMCI OLUN

internet herşey yalan dolan

Bu anket doldur para kazan işi aslında çok güzel kazandırıyor. Ama sağlam sitelerle çalışmak lazım. Hem güvenilir olmalı hemde haftalık en azından 2-3 anket yollamalı.
Bu şekilde 15-20 siteye üye olursanız günde en azından 4-5 anket gelir. Buda günlük 40-50$ para demek. Abimin eşi akşama kadar farmville oynardı şimdi bu işe kaptırmış kendini 6-7 siteye üye olmuş, google çaviriyi de açmış akşama kadar anket dolduruyor

Büyük anket şirketleri ile çalışmak gerekir. Yani büyük araştırma şirketleriyle çalışan anket siteleri bulmalısınız.

Arkadaslar baska siteler da inceledim ve anladigim kadariyla bu is sadece kandirmaca. Neredeyse tum yorumlar olumsuz. Ben vazgectim daha gercekci bir seyler aramaya yoneliyorum. Bu iste sansini denemek isteyenler hayal kirikligi yasamaya hazirlansin. Herkese bol sans. Para kazanmak boyle kolay olsaydi dunyada fakirler olmazdi.

en iyisi deneme yanılma. ilk başta güvenilir ücretsiz bir anket sitesine üye olursun.baktın para kazanıyosun sonra birkaç anket sitesine daha üye olursan bu şekilde devam edersin.sonra google adense ,satış ortaklığı falan filan sürer gider.ha baktın bu işten bir cacık çıkmıyor bırakırsın.burada uyanık olmak lazım birden herşeye atılmamak lazım.aksi halde hem zaman kaybı hem de maddi kayba sebep olabilir.sakın yok anket kitaplarıymış yok bilmem ınternetten para kazandırma kitapları , kurslarıymış...bunlar paranızı kaptırmayı. önce kendiniz tecrübe edin derim ben...

Eğer bir kredi ihtiyacı var mı? Olmak istiyor musunuz maddi açıdan istikrarlı? Ya da sizin yanınızdaki genişletmek istiyor musunuz iş? Biz, şirket krediyi, oto kredisi sunuyoruz çok azaltılmış bir de işletme kredisi ve bireysel kredi rahat süresi% 3 faiz oranı olan tartışılabilir. Bu teklif mümkün olacak herkese açıktır zamanında geri ödemek için. Lütfen bize geri eğer olsun Daha fazla bilgi için ilgilenen, İletişim E-posta: paulelvisloans@hotmail.com

kendi sitem yok farklı yerlere link olarak veremez miyim? teşekkürler.

Alırken kazanabilirsiniz Xml tedarikçisinden müşterinize direkt olarak satışını yaptığınız ürün sevk edilir çift kargo maliyetinden ,zamandan kazanırsınız Www.xmlentegrasyonu.org Tabiki satış yapabilmek için internet kullanıcılarının algısında güven kazanmalısınız bunun yöntemide Türkiye'de medya reklanları ve bilboard tarzı reklamlardır. Ama güven kazanmış platformlarda 2.gün satış yapıp para kazanmaya başlayabilirsiniz. Www.alternatifpazarlar.com

Bende bu işten bir fayda kazanmak istiyorum. sağlam bir anket sitesi söylerseniz sevinirim şimdiden teşekkürler...

@18 May 2014 22:25 temhay@hotmail.com adresine email atarsaniz size anket sitelerini gonderirim. bilgi bolumune ANKET yazin.

@29 Haziran 2014 13:28 çok saçmaaaaaa

Sabit Kazanılan para seni rip oldukça onlar sadece burada, burada hiçbir borç size yardımcı olmak için istekli olduğunu, dinleyin. Kocam ve ben çevrimiçi farklı kuruluşlardan krediler için aradı ama sonunda biz hile ve çevrimiçi farklı kredi şirketleri tarafından paramızı yırtılmıştı. amandaloan@qualityservice.com

Hızlı ve kolay kredi faturaları, Mortgage, Eğitim, ticari, Borç konsolidasyonu ödeme ve% 3 daha az faiz oranı projelerinizi başlatmak için de geçerlidir. Bugün bize musunuz via: dmmicrofinanceloanfirm@gmail.com istenen kredi miktarı olarak sahip minimum kredi teklif kredi miktarı herhangi 2,000.00 seçenektir. Kayıt oldum ve meşru borç veren, sertifikalı duyuyorum. Sen bana ulaşabilirsiniz bugün bizden bir kredi almak istiyorsanız ... Kredi talebi ayrıntılarını gönderildiğinde (1) Tüm

Hızlı ve kolay kredi faturaları ödemek için ve yeni bir iş kurmak ya da% 3'lük bir ucuz faiz oranından projeler yeniden finanse etmek için de geçerlidir. Daha fazla bilgi için co.operateloanservice@gmail.com: aracılığıyla bize bugün etmeyin.

Hızlı ve kolay kredi faturaları ödemek için ve yeni bir iş kurmak ya da% 3'lük bir ucuz faiz oranından projeler yeniden finanse etmek için de geçerlidir. Daha fazla bilgi için co.operateloanservice@gmail.com: aracılığıyla bize bugün etmeyin.

Merhaba herkes, ben Georgia ABD tek anne, ben artık benim faturaları ödeyemediği i bizim ev dışına sürüldüler zaman Franklin Scott Kredi Şirketi benim kredi aldım nasıl bu büyük ifade paylaşmak ister olacaktır Jenny Williams duyuyorum sonra, çevrimiçi çeşitli şirketler tarafından kandırdı ve benim banka ve ben ziyaret diğer bazı diğer kredi sendika tarafından kredi reddedildi. benim çocuklarım bakıcı tarafından alınmıştır, ben sokakta yapayalnız oldu. Bir güne kadar ben utanç verici bu Tanrı kor

SATIŞ ORTAKLIĞI NEDİR(GOOMASS İLE NASIL PARA KAZANILIR) Satış ortaklığı İngilizcede Affilate Marketing in Türkçede karşılığı olarak dilimize girmiş bir kavramdır.Tam kelime karşılığı bu olmasa da bu şekilde çevrilmesi en uygun ve yaygın olarak kullanılan ifadesidir.Peki satış ortalığı nedir soruna cevap verecek olursak cevabım “internetten para kazanmanın en etkili ve güvenilir yoludur” olacaktır. Satış ortaklığı yapmanız için gerekli olan şey bir bilgisayar ve internet bağlantısıdır.Temel

Dikkat!!! Bu ASO TASARRUFU VE KREDİ kredi şirketidir. E-posta (asoloanfirms_org@yahoo.com) kişisel iş için kredi mi istiyorsunuz, yoksa tüm faturaları ve borçlarını temizlemek için ihtiyaç ile birlikte e-mail (asoloanfirms_org@yahoo.com) burada bizimle irtibata geçiniz kredi transferi evrak ve belgeleri bize kredi transferleri ile halletmek sağlamaktır. Firmamız% 3 faiz oranı ve uzun vadeli bir ödeme planı ile, # 20million maksimum # 2million minimum kredi sağlamaktadır. e-mail ile irtibata: (as

Facebook kullanamiyorum lutfen yardim

nasıl kulnacağım anlayamaıdm

Site açtım para nasıl elime ulşcak

Her Kafadan Ses Cikarsa Konu Alir Basini Gider ?? Arkadaslar Bence Girin Bi İse Calisin para Kazanin yok ben yattigim Yerden kazancam Derseniz 5 ay calisip Her Hangi Bir Bankadan Fon Satin alip Paranizi Katlayabilirsiniz.. ???

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play