iOS 10'un yetişemediği 5 Android Nougat işlevi!

Android Nougat'taki bu yenilikler, iOS 10'a geçecek olan iPhone sahiplerini bile kıskandırabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
iOS 10'un yetişemediği 5 Android Nougat işlevi!

Nexus telefonlara dağıtılmaya başlanan Android Nougat, Google'a göre geçen sene yayınlanan Android 6.0'ın üzerine 250 ek işlev getiriyor. Nexus sahipleri, güncellemeye önümüzdeki birkaç hafta içinde kavuşacaklar ancak diğer Android'li cihazlar için bekleyiş, çok daha uzun sürebilir. iOS ile çalışan iPhone ise haliyle Android Nougat'tan hiç faydalanamayacak.

İşte Android 7.0 Nougat'daki en önemli, iOS 10'da bile muhtemelen sunulmayacak işlevler.

Uyarı üzerinden cevaplama: Mesaj aldığınızda uyarıya dokunup, ilgili uygulamayı açmadan cevap yazmak Android Nougat'taki yenilik sayesinde mümkün hale geliyor. Google, bu işlevin sadece Google'ın mesajlaşma uygulamalarında değil, diğer uygulamalarda da çalışacağını söylüyor.

Hızlı ayar geçişleri: Android 7'de hızlı ayarlarınızı değiştirmeniz, hangi ayarların kolay erişilebilir konumda olacağını seçmeniz mümkün.

Daydream VR: Daydream daha sonraki bir güncellemeyle gelecek ancak geldiğinde Google'ın yeni nesil VR platformu ortaya çıkmış olacak. Böylelikle Google Carboard'dan daha iyi bir mobil VR deneyimi elde edebileceksiniz.

Telefonda çoklu pencere: Android Nougat, telefonunuzda iki uygulamayı yan yana çalıştırmanıza izin verecek. iOS'ta bunu yalnızca iPad'de yapabiliyorsunuz. Elbette bu işlevi büyük ekranlı ve güçlü bir telefonda kullanmak isteyeceksinizdir.

Yenilenen Doze modu: Bu işlev, telefonunuzun uzun süredir çantanızda veya cebinizde olduğunu algılayarak pil tasarruf işlevlerini otomatik olarak etkinleştirecek. Bu sayede pilden daha çok tasarruf etmek mümkün hale gelecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

sizce bu yazılanlar çok mu önemli ya da gerekli? "ios 10 ile çalışan iphone ise haliyle android nougat'tan hiç faydalanamayacak" cümlenize koptum :)))) sabah sabah güldürdünüz beni, Allah ta sizi güldürsün e mi...

Bana geldi dün yükledim zaten Beta idi gayet hızlı mesaj özelliği çok çok iyi

Google'ın iki işlev daha getirmesi gerekiyor. Birini yapacaklarını söylediler ama zamanı belli değil. İşlevse uygulama güncellemelerinde tüm uygulama değil sadece güncellenecek bölümünün indirilebileceği. Diğeri ise benim isteğim, uygulama Play'den indirilirken internet bağlantım kopuyor. Uygulamayı tekrar indirmek zorunda kalıyorum. Halbuki uygulamanın indiği bölümün saklanıp internet geldiği zaman geri kalanının indirilmesi gerekir. Bu şekilde kota yiyor.

Güldürmeyin insanı, Android 7.0 Nougat'ı Android kullanıcılarının önümüzdeki sene boyunca %1 i bile kullanamayacak :) iOS 10' nun kasım 2016 da kullanım oranı her halde % 90 olur :)

@24 Ağustos 2016 12:16 önümüzdeki sene android nougat'ın %10 u geçeceğinden eminim. %1 diyerek fazla abartmışsınız

ne kadar çok kıskandım anlatamam. :))

" iOS ile çalışan iPhone ise haliyle Android Nougat'tan hiç faydalanamayacak." Ha ha ve haa.. çok komik. ben 3310 a bile gelmesini bekliyodum...

Ah birde şu dağıtım sorununu çözseler.

uygulamayı açmadan uyarı üzerinden mesajla cevaplama iosta yok mu yazıyorsunuz ? pes

hiçbiri ilgilimi çekmedi

iOS 10 ilk bakıştaki ve gelecekteki hareketleri işlevleri paylaşılmadı iOS 9 geldiğinde Android M varken NightShift belli miydi? Hayır belli değildi. Ne yazık ki Google Apple' a kıyasla yazılımlarının arkasında durmuyor.İlk bakışta Google ürünleri samimi dursa da daha sonradan size epey sıkıntı doğuruyor.

Uyarı üzerinden cevaplama zaten iOS 8 ile birlikte gelmişti

Ios ta zaten doze işlevi gereksiz birşey. Zaten arkaplandaki uygulamalar kendisi kapanıyor. Bu arada çoğu işlev windows phone da zaten vardı.

zaten çoklu ekran şuanda var ve gerçekten ios 10 pek androide yetişemediği hatta bilenlerde var ios androidin bir ara yüzünü kullanıyor iosu savunmayın bana

Sen de yorum yaz