iOS 11.0.2 Ses Çatırdama Sorununu Çözdü

Apple, iPhone 8'de bazı kullanıcıları sinir eden ses sorununu çözen güncellemeyi yayınladı!

  • Zeynel A. Öztürk
iOS 11.0.2 Ses Çatırdama Sorununu Çözdü

Apple, iOS 11 için önemli bir değişiklikle gelen küçük bir güncelleme yayınladı. Güncelleme, bazı iPhone 8 ve iPhone 8 Plus sahiplerinin telefon görüşmeleri sırasında yaşanabilen "ses çatırdaması" sorununu çözüyor.

Çatırdama sorununun kaynağı hala bilinmese de yazılımsal bir soruna benziyor çünkü kulaklık bölümü çoğu zaman düzgün biçimde çalışıyor. Görüşmeler sırasında ise zaman zaman tiz, statik bir ses veya bir çatırdama sesi duyabiliyorsunuz. Bu sesler belirsiz olsa da, sanırız kimse iPhone'unda böyle bir sorun yaşamak istemez.

Apple, sorunu geçen hafta doğrulamış ve sadece "az sayıda" kullanıcıyı etkilediğini söylemiş, onarım üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Bu onarım, başka küçük sorunları da gideren iOS 11.0.2 olarak karşımıza çıktı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

7plus kullanıyorum dönüştürücü ile kulaklığı taktığımda orijinal kulaklığını taktığımda bir kaç dakıkadan sonra kulaklığım aksesuar desteklenmiyor ses sistemini taktığımda aynı hatayı alıyorum telefonu kapatıp acıyorum bir kaç dakıka sonra güne aynı yardımcı olurmusunuz

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost