iOS 4.3'de pili tüketen uygulama bulundu!

Yeni iOS 4.3'ten sonra yerlerde sürünmeye başlatan iPhone 4 pil ömrünün suçlusu bakın neymiş...

'Ping' iOS 4.3'de pili tüketiyor olabilir!
Ping'i kullanmıyorsanız kapatarak pil ömrünüzü uzatabilirsiniz

iPhone 4'ünüzü veya iPhone 3GS'inizi iOS 4.3'e yükselttiyseniz ve piliniz eskisinden daha hızlı tükeniyorsa bu haberimiz sizi ilgilendiriyor. Bu güncelleme, Apple'ın pil ömrünü etkileyen ilk güncellemesi değil ancak durumu çözmenin bir yolu mevcut.

Sorunun sorumlusunun iOS 4.3 yüklü iPad, iPod touch ve iPhone'lardaki Ping uygulaması olduğu Pocket-Lint tarafından ortaya çıkarılmış. Uygulama, iTunes tabanlı sosyal ağ hizmetini çalıştırıyor ve bu sayede arkadaşlarınıza bağlanıp müzik tavsiyeleri alabiliyorsunuz. Bu hizmeti kullananlar, pil ömrü onarımını kullanamayacaklar. Ancak Ping'i kullanmıyorsanız onu kapatabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Genel > Kısıtlamalar'a gidin. Kısıtlamalar etkin ise dört haneli giriş kodunuzu girin. Kısıtlamalar etkin değlise ekranın üst kısmındaki Kısıtlamaları aç'a dokunun ve dört haneli kodunuzu iki kez girin. İzin ver'in altındaki listede Ping'e kayın ve Ping'i kapatın.

Ping'i kapattıktan sonra pil ömrünüzde bir miktar artış hissedeceksiniz. Ne kadar pil kaldığını daha iyi görebilmek için pil yüzdesini etkinleştirebilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

iphone nun katili yine iphone mu yani

bende dahil forumlardaki bir çok kişi ios 4.3 ile pilin ömrünün arttığını söylüyor siz aksine azaldı diyorsunuz...enteresan..

Apple hep böyle nedense, yok antendi yok pildi.... Tamam güzel telefon ama sen bi telefona 2500 lira ver sonra uğraştığın işlere bak, bu paraya güzel bi dizüstü kalan parayla da güzel bi HTC veya nokia alınır, insaf...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir