iOS 5'den beklediklerimiz!

Eğer Apple daha da güçlü bir iPhone istiyorsa, yeni iOS 5'te bu 3 şeye mutlaka dikkat etmeli...

  • Zeynel A. Öztürk
iOS 5'den beklediklerimiz!
Apple iOS, şu anki en güçlü mobil işletim sistemlerinden biri.

iOS'un bir sonraki büyük güncellemesi iOS 5'in ne zaman geleceği henüz belli değil. Son raporlara göre ise bu sene sonbaharda iOS 5'in çıkması olası. iOS 5'den ise beklediğimiz birçok yenilik var, ancak bu yazımızda yeni işletim sisteminden beklediğimiz 3 en önemli yeniliği sizlerle paylaşacağız:

Daha kolay güncellemeler

Apple'da yeni bir güncelleme olduğunda cihazımızı güncellemek için USB yoluyla PC'ye bağlamamız gerekiyor. Diğer üreticiler bunu mobil ağ veya kabosuz ağ üzerinden direkt olarak gerçekleştirebiliyorlar (OTA). İnternette dolaşan söylentilere göre ise bu işlev, ilerideki iOS sürümlerinde bulunacak.

Etkin bir giriş ekranı ve gerçek çoklu görev

Etkin giriş ekranı: Apple'ın giriş ekranlarında Android'den ders alması gerekiyor. Android'de widget'ler ile fotoğraf albümleri, tarayıcı geçmişi, YouTube yer imleri, Facebook, saat ve hava durumu gibi dinamik içerikleri giriş ekranına yerleştirebiliyorsunuz.

Gerçek çoklu görev: Şu anki iOS'un çoklu görev özellikleri oldukça eksik. Arka planda bekleyen birçok uygulama aslında 'donduruluyor'. Gerçek çoklu görevde ise uygulamaların çalışmaya devam etmesi gerekiyor. Örneğin bir video açıp giriş ekranına döndüğünüzde video duruyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Gerçek çoklu görevin mutlaka olması gerek yoksa android bir adım öne çıkar

Lütfen 4.3 update'i iyi inceleyin tüm video programları alt menude çıktıktan sonra tekrar başlata biliyorsunuz.

videonun durmasi normal bisey zaten. ana ekrana gectiginizde msn'inizin kapanmasi daha iyi bir ornek olabilirdi.

chip kendine güvenine hayranım. apple umarım bu yazıyı dikkate alır :)

Ah bi de flash gelse..

jailbreak'li gelsin millet garantisinden olmasın :D

arkadaşlar ben şahsen ios ve android sistemlerinin karşılaştırılmasına kesinlikle karşıyım.çünkü ios sadece belli bir telefon modeliyle ve tablet ile kullanılırken android sistem birçok telefon modelinde ve tabletlerde kullanılıyor.bu durumda bile ios android den fazla yada ona yakın kulanılıyosa bence burada ios sistem çok daha önde demektir.tek bir telefon modeliyle pazara girmiş bir sistemle birçok telefonda kullanılan sistemi eşit sayarak karşılaştırmak bence doğru değil.

Video yu açıp niye ana ekrana geri doneyim ki :) Aklımdan zorum mu var benim :)

Multitaskingde sorun yokki destekleyen uygulamalarda push falan sorunsuz geliyor.

Bunların bu zamana kadar olmaması komik gerçekten o kadar fiyatı hangi özelliği biçiyolar.

Ziyaretçi yazmış:
Gerçek çoklu görevin mutlaka olması gerek yoksa android bir adım öne çıkar
Bugün 11:33

Android çok adım önde zaten.

her yerde bas bas bağırılıyor widgetler bunlar çokmu ezhem şeyler illaki olsun deniyor iphone da anlamıyorum bana sorarsanız görüntü kirliliğinden başka bişey değil widgetler sistemi de yavaşlatığına eminim iphone da home screen yok olmamasıda en güzeli iphone da ekran kilidini açtıktan sonra direk menü geliyor (iphone un en sevdiğim özelliği) nereye konucak widgetler çok merak ediyorum bence bu makalede bir tek çoklu görevi düzeltmesi mantakılı

ekrana ıvır zıvır yerleştirmektense sade olan en iyisidir. zaten işimizi yeteri kadar görüyor, gerek yok böyle şeylere.. ama dahili GPS olmazsa olmazdır.. gerisi fasa fiso :))

Gerçek Multitasking yapacaklarını sanmıyorum. Çünkü performans büyük oranda düşecektir.

blutooth la dosya gönderimi yok en önemlilerden birisi

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play