iOS 6.0.1 Jailbreak, herkese olmasa da hazır

iOS 6.0.1 jailbreak'i hazır! Ama bu jailbreak, tüm iOS 6 kullanıcılarını sevindirmeyecek!

  • Zeynel A. Öztürk
iOS 6.0.1 Jailbreak, herkese olmasa da hazır

iOS 6.0.1 kullanıcıları için Apple cihazlarını kısıtlamalardan kurtaran jailbreak yayınlandı. Ancak henüz tüm iOS cihazları jailbreak'den faydalanamıyorlar.

iPhone Dev Team'ın yayınladığı redsn0w'un yeni sürümü, iOS 6.0.1 cihazlarını da kırabiliyor. Jailbreak şu an sadece A4 ve daha önceki çipleri kullanan iOS cihazlarında kullanılabiliyor. Bunun nedeni ise Jailbreak için A5 ve daha sonraki çipleri kapsamayan Limera1n açığının kullanılıyor olması. Jailbreak'in sadece A4 çipleri ve aşağısıyla çalışıyor olması, iPhone 5, yeni iPad'ler ve yeni iPod Touch'ın ondan faydalanamayacağı anlamına geliyor.

Bunun yanında jailbreak, "tethered" olarak adlandırılan cinsten. Yani cihazınızı kapatıp tekrar açtığınızda onu tekrar jailbreak'lemek için bilgisayarınıza bağlamanız gerekiyor.

Apple'ın pek de sevmediği jailbreak'leme işi, iOS kullanıcılarına işletim sistemlerini kişiselleştirme yeteneğini, izin verilmeyen uygulamaları yükleme fırsatını ve fazlasını veriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 37 Yorum

ios 6 geldi geleli 4si jailbreaklayamadık ya la ...

iOS 4' ten beri jailbreak yapıyorum, 6'dan itibaren redsn0w ile "exploit failed" hatası almaya başladım. Ya Data kablolarımda bir sıkıntı var ya da usb portlarımda. Sorunu çözeceğim umarım.

ios6 berbat artı şarj'ı 5.1.1 den daha fazla yiyor yeni sürüm takıntım olduğu için kullanıyorum malesef =)

her yeni ios geldiğinde jailbreak için fazla beklemeye başladık.

iphone 4s icin ne zaman cikacak jailbreak acaba bir sey soylemeniz mümkün mü? tesekkürler...

@05 Kas 2012 20:23 1-2 ay içersinde

4s'e de yapılabiliyor mu bu yeni çıkan sürümde yoksa sadece 4 için mi yine?

@07 Kas 2012 11:06 4s'te A5 işlemci var. Olmaz

patching kernel sırasında redsn0w.exe çalışmayı durdurdu hatası veriyor ne yapmalıyım ??

@07 Kas 2012 15:35 cihazının ipod ipad 1 veya iphone 4 üstü olmadığına dikkat et

ios 6 jailbreak tam sürüm oldu dmi bi eksik yook ?

yardm lütfen . ios 6.0.1 sürümü 4s için jailbreak çıksın artk :(

a4 çipliler icin jailbreak download linkini atarsanız sevinirim

şimdi iphone 3G icin oluyormu bu beyler ?

@12 Kas 2012 01:00 3g için olmaz s olsaydı olurdu sizin 4.3 lerde falan son surum ustunu desteklemıyo

Arkadaslar iphone 4 jailbreak icin link verir misiniz ios6 beni mahvetti ya 2 aydir jaelbreaksizim :/

iPhone 4s ios 6.0.1 kullanıcısıyım ancak hala jailbreak yükleyemedim sabırsızlıkla bekliyorum

@18 Kas 2012 18:36 Jailbreak benim wi-fi yi bozdu.. dikkat edin.. ayrıca wi-fi çalışmıyor bende, nasıl yapabilirim ?

@19 Kas 2012 11:59 firmware'i yükselt

Hay ben o iphone aldıgım güne. Herşeyi tekeline almış iphone. Alırken gazladığı yetmio,birde sömürecek. Herşeyi paralı. Ücretsiz olanlarda yeterdiz. Çok geri bir telefon. Ulan kıytırık galaksi ace ile yaptıklarımı bunda yapamıyorum.

@21 Kas 2012 05:20 Sat arkadaşım telefonu ozaman kullanamıyorsan bu kadar basit. Almadan evvel araştırsaydın. 4 senedir kullanıyorum. Başka hiçbir telefon bu kadar ihtiyacımı karşılamamıştı. Çok memmunum

3g için Jailbreak olur

iphonunda suyu isinmaya basladi nokianin yaptigi gibi müsterisini keklemeye basladi yüksek özellikli telefon diye yüksek ücret veriyoruz özellikleri kullanmak icinde ayriyeten eften püften programlara gebe birakiyor kullanicisini sonu nokia gibi olacak

Bu programı nasıl indirecez arkadaslar

3 dolara 5 dolara program satıyorlar hala mızmızlanıyor insanlar. 3 dolarına bile kıymıyorsan hatayı Apple da değil kendinde ara. Kaliteli program ve sistem istiyorsan 3 dolarını da ver adamlara merak etme batmazsın. Hayatında nelere para verdiğini bir düşün ve insaflı ol.

@06 Ara 2012 22:30 arkadaşım jeal breagı ücretsiz program indirelim diye mi yüklüyoruz sanıyosun jb nın bir sürü avantajı var benim ilgimi çeken ve en önemli buldugum aktivatör tele sınırlama getirmeyen ıphone ıphone yapan özellik.o kadar para veriyosun telefona bi aktivatör bile orjinaline koyamıyolarsa bu apple ayıbı..jb aktivatör gibi bir sürü program avantajı sunuyor bi kurcalasan anlıcaksın ne demek istediğimizi

çok berbat bir yorum böyle yorum yapacağına kendini tren yoluna bağlasan daha iyi

4s jealbreak bekliyorum

İpad2 ja il break olur mu yardım lütfen

4ios a 22 martda çıkacakmış

4S 6.0.1 Kullanıyorum jailbreak cıktımı yapan varmı sorun cıktımı cihaz bozuluru

evet 3 - 5 dolar para değil, diğer yandan bir denizcilik yazılımı alım 100 dolar verin 3 ay sonra o firmanın türkiye ile olan anlaşması değişsin sizin gps desteğiniz vs anlamsız kalsın işte o zaman da aynı şeyi söylemek biraz zor. ikinci olarak ios un izin vermediği kişiselleştirmeleri elinizdeki cihaz kapasite olarak yeterliyken yapamıyacağınızı bilmek de farklı bir durum tabi, özellikle 2000TL üzeri bir miktar ödeyip aldıktan sonra!

Ne adi yazılımmış bu ya Mal gibi bekleyip duruyoruz tövbe birdaha ios alırsam

Arkadaşlar konudan anlamayanlar lütfen boş yorum yapmasınlar.

a5 cihazlar için 6.01 için jailbreak yayınlanmayacak. 6.1 beta üzerinde yapılan jealbreak çalışması A5 cihazlar (iphone 4s ,5 vs) için 6. yayınlandıktan kısa bir süre içerisinde yayınlanacak Bunun dışında 5.1.1 e devam

Sen de yorum yaz