iOS 6'dan büyük şok!

Apple'ın bugün tanıtması beklenen iOS 6'da, iPad kullanıcılarını büyük bir şok bekliyor olabilir!

Apple'ın yeni bir iOS ile beraber birkaç senelik donanımlarını dışarıda bırakması sıradışı bir davranış değil. Ortaya çıkan bir söylentiye göre ilk iPad ve üçüncü jenerasyon iPod Touch'un da kaderi aynı olacak.

iOS 6 beta, bu akşam Türkiye saati ile 20:00'de San Francisco'da başlayacak olan WWDC etkinliğinde tanıtılacak. Ancak WeiPhone'un forumunda yer alan ve iOS 6 ve OS X 10.8 Mountain Lion geliştirici yayınlarının bir listesi olduğunu iddia eden bilgilere göre güncelleme, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 3GS, dördüncü jenerasyon iPod ve Apple TV'nin her iki sürümü için sunulacak. Ancak listenin eksik olma olasılığı veya Apple'ın bu cihazlar için bağlantı vermemiş olma olasılığı da var.

iOS 6'nın en önemli özelliklerinden bir tanesinin Facebook ile bütünleşme olması bekleniyor. Bunun yanında Siri'nin yeni iPad için sunulacağı da söylentiler arasında. iOS 6'nın tüm detayları, bu akşamki WWDC'de ortaya çıkacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

peki ipad 2 icin ios 6 guncellemesi mumkun olmicayacakmi simdi??

@11 Haz 2012 12:07 nerden anlıyorsun kardeşim ya? ipad1'e yok sadece. ipad 1 zaten ios5'te kasıyor zaten 3 senelik cihaz

@11 Haz 2012 12:07 Üzerinden 3 nesil geçmiş olması lazım. iPad 1in üzerinden 2 ve 3 geçti, ona bile çıkabilir. iPad 2 için çıkmaması ise imkansız.

ipad 2'de olur tabiki.. ipad'in teknik özellikleri baya geride kaldı ondandır heralde. daha yavaş olursa yeni sürüme geçmenin ne mantığı var? zaten ios5'e 1 yıl daha güncelleştirme gelir merak etmeyin.

ipad 2 için mümkün olucak tabi ki... Apple da Microsoft'un yolunda gidiyo gibi geldi bana, yeni yazılım için yeni ürün zorunluluğunda bırakılma

ipad1 diyor 2 icin olmamasi imkansiz 3gs e gelip gelmeyecegi tarisilirken a5 islemcili bir cihaza gelmemesi gibi bisi sozkonusu olamaz

orada ipad 2ye gelmiyecek diye söylenmiyor söylenilen şey 1.nesil ipad ile 3.nesil ipod touchlara ios6 güncellemesi gelmeyecek.gelmemesi gayet normal elimdeki 3.nesil ipod touch ios 5 ile bile oldukça kasılıyor kaldıki ios 6 heralde açılmaz artık.

olsa ne olur olmasa ne olur zaten işimi görüyor ipad1, çok çakal bu bunlar çok :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir