iOS 7'deki en garip yenilik!

iOS 7 çıktığında ve onu cebinize yüklediğinizde göreceğiniz bu küçük değişikliğe hazırlanın!

  • Zeynel A. Öztürk
iOS 7'deki en garip yenilik!

iOS 7'ye geçtiğinizde Apple'ın yeni arayüzü ve şimdiye kadar ortaya çıkan sürprizler dışında iCloud'la ilgili ilginç bir değişiklik sizi bekliyor: iCloud, artık uygulamalarınızı otomatik olarak geri yüklemiyor.

iOS 7'nin beta sürümünü deneyen kullanıcılardan gelen bilgilere göre iCloud, iOS 6'dakinin aksine uygulamalarınızı sunucudan otomatik olarak indirmiyor. Bunun yerine uygulamalarınız giriş ekranınızda gri bir simgeyle gösteriliyor. Bu gri uygulamalar, siz onlara dokunduğunuzda indiriliyor.

Apple bu değişiklik ile onlarca uygulamayı aynı anda indirmeyip internet bağlantınızı rahatlatmayı (veya kendi sunucularının yükünü azaltmayı) düşünmüş olabilir. Yine de tüm uygulamaları indirmeye izin verecek bir "Hepsini indir" işlevine yer verilmesi yerinde olabilirdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Hepsine hızlı hızlı tıklarsanız zaten seçtiklerinizin hepsi aynı anda iniyor

Sadece uygulamalar degil rehberi de siliyor maalesef..yedeklememe ragmen gitti allahtan sim kartta var hepsi..;)

TTnet'liler bilmez ;)

Belkide beta olduğundandır

Hayır! Ayarlardan otomatik güncellemeleri açtığınız zaman (varsayılan olarak açık geliyor zaten) tüm uygulamalar güncelleniyor. Bu kapatıldığı zamanki görüntü olabilir.

iPHONE 4 ile kasa kasa çalışıyor hatta iPHONE FIFI bile hafiften kastırmaya başlamış android kasıyor diyenlere kapak olsun...

Bence bu özellik olarak gelsin; uygulamayı silince ikonun üstünde bulut çıksın (kapladığı yer de silinsin), birkez daha silince de kalksın. Böylece klasörler halinde sakladığın düzen korunsun, yerden de tasarruf et. Daha az kullandığın app ler için

Aypone aldım ayos 7 bate guzel ama takılıyo kendi çapinda halay çekiyo napaçağimi bilmeyom

Sen de yorum yaz