iOS 7'deki patlamaya hazır gizli bomba!

iOS 7'nin içerisinde gizlenen, patlamaya hazır bir bomba olduğu ortaya çıktı!

  • Cem Şancı
iOS 7'deki patlamaya hazır gizli bomba!

Apple cihazların iOS 6'dan iOS 7'ye geçişi pek çok soruna yol açmıştı. Ancak bu seferki sorun, gizli bir tehdit olarak Apple cihazların içinde patlamayı bekliyor.

Bir güvenlik firmasının tespitine göre, iOS 7'de kullanılan rastlantısal sayı üreteci early_random()  fonksiyonu, iOS 6'daki kadar güvenli değil. Firmaya göre, Apple yeni iOS'ta bu fonksiyonu geriletmiş zira fonksiyonun ürettiği rastlantısal sayıları tahmin etmek çok da zor değil. Belli bir matematik fonksiyonuna oturtulabilen ve maksimum 2^19 adet olabilen sayıları tahmin edebilen bir algoritma oluşturmak mümkün olabiliyor. dolayısıyla hacker'ların bu rastlantısal sayı üretecini kullanarak güvenlik işlemlerini yapan uygulamaları kırma riski bulunuyor.

Apple bu konuda henüz bir açıklama yapmadı ancak Apple'ın söz konusu değişikliği, cihazın işlemcisine binen yükü azaltmak için yaptığı düşünülüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Apple Kalitesi İşte Bu , Hani İos'ta Tehdit Yoktu Şimdi Dandioscular Gelir Apple Düzeltir , Apple Kral Derler Yaa Gördünüz Apple'ın Kalitesini , Forever Android.

Apple Her Zamanki Gibi Yine Güzel Özelliklere :) Apple Farkı Bu Dandroidcilere Kapak Olsun :) Bakın İosta Trojan Varmımış :)

Dandios (grezimonk)

ios4, ios5, ios6 daha olmayacak :(

önemsiz bir şey çok fazla takılmaya gerek yok...

Stabil oluyor ama güvenlikten kısıyorlar. Olmaması lazım lakin güvenlikten zarar görürse telefon imajı zarar görür. Note 3 kullanıyorum ama Android'de çok güvenli değil

Elma iste ne bekliyosunki

iOS korkunç bir açıkla karşı karşıya bence, early_random() fonksiyonunu daha kötü yazmışlar..kesin biter bence bu sefer ios..Apple ın sonunu bu fonksiyon getirecek:)))

@19 Mar 2014 17:13 benimde şimdi bitti hatta sifonu yeni çektim aynştayn :)

Tehdit istemeyen 3310 kullansın.Her sistem kırılabilir.3310 dışında.Onun işlemcisi kırdırmaya yetmez.

Ya sacmalamayin bir tane aciktan bahsediyoruz belki bir iki gune duzelecek. Siz gelmis hala androidle iosu guvenlikte karsilastiriyosunuz. Ben hic teline bot mesajlar gelen bi iphone gormedim.

yaw biraderler, hani içinizden düşünürsünüz bazı şeyleri karşı taraf size hüsnü zanla bakar, yırtarsın. siz ne kadar gerizekalıca şeyler yazıyorsunuz bunu farkedebilip ne hale düştüğünüzü anlamanızı isterdim ama belliki olmayacak işler bunlar

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost